Türkiyede Minecraft'ın Durumu

Pudilo

Ver yetkiyi gör etkiyi.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Çok yok 1-2 tane var bir tane buldum buraya koyamam konuya reklam olmaması için isteyen özel mesaj atabilir.

LordOfRavens

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ÇOK UZUN, BEBELER OKUMASIN AMA YETİŞKİN BİR İNSAN BAŞKA BİRİSİNİN FİKİRLERİNE SAYGI GÖSTERİR. O YÜZDEN LÜTFEN OKUYUN.

Ben bu konuda birkaç bir şey daha söylemek istiyorum. Yalan atmiyacağım, ben Minecraft'a 1.2.5 sürümünde başladım. O zamanlar piyasayı böyle bebeler ele geçirmemişti. Yani en azından MCTürk'e konu açınca bi 3 saat en üstte duruyordu.(Şu anda 30 sn bile durmuyor.) Arkadaşlar ilk oyununuzu hatırlayın.Rehber videolar izlediniz yada izlemediniz. Ya elmas bulunca seviniyorduk ya... Ulan harbiden Minecraft'ı o kadar kolaylaştırdılarki. Yahu oyunun amacı zaten elmas set filan yapmak evini kurmak.Zombi avlamak, ne bileyim nether'a,end'e filan gitmek. Gidiyorsun lapis,odun,taş,kömür hatta bazı serverlarda ELMAS ! koyuyorsun server'ına.Ne anlamı kaldı la survival'ın? Oyunun amacı senin o koyduğun madenleri bulmak gelişmek.Sen oraya herkesin alabilceği bi odunalani,maden,lapis yaparsan adam itemlerini 10 dk'da yapar.Ya server'a girip 5 dk sonra elmas set yapan gördüm ya.Elmas yapmak neden bu kadar kolay ya ? Ya elmas %5 bununan bir maden. Yapmak zor olmalı ! Oyunda server birincisinde filan elmas set olmalı yani bütün oyuncular nasıl elmas set yapıyor.Hile kullanıyorlar. Ulan küfür etmek istemiyorum ama sen özür dilerimmısın hile kullanan kişi? Sen bu oyunu ne için oynuyorsun kendine bi sor bu soruyu. Ne için oynuyorsun ? Ulan oyun ne için oynanır eğlenmek için tabiiki. Lan oyundan zevk almadıkça ne anlamı kaldı? Sen gittin hile ile buldun elması 1 saate bulacağın elması 1 dakikada buldun tamam... Eee ne zevki kaldı? Eğlendinmi bunu yaparken? Hileyi neden kullandın kardeşim? Oyunun amacı zaten o elması bulmak.Sen o elması 1 dk'da bulunca oyun bitiyor zaten. Adam elmas setini yapıyor direk Faction açıyor kendine.Yok efendim ormanda pusmalar filan... Ulan adam gibi oyundan zevk alarak hilesiz oyna şu oyunu.

Ben bu oyunda olan bütün klişelere karşıyım arkadaş. /warp ench miş /warp market miş ne gerek var ya... Bırak oyunu editleme lan! Oyun ne ise öyle kalsın. /warp enchant yapıyorsun. Eee? Adam enchant table yapınca diğer oyuncudan hiçbir farkı kalmıyor zaten enchant yeri var serverda.O enchant table öyle kolay birşeymiki sen direk warp olarak koyuyorsun onu? Ulan ilk minecraft oynayışımdan aldığım zevki oyunu bilmediğim için sanıyordum AMA DEĞİLMİŞ! Oyun değiştiği içinmiş ARKADAŞLAR ! BEBELER OYUNU İŞGAL EDİYOR! BİZİMDE EĞLENCEMİZİ ÇALIYORLAR ! LAN

Ben ilk serverlarda takıldığımda spawn bile yoktu olum... O serverdan aldığım zevki hiçbir avinamış inci craftmış yok terlikcraftmış yok nesmercraft vb. hiçbiri veremez aga... Şehir bile yoktu diyorum... Niye VEREMEZ? Çünkü gerçek minecraft değil şu anki serverlar.Editlenmiş minecraft'ı oynuyoruz.Gerçek minecraft oynamak istiyorsan single playeri AÇ VE GERÇEK MİNECRAFT NEDIR UNUTMA !

Tamamen katılıyorum bir cümle hariç;
"Amerikadaki sunucularda böyle sorunlara rastlayamazsınız çünkü ordaki oyuncular daha kaliteli bir oyun oynuyor "
Aslında olay Amerika, Almanya vb. lokasyon değil, orada oyununu oynayan daha ciddi bir şekilde oynuyor ve seviye farkını anlıyor.
Bizde warp lapis arayan seviyedeki kişiler orada gününü serverın işleyişini bozmakla geçiriyor.

Oyuncuları seviyelendiren kavram ise serverın Premium olup olmama durumu diyebiliriz.

Grafiklerine aldanıp - geliştirme değilde tamamen eğlence olarak gören kişiler- sadece 50 megabytelık oyun dosyasını görüp direk olarak indiriyor.
Grafikler diyorum çünkü oyundaki grafik seviyesinin neredeyse her çocuğun evinde oynadığı legodan farksız olduğunu görmemek mümkün değil, ne olursa olsun.

Şahsen benim oynama amacım tamamen geliştirme amaçlı. 2 adet premium hesabım var ki bunları aldığım zaman 20 tlydi.
Şimdi 100 tl olsa - daha ucuza onlarca oyun alternatifi varken- yine alırım diye düşünüyorum.
Çünkü oyunda ne seviyede bir emek harcandığı ortada.
Acemi bir programcı olarak Minecraft'a odaklarak kendimi geliştirmek için uğraşıyorum.

Fakat sadece "eğlence" amaçlı oyunu 50 mb olarak görüp indiren kişilerin %90'ı daha oyunu freeware sanan ve adını anmama gerek olduğunu düşünmediğim freetoplay beyin yıkama oyunları(!) ile aynı kefeye koyan yaş veya mantık seviyesi düşük insanlar.
Bununla ilgili bir milyon tane video mevcut zaten örnek olarak gösterebileceğimiz.

Ne yazık ki bu kesimi bir kere elden kaybettik ve bu şekilde devam ediyor..

Ben hatırlıyorum Minecraft oynayacak yaşlardayken dergilerden çıkan demo CDleri veya evde bulduğum disketlerdeki oyunları keşfetmeye çalışırdım..

Malesef artık Minecraft'ıda bu kişiler yüzünden kaybettik gibi.

Tek umudum 2.0 a kadar geliştirilecek olan, yasa dışı işleri engelleyecek launcher ve belkide tüm bütçe sıkıntısı çeken insanları "Alsam bir şey kaybetmem" düşüncesine sokabilecek bir fiyat indirimi. Başka türlü Minecraft benim için bitmiştir..

Katılıyorum ama ben nasıl satın alacağımı bilmiyorum babam falan paypala hayatta izin vermez. Büyüyünce sırf şimdi crack kullandığım için iki tane almayı düşünüyorum.

Forumda lapis tespit ettiğim tüm konulara öfke kusuyorum bu davada arkandayım gardaş..
Haklısın adam gidiyo 6 saat lapis kazıyo yapıyo 400k
Gidiyo elmas set alıyo kastığı tectübe puanı ile büyülüyo gidiyo faction kuruyo
Sonra küfürleşiyolar "sus lan ** bizim faciton daha iyi ezikler hepiniz si****" karşıdaki sövüyo sonra savaş ölen yine küfür ediyo gidiyo büyülü elmas kazma ile lapise 10 saat kazıyo yine geliyo iyice hırslanıyo vip alıyo komutlarla sövüyo millete vip diye sadece sus deniyor bir oyuncu cevap verse jail,mute yada ban sonra içlerinden çıkan aşırı ciddi bir oyuncu sinirleniyor gidiyor saldırıya başlıyor sonra server çöküyor kapanıyor bilmemne

KISIR DÖNGÜ ASLA DEĞİŞMİYOR
Artık o döngü değil Minecraft oldu maalsesef.

enesarda

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sonuna dek katılıyorum. Eskiden ne güzel hamachi sunucularda arkadaşımla survival oynardık.Şimdi ? O da onlardan biri oldu. O davet etsede öylesine gelirdim ne halt var diye. Şimdiki sunucularda hiçbir halt yokki. Ergen abiler oyunun içine edene kadar ne güzel eğlenirdik. Şimdi ? Her sunucuda P4 bilemedin P10 setli bebeler dolaşıyor. Küfür etmekte istemiyorum bebeler böyle bir oyunu içine etmek yerine s...... oynasalar daha iyi olurdu.

ben açiyorum ama artik beni umursamadiğin için [hortlattim ASD:ASDJHDSHD]

W

WitherMan

Ziyaretçi
O kadar doğru yazılmış bir konu ki sana bunu yazdığın için teşekkür ederim arkadaşım insanlar bunun farkına varamıyor ama elbette varıcaklar tabi o zaman iş işten geçmiş olacak.

RadioActiveTR

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tamamen katılıyorum bir cümle hariç;
"Amerikadaki sunucularda böyle sorunlara rastlayamazsınız çünkü ordaki oyuncular daha kaliteli bir oyun oynuyor "
Aslında olay Amerika, Almanya vb. lokasyon değil, orada oyununu oynayan daha ciddi bir şekilde oynuyor ve seviye farkını anlıyor.
Bizde warp lapis arayan seviyedeki kişiler orada gününü serverın işleyişini bozmakla geçiriyor.

Oyuncuları seviyelendiren kavram ise serverın Premium olup olmama durumu diyebiliriz.

Grafiklerine aldanıp - geliştirme değilde tamamen eğlence olarak gören kişiler- sadece 50 megabytelık oyun dosyasını görüp direk olarak indiriyor.
Grafikler diyorum çünkü oyundaki grafik seviyesinin neredeyse her çocuğun evinde oynadığı legodan farksız olduğunu görmemek mümkün değil, ne olursa olsun.

Şahsen benim oynama amacım tamamen geliştirme amaçlı. 2 adet premium hesabım var ki bunları aldığım zaman 20 tlydi.
Şimdi 100 tl olsa - daha ucuza onlarca oyun alternatifi varken- yine alırım diye düşünüyorum.
Çünkü oyunda ne seviyede bir emek harcandığı ortada.
Acemi bir programcı olarak Minecraft'a odaklarak kendimi geliştirmek için uğraşıyorum.

Fakat sadece "eğlence" amaçlı oyunu 50 mb olarak görüp indiren kişilerin %90'ı daha oyunu freeware sanan ve adını anmama gerek olduğunu düşünmediğim freetoplay beyin yıkama oyunları(!) ile aynı kefeye koyan yaş veya mantık seviyesi düşük insanlar.
Bununla ilgili bir milyon tane video mevcut zaten örnek olarak gösterebileceğimiz.

Ne yazık ki bu kesimi bir kere elden kaybettik ve bu şekilde devam ediyor..

Ben hatırlıyorum Minecraft oynayacak yaşlardayken dergilerden çıkan demo CDleri veya evde bulduğum disketlerdeki oyunları keşfetmeye çalışırdım..

Malesef artık Minecraft'ıda bu kişiler yüzünden kaybettik gibi.

Tek umudum 2.0 a kadar geliştirilecek olan, yasa dışı işleri engelleyecek launcher ve belkide tüm bütçe sıkıntısı çeken insanları "Alsam bir şey kaybetmem" düşüncesine sokabilecek bir fiyat indirimi. Başka türlü Minecraft benim için bitmiştir..

Son cümleni gerçekten beğendim güzel yazı, artık herkes Minecraftın ne demek olduğunu anlar bu konuda.

Pudilo

Ver yetkiyi gör etkiyi.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Minecraft denince insanların aklına direk PvP kasmak geliyor... Kimse artık ev yapmakla mimarlıkla uğraşmıyor.

Uğraşanlar sayılı kaldı artık tabii doğru düzgün uğraşanlar 9 yaşındaki çocuk sunucuya girip ben builderim alim varmı diyor.

O yaşta başka işleri yokmu diye düşünüyor insan.

Pudilo

Ver yetkiyi gör etkiyi.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Gerçek minecraft'ı anlamamışlar... Oyunun amacını... Oyunun bize sağladıklarını... Adamlar 'factions' plugini olan sunucu olsun direk gireyim diyor.

Normal bir şekilde girseler oda bana yeter ama hile kullanıp + sunucuya abi alım varmı abi diyip yok denince küfür edip çıkan insanlar .

Ne yaparsın .