Yardım 1.14.4 vanilla survival pluginsiz server lagg

_CSK_

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.14.4
arkadaşlar server'a 3 kişi girince tps 12lere düşüyor bunun sebebi nedir çözümü nedir? ram 4 gb

Geik

Zombi Katili
Satıcı
En iyi cevaplar
6
1.14 çok fazla CPU rezervi istiyor eğer Xeon veya E serisi işlemcilerle açtıysan ayrıca VPS yani GB'ı 10tl lik makine kiraladıysan veya kendi pcnde açtıysan ve CPU'n iyi değilse böyle bir sorunla karşılaşabilirsin.

_CSK_

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
hosting'im istersen daha fazla çekirdek verebilirim dedi çekirdek istesem bu sorun çözülür mü? ve 1.14'ün en stabil sürümü hangisi?

Geik

Zombi Katili
Satıcı
En iyi cevaplar
6
En güncel olanı 1.14.4 yani. 1.14 de fazla CPU işine yarayabilir hostingin neydi acaba?

1GB'ını 10TL ye satan sunucularda CPU sıkıntısı çok fazla yani CPU'nu artırsan bile çok bi fark yaşamazsın. Sana tavsiyem en verimli VPS için apexhosting veya nitrado fakat onlar yabancı çok pahalı dersen keyubunun premium ve exceptional makineleri de işini görür.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
1.14.4 Açanları anlamıyorum. CPU konusunda bilgisayar delirmesi ve
138771

Bunun olmasıyla nasıl seviyorlar anlamıyorum -.-
Modlu oynamak en iyi çözüm olur.
Yada 1.14 oynicaksan Ram deyil(herkes sunucusunu paylaşırken ramı yazar... fakat ramın pek bir işe yaradığı yoktur. Örneğin 1 Chunka çok bilgi yüklesende (build yada kitaplar) bir sınırdan sonra server bunu kaydetmicektir... Ram yani biraz boşuna bir şey... Fakat modlu yada Gigantic (Felaket büyük) buildler yada Büyük redstone olaylarında işe yarayabilcek bir şey. yada //set glowstone de de işe yarıyor ^^
Yani ne olursa olsun CPU en önemli şey.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Ekli dosyayı görüntüle 138771
Yada 1.14 oynicaksan Ram deyil(herkes sunucusunu paylaşırken ramı yazar... fakat ramın pek bir işe yaradığı yoktur. Örneğin 1 Chunka çok bilgi yüklesende (build yada kitaplar) bir sınırdan sonra server bunu kaydetmicektir... Ram yani biraz boşuna bir şey... Fakat modlu yada Gigantic (Felaket büyük) buildler yada Büyük redstone olaylarında işe yarayabilcek bir şey. yada //set glowstone de de işe yarıyor ^^

Kaliteli dedicated makinelerde/donanımlarda ve SSD disklerde pek problem olmuyor. MC'nin 1.12'den sonra performans sorunları olduğunun Mojang'da farkında fakat bir anda sihirle çözülecek bir şey değil, uygun donanımda doğru çalıştığı sürece Mojang için şuanlık tüm odağı performansa verme gibi bir plan yok, 1.15'de birçok bug çözülecek, stabiliteye ve performansa elbet etkisi olur fakat performans sorununun bir anda çözüleceğini sanmıyorum (bir andan kasıt bir güncelleme de), yavaş yavaş 1.15 1.16 derken çözülecektir. Yine de tabii ki donanımınız kötü ise yazılım seviyesinde yapılan hiçbir optimize etki etmez, en fazla durumu daha iyi hale getirir. CPU'nun daha önemli olduğu konusunda haklısınız fakat hostlar hep lag mı var paket yükselt RAM arttır kafasındalar maalesef, CPU seçimi yapmanıza izin veren sayılı türk MC hostingi var (örn. Keyubu).

_CSK_

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ekli dosyayı görüntüle 138771
hocam piyasaya bi server açmıyoruz arkadaşlar arasında survival oynamak için açtık o yüzden 1.14 açtık ama pişman olup 1.13'e geri çektik