Minecraft Türkiye Topluluğu Üzerindeki Saçma Olaylara Değiniyoruz.

Glyphl

play.aleriaclub.com | Team.Aleria
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Cumlemi dikkatli okuyunuz. Lapis Serverlerde Olmali Fakat Kullanim amaci Server yöneticileri tarafindan saptirilmamali...
Benim dünyamda Lapis=BOYA
Başkada kullanım amacı olamaz :)

djyee

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Beyler Ben Serverimi Bakima Aldim Lapisi Kaldiriyorum Hammadde Falan Hepsini kaldiriyorum Bakalim nasil olacak İlk Gönullu Ben olayim :)[DOUBLEPOST=1399923374,1399922268][/DOUBLEPOST]Evet Hammaddeyi Başariyla sildim Bakin Ne guzel oldu :)
Önceki Hali :::
http://i.hizliresim.com/6RqRLl.png
Hammadde Silindikden sonraki Hali ::
http://i.hizliresim.com/oQ6A8q.png

:notch::zombi::notch::zombi::notch::zombi::notch:
:zombi::notch::zombi::notch::zombi::notch::zombi:

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Şu konuyu okudum ve belirtiyorum : Çok haksızsınız.

MegaPlay

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Beyler Ben Serverimi Bakima Aldim Lapisi Kaldiriyorum Hammadde Falan Hepsini kaldiriyorum Bakalim nasil olacak İlk Gönullu Ben olayim :)[DOUBLEPOST=1399923374,1399922268][/DOUBLEPOST]Evet Hammaddeyi Başariyla sildim Bakin Ne guzel oldu :)
Önceki Hali :::
http://i.hizliresim.com/6RqRLl.png
Hammadde Silindikden sonraki Hali ::
http://i.hizliresim.com/oQ6A8q.png

:notch::zombi::notch::zombi::notch::zombi::notch:
:zombi::notch::zombi::notch::zombi::notch::zombi:
Bence bunu yapmalıydın.Silmekten daha az uğraştıracağına garanti veririm.Her sunucu sahibi denemeli :)

djyee

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyuncu kaçırmaktan ziyade sunucu kalitesini arttırmana yarayacaktır :)
% 90 ihtimal veriyorum sunucudan çikar :) bi kere serverde hata olmuştu /warp lapis yazan dunyadan duşuyodu adamlar direk serverden çikiyolardi başima gelmedi değil :D

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Bu konu, üstünde çok düşünülecek, uzun uzun yazılar yazılacak bir konu değil.
Türkiye'de minecraft oyuncusu kitlesi ortada, bu kitle ortalama 9-20 yaş ortalamasını kapsıyor.
Bu normal bir şeydir, ancak 13-15 yaşındaki bir arkadaşımızın, veya bu yaşlardaki 2-3 arkadaşın birleşip harçlıkları ile 1-2 aylık sunucu açması, bu sunucuya amaçsızca, bilinçsizce oyuncu çekmek için yapılan uğraşlar, forum ile daha büyük başka sunucuların chat kısmını kirleten "reklamcı" ve oyun içi monotonluk dalgasını oluşturan "warp lapis" kavramlarını ortaya çıkarmıştır. Bu olgu tamamen kurucusundan tutun reklamcısına kadar her bireyin kişisel ego tatmin etme duygusundan meydana gelmektedir, ki bu ego tatmin duygusu o yaşlardaki arkadaşlar için gayet normal bir durumdur. Ben bu oyunu tanıdığımda bu böyleydi, halen böyle devam etmektedir ve bunca uğraşa rağmen değişmemiştir.
Yukarıda yazdıklarımın önüne geçilemeyecektir. "Minecraft Realms" sistemi oturursa belki bunun önüne geçilebilir, ancak böyle giderse dünya çapında Minecraft oyuncularının sayısı azalacaktır. Bu oyunu seviyor ve gönül vermişseniz, lapis lazuliden oluşan dikdörtgen prizması bir alan içini kemirecek birer zombi değilseniz, bu işi ego tatmini için değil de, gerçekten kendini geliştirmek isteyen, parasını kazanmak isteyen kişilerin sunucularında oynamalısınız, Türkiye'de bu türden benim bildiğim maksimum 3 sunucu vardır, eğer bunları beğenmiyorsanız çok değil, 50-60 lira ödeyerek oyunu satın alın ve yabancı sunucularda oynayın.
Ayrıca unutmayın ki bu bir oyundur, eğlenceden ibarettir. Bu kadar kasmayın, hile yaparak birilerinin önüne geçtiğinizde kral siz olmuyorsunuz, oyunu kirletmeyin, eğlencenize bakın. İyi oyunlar...

Son düzenleme:

djyee

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu konu, üstünde çok düşünülecek, uzun uzun yazılar yazılacak bir konu değil.
Türkiye'de minecraft oyuncusu kitlesi ortada, bu kitle ortalama 9-20 yaş ortalamasını kapsıyor.
Bu normal bir şeydir, ancak 13-15 yaşındaki bir arkadaşımızın, veya bu yaşlardaki 2-3 arkadaşın birleşip harçlıkları ile 1-2 aylık sunucu açması, bu sunucuya amaçsızca, bilinçsizce oyuncu çekmek için yapılan uğraşlar, forum ile daha büyük başka sunucuların chat kısmını kirleten "reklamcı" ve oyun içi monotonluk dalgasını oluşturan "warp lapis" kavramlarını ortaya çıkarmıştır. Bu olgu tamamen kurucusundan tutun reklamcısına kadar her bireyin kişisel ego tatmin etme duygusundan meydana gelmektedir, ki bu ego tatmin duygusu o yaşlardaki arkadaşlar için gayet normal bir durumdur. Ben bu oyunu tanıdığımda bu böyleydi, halen böyle devam etmektedir ve bunca uğraşa rağmen değişmemiştir..
Yukarıda yazdıklarımın önüne geçilemeyecektir. "Minecraft Realms" sistemi oturursa belki bunun önüne geçilebilir, ancak böyle giderse dünya çapında Minecraft oyuncularının sayısı azalacaktır. Bu oyunu seviyor ve gönül vermişseniz, lapis lazuliden oluşan dikdörtgen prizması bir alan içini kemirecek birer zombi değilseniz, bu işi ego tatmini için değil de, gerçekten kendini geliştirmek isteyen, parasını kazanmak isteyen kişilerin sunucularında oynamalısınız, Türkiye'de bu türden benim bildiğim maksimum 3 sunucu vardır, eğer bunları beğenmiyorsanız çok değil, 50-60 lira ödeyerek oyunu satın alın ve yabancı sunucularda oynayın.
Ayrıca unutmayın ki bu bir oyundan ibarettir, bu kadar kasmayın, hile yaparak birilerinin önüne geçtiğinizde kral siz olmuyorsunuz, oyunu kirletmeyin, eğlencenize bakın. İyi oyunlar...
Bencede Ama Bu işi Ego için Değil Benim gibi Bu işten zevk alan kişilerde var ben server işleriyle uraşmayi seviyorum linux,java,html vb işlerle uraşmaya bayiliyorum ve bu işi ego için değil zevk için yapiyorum 3 senedir server işleriyle uraşiyorum ilk 2 sene offline serverile uraştim hatta kendi serverimde normal kullanici açip oynadim eksiklikleri görmek için bana göre minecraft sadece bir oyun değil bir hobi çunki spigot , bukkit gibi serverler sayesinde mod kullanmadan eklenti ile nerdeyse istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz bence server kuruculari bu işi ego için değil zevk aldiği için yapmali ben şahsen server kurucusu olarak serverde %90 emeğimvar bence diyer minecraft server kuran arkadaşlarimiz önce kendi serverlerini offline olarak server açmali ve onla uraşarak iyicene bu işleri öğrenmeli sonra online server açmali benim duşuncelerim bu yönde iyi forumlar (bak şimdi gelen olumsuz yorumlara bak :zombi: :zombi: :zombi: )

Son düzenleme:

yigitusta9

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
dotnet bey reklam yapmak gibi olmasın ama, premium sunucumuza göz atmanızı öneririm, yabancı kullanıcılara hizmet veriyor ve çok kaliteli, özgün bir haritası var, gereksiz pluginler de yok. :D

Son düzenleme:

KaanU1938

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
@DotNet üzgünüm boşa konu açıyorsun.Lapis saçmalığı AXITR yüzünden çıktı hayatta durdurulamaz.Biz hayatta Amerika gibi sunucu açamayız anca rüyamızda...

Glyphl

play.aleriaclub.com | Team.Aleria
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Açılsada tutulmadiği için kapaniyor

Bkz; ben ;(

._. i like trains and i dislike lapis ._.