Anakart, RAM ve işlemci alacağım sizce iyi mi?

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Bence farklı bir işlemci seçmelisiniz.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İşlemci nasıl bozulacak yanacak acaba? İntel işlemciler 100+ dereceye kadar dayanıyor. Ayrıca iphone 2g yi bilmem ama 3gs 4 4s 5 5s 6 ve 6plusda bluetooth olduğuna eminim.

Şuana kadar yaşın kadar intel işlemci kullandığıma eminim ve ilk senesinde yananı da gördüm ikinci senesinde yananıda. Birçok sebepten ötürü yanabilir. Tecrübesiz olabilirsin de her konuya böyle saçma girişler yapma bence hele ki 100 dereceye dayanıyor gibi girişler.
1- İşlemcinin fanı yeterince soğutmuyor olabilir. Bir elektronik parça ne kadar ısınırsa ömrü o kadar azalır.
2- Normalde fan yeterince soğutmadığında BIOS, bilgisayarı anında kapatır. Bu BIOSta yazılımsal veya donanımsal(üretim) bir hatadan kaynaklanabilir.
3- Tıpkı işlemcide olduğu gibi anakart da ısındıkça zarar görür ve ömrü kısalır, bazı parçaları düzgün çalışmayabilir. Misal vermek gerekirse sürekli ekran kartının yanmasına sebep olan bir arıza anakartımdan kaynaklanıyordu. Yenisini alınca düzelti. Kaptın mı?
4- PSU, gerçek watt sunmayan adi PSUlar parçaların çabuk eskimesine yol açabilir. Bir FX4100 işlemcin var varsayalım 95Watt tüketiyor olsun. Bu adi PSU 90-100Watt gönderecektir. Bir parçanın çok elektrik tüketmesi nasıl o parçanın ömrünü kısaltıyorsa, aynı şekilde az elektrik alması da ömrünü azaltır.
5-Yine adi PSUlarda güvenlik sistemleri az olur. Bir an elektrik gider ve bozulan işlemcinle baş başa kalırsın. Düğmeye istediğin kadar bas ama hastayı kaybettin.
Bunun gibi zibilyon tane örnek verilebilir. Elektronik bileşenlerden oluşan bir bütün sonuçta. Tüm parçalar diğerlerini etkiliyor.

Ayrıca senin o bluetooth sandığın şey tam olarak bluetooth değil. iphonetooth :) Sadece iphonelara atabiliyorsun. Ha diyeceksin ki programla yapılabiliyor. İyide onun için yazılımı cracklemen gerekiyor garantisi gidiyor.

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Şuana kadar yaşın kadar intel işlemci kullandığıma eminim ve ilk senesinde yananı da gördüm ikinci senesinde yananıda. Birçok sebepten ötürü yanabilir. Tecrübesiz olabilirsin de her konuya böyle saçma girişler yapma bence hele ki 100 dereceye dayanıyor gibi girişler.
1- İşlemcinin fanı yeterince soğutmuyor olabilir. Bir elektronik parça ne kadar ısınırsa ömrü o kadar azalır.
2- Normalde fan yeterince soğutmadığında BIOS, bilgisayarı anında kapatır. Bu BIOSta yazılımsal veya donanımsal(üretim) bir hatadan kaynaklanabilir.
3- Tıpkı işlemcide olduğu gibi anakart da ısındıkça zarar görür ve ömrü kısalır, bazı parçaları düzgün çalışmayabilir. Misal vermek gerekirse sürekli ekran kartının yanmasına sebep olan bir arıza anakartımdan kaynaklanıyordu. Yenisini alınca düzelti. Kaptın mı?
4- PSU, gerçek watt sunmayan adi PSUlar parçaların çabuk eskimesine yol açabilir. Bir FX4100 işlemcin var varsayalım 95Watt tüketiyor olsun. Bu adi PSU 90-100Watt gönderecektir. Bir parçanın çok elektrik tüketmesi nasıl o parçanın ömrünü kısaltıyorsa, aynı şekilde az elektrik alması da ömrünü azaltır.
5-Yine adi PSUlarda güvenlik sistemleri az olur. Bir an elektrik gider ve bozulan işlemcinle baş başa kalırsın. Düğmeye istediğin kadar bas ama hastayı kaybettin.
Bunun gibi zibilyon tane örnek verilebilir. Elektronik bileşenlerden oluşan bir bütün sonuçta. Tüm parçalar diğerlerini etkiliyor.

Ayrıca senin o bluetooth sandığın şey tam olarak bluetooth değil. iphonetooth :) Sadece iphonelara atabiliyorsun. Ha diyeceksin ki programla yapılabiliyor. İyide onun için yazılımı cracklemen gerekiyor garantisi gidiyor.
IPhone tooth mu? Bluetooth hoparlör ve klavye bağlanıyor rahat rahat.. İnterneti bluetoothu ile paylasabiliyor. Ayrıca Wifi direct varken bluetootha ne gerek var?

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
IPhone tooth mu? Bluetooth hoparlör ve klavye bağlanıyor rahat rahat.. İnterneti bluetoothu ile paylasabiliyor. Ayrıca Wifi direct varken bluetootha ne gerek var?

Sen samsung, nokia, huawei, general mobile, victor, sony ve daha milyon tane marka telefona ile dosya gönderemiyorsun ve ona bluetooth mu diyorsun? Bluetoothun tek amacı kulaklık bağlamak mı komik olma :) Wifi direct ile mi göndereceksin dosyaları yoksa haha :)

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Sen samsung, nokia, huawei, general mobile, victor, sony ve daha milyon tane marka telefona ile dosya gönderemiyorsun ve ona bluetooth mu diyorsun? Bluetoothun tek amacı kulaklık bağlamak mı komik olma :) Wifi direct ile mi göndereceksin dosyaları yoksa haha :)
100 MB'lık dosyayı 40 dkda atan bluetooth ile 1,5 gb lik oyun atma keyf

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
11 yıldır intel islemciden vazgeçmiyorum bir kere bile yanmadı.. 11 yıl önce amd işlemcim yanmıştı. 11 yılda 4 farklı intel işlemcili bilgisayarım oldu totalde hiçbiri de yanmadı. Bitcoin mining denedim yine yanmadı render yaptım yanmadı. Crysis 3 gibi yüksek sistem gereksinimi olan bir oyunu ne ayarı varsa açtım AA en yüksekte idi yine yanmadı.

Son düzenleme:

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
100 MB'lık dosyayı 40 dkda atan bluetooth ile 1,5 gb lik oyun atma keyf

Bluetooth 3.0 diye bir şey duydun mu? Peki bluetooth 4.0 diye bir şey duydun mu? 100MB'ı 40 dakikada mı demiştin? Dıırrrtttt YALANNN =)
11 yıldır intel islemciden vazgeçmiyorum bir kere bile yanmadı.. 11 yıl önce amd işlemcim yanmıştı. 11 yılda 4 farklı intel işlemcili bilgisayarım oldu totalde hiçbiri de yanmadı. Bitcoin mining denedim yine yanmadı render yaptım yanmadı. Crysis 3 gibi yüksek sistem gereksinimi olan bir oyunu ne ayarı varsa açtım AA en yüksekte idi yine yanmadı.
İlginçtir onca intel işlemcim yandıktan sonra amd işlemci alıyorum ve 2 yıl içinde yanar dedikleri işlemci 3. yılında hala canavar gibi çalışıyor. Ki 2 yıl bile dayanamayan intel işlemcilere ödediğim paralara buradan özürlerimi gönderiyorum. Sizi harcadığım için çok üzgünüm çocuklar :(
Intelden para falan mı alıyorsun onları bilgin olmadan bu kadar savunduğuna göre viral reklam yapmak için para almış olmalısın :)

Edit: 5. yıldayız hala işlemci canavar gibi çalışıyor. 04-08-2017

Son düzenleme:

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Bluetooth 3.0 diye bir şey duydun mu? Peki bluetooth 4.0 diye bir şey duydun mu? 100MB'ı 40 dakikada mı demiştin? Dıırrrtttt YALANNN =)

İlginçtir onca intel işlemcim yandıktan sonra amd işlemci alıyorum ve 2 yıl içinde yanar dedikleri işlemci 3. yılında hala canavar gibi çalışıyor. Ki 2 yıl bile dayanamayan intel işlemcilere ödediğim paralara buradan özürlerimi gönderiyorum. Sizi harcadığım için çok üzgünüm çocuklar :(
Intelden para falan mı alıyorsun onları bilgin olmadan bu kadar savunduğuna göre viral reklam yapmak için para almış olmalısın :)

Bu klasik şaka hiç bitmeyecek değil mi? Yalan borcum mu var? 2 si de doğru. Ayrıca herkesde bi note 4 yok ki. Ama herkesde Wifi var...

Pyme

-__-
En iyi cevaplar
0
vatan dışında pek yerden alışveriş yapma.. üzülürsün.. Vatan bozuk parçayı geri alan.. tamir edemediği bilgisayarın 3500 tl lik bilgisayarımın bile 0 ını veren iyi bir şirket..
Hesaplı birşeymi arıyorsun? Tam bütçeni söylersen daha rahat yardımcı olabilirim..

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu klasik şaka hiç bitmeyecek değil mi? Yalan borcum mu var? 2 si de doğru. Ayrıca herkesde bi note 4 yok ki. Ama herkesde Wifi var...

Bluetooth 3 ile 100mb dosyayı 6 dakikada atabilirsin. Ayrıca her gün 1.5 gblık oyun atıyorsun sanki bluetooth ile :)
Herkeste bi note4 yok demişsin. Herkeste bi iphone yok ki bluetoothunu kullansınlar. Herkesin telefonu wifi destekliyor diyelim tamam. Wifi internet gerektirmiyor mu? Hadi bağlandın bu seferde bağlantı hızı sorunlarıyla karşılaşırsın.
Arkadaşlarınla bluetoothtan oyun oynayabilirsin lag sorunu yaşamadan. Ama aynı şeyi wifi ile yapamazsın. iBirde bluetooth ile her yerde istediğin zaman oynayabilirsin. Wifi ile olduğun yerde oturmak zorundasın :) iOS kendi içine kapalı bir işletim sistemi. Sadece kendisine para ödeyenlerle paylaşımda bulunabiliyorsun, sadece kendisine para ödeyenlerle birlikte oyun oynayabiliyorsun. Diğer yandan bir LG ile bir Samsung telefonunda aynı oyunu multiplayer oynayabiliyorsun. Ne kadar kazık yemeye düşkünmüşsün öyle.

Iphone'un hangi özelliği seni cezbetti bu kadar? Bana de ki Iphone 5S aldım çünkü: işlemci hızı şu ve şu kadar rami var bu kadar disk alanı var vb. Bende sana aynı özellikleri sunan 4te 1 fiyatına cihaz bulayım.

Son düzenleme:

Canberk1601

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
vatan dışında pek yerden alışveriş yapma.. üzülürsün.. Vatan bozuk parçayı geri alan.. tamir edemediği bilgisayarın 3500 tl lik bilgisayarımın bile 0 ını veren iyi bir şirket..
Hesaplı birşeymi arıyorsun? Tam bütçeni söylersen daha rahat yardımcı olabilirim..
Sadece belirttiğim şeyleri değiştirmek istiyorum şimdilik, aslında işlemcim şu an için iyi fakat belirttiğim anakart şu an kullandığım işlemciyi desteklemiyor o yüzden yeni işlemci almak zorunda kalıyorum. Yaklaşık 500-600tl bütçem var

Pyme

-__-
En iyi cevaplar
0
ben fiyat ve performans açısından amd öneriyorum .. zira crysis 3 çıktığı zaman sırf onu oynamak için arkadaşla topladığımız bilgisayara takmıştık bunu..
http://www.vatanbilgisayar.com/fx-x8-8150-soket-am3--36ghz-16mb-cache-32nm-islemci.html#genel-bakis
tek kelimeyle canavar gibidir.. yalnız sıvı soğutma da yanında almanı öneririm. amd lerin soğutma problemi var.. zaten yorumlarıda okursan hızından çok soğutmasınddan dert yanmış insanlar..intel işlemcilere dünyanın parasını veriyorsun..2 senede emekli oluyorlar.ama amdyi 2 senedir hala aynı pc de kullanan arkadaşım henüz değiştirmedi.. hala dota 2 oynuyor ve epey memnun ... 2 si birlikte 600 lira ya denk geliyor.. vatan bilgisayarda amd ve türevlerine göz atmanı öneririm..

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Bluetooth 3 ile 100mb dosyayı 6 dakikada atabilirsin. Ayrıca her gün 1.5 gblık oyun atıyorsun sanki bluetooth ile :)
Herkeste bi note4 yok demişsin. Herkeste bi iphone yok ki bluetoothunu kullansınlar. Herkesin telefonu wifi destekliyor diyelim tamam. Wifi internet gerektirmiyor mu? Hadi bağlandın bu seferde bağlantı hızı sorunlarıyla karşılaşırsın.
Arkadaşlarınla bluetoothtan oyun oynayabilirsin lag sorunu yaşamadan. Ama aynı şeyi wifi ile yapamazsın. iBirde bluetooth ile her yerde istediğin zaman oynayabilirsin. Wifi ile olduğun yerde oturmak zorundasın :) OS kendi içine kapalı bir işletim sistemi. Sadece kendisine para ödeyenlerle paylaşımda bulunabiliyorsun, sadece kendisine para ödeyenlerle birlikte oyun oynayabiliyorsun. Diğer yandan bir LG ile bir Samsung telefonunda aynı oyunu multiplayer oynayabiliyorsun. Ne kadar kazık yemeye düşkünmüşsün öyle.

Iphone'un hangi özelliği seni cezbetti bu kadar? Bana de ki Iphone 5S aldım çünkü: işlemci hızı şu ve şu kadar rami var bu kadar disk alanı var vb. Bende sana aynı özellikleri sunan 4te 1 fiyatına cihaz bulayım.
----Ayrıca her gün 1.5 gblık oyun atıyorsun sanki bluetooth ile :)
Arkadaşlar ile paralı bir oyunu oynayacaksın. Ve Bluetooth ile atıyorsun 1,5 gb oyunu durum şöyle olur..
"sen bana ver telefonunu yarına atar. " bi dakika hayır atmaz pili biter atana kadar.

---+Wifi internet gerektirmiyor mu?"
Ya Ya gerektiriyor geçen 1 buçuk GB attık 1 buçuk up 1 buçuk down oldu sana 3 GB internet paketi bitti yala....
Gerçekler : Hmm Hmm cidden mi? Yoksa siz ttnet in hızına mı kalıyordunuz ? Bluetooth dan daha yavaş olur ki o akıllara zarar dropbox ile atiyordunuz değil mi? Anladım ben seni.

---- Hadi bağlandın bu seferde bağlantı hızı sorunlarıyla karşılaşırsın.
Arkadaşlarınla bluetoothtan oyun oynayabilirsin lag sorunu yaşamadan.
Ya Ya vah vah ttnet hızına kalmış bu ya la.. En Son Wifi hızı 1 gbit. Google fiber ile eşdeğer senin bilgisayarının sabit disk hızından hızlıdır öyle anlatayım.

---- OS kendi içine kapalı bir işletim sistemi. Sadece kendisine para ödeyenlerle paylaşımda bulunabiliyorsun, sadece kendisine para ödeyenlerle birlikte oyun oynayabiliyorsun. Diğer yandan bir LG ile bir Samsung telefonunda aynı oyunu multiplayer oynayabiliyorsun. Ne kadar kazık yemeye düşkünmüşsün öyle.

Öyle değil mi? Bende iphone var zaten. Tapatalk imzama bakma. Tapatalka mı inancan bana mı? tabi yav bende en son ayfon var şu büyük olanlardan..
Edit: högh högh öhö beğn kileş of kilans oynuyorum es üç mini sahibi arkadaşım ile klan savaşı falan yapıyoruz turuup olarak dıragon bastım köyü süpürge gibi süpürdü.

---- Iphone'un hangi özelliği seni cezbetti bu kadar? Bana de ki Iphone 5S aldım çünkü: işlemci hızı şu ve şu kadar rami var bu kadar disk alanı var vb. Bende sana aynı özellikleri sunan 4te 1 fiyatına cihaz bulayım.

Vallahi bende ayfon yok heç de cezbetmiyor bi tek parmak izi şeysini sevdim. Telefon önerini alayım. Ama iphone kadar düzgün çalışmalı. 500 lira altı telefonunu merak ediyorum... Lütfen hızlı ol sabırsızlıkla bekliyorum.

Edit: bu düşüncelerin parodisini çekesim var ama üşeniyorum.

Son düzenleme:

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
----Ayrıca her gün 1.5 gblık oyun atıyorsun sanki bluetooth ile :)
Arkadaşlar ile paralı bir oyunu oynayacaksın. Ve Bluetooth ile atıyorsun 1,5 gb oyunu durum şöyle olur..
"sen bana ver telefonunu yarına atar. " bi dakika hayır atmaz pili biter atana kadar.
Senin telefonun dandikse ne yapalım 3300 miliamper batarya bluetooth ile tükenmez kaldı ki 1500 miliamper batarya ile bütün gün bluetooth açık geziyordum ve şarjı bitmiyordu. Hangi yılda yaşıyorsun sen evlat? (LG P920 Optimus 3D vardı bende bi bak istersen genç.)
---+Wifi internet gerektirmiyor mu?"
Ya Ya gerektiriyor geçen 1 buçuk GB attık 1 buçuk up 1 buçuk down oldu sana 3 GB internet paketi bitti yala....
Gerçekler : Hmm Hmm cidden mi? Yoksa siz ttnet in hızına mı kalıyordunuz ? Bluetooth dan daha yavaş olur ki o akıllara zarar dropbox ile atiyordunuz değil mi? Anladım ben seni.
Wifi ile 3G'yi karıştırmışsın gelmiş burada herşeyden anlarım ayağı çekiyorsun. Çek bence o ayağı burada kırarlar yazık olur. Wifi ile alacağın hız internet paketine bağlıdır evlat.
---- Hadi bağlandın bu seferde bağlantı hızı sorunlarıyla karşılaşırsın.
Arkadaşlarınla bluetoothtan oyun oynayabilirsin lag sorunu yaşamadan.
Ya Ya vah vah ttnet hızına kalmış bu ya la.. En Son Wifi hızı 1 gbit. Google fiber ile eşdeğer senin bilgisayarının sabit disk hızından hızlıdır öyle anlatayım.
He seninde 1Gbit net hızın vardı dimi? Hadi diyelim var(ki olmadığını ikimizde biliyoruz), bu hızı modemlerin desteklemediğini bile bilmiyorsun. Türkiyedeki iyi diyebileceğin modemlerin geneli en fazla 300Mbit destekliyor. Hadi modemin de süper olsun yurt dışından gelmiş olsun. Telefonunun da kullanabileceği wifi bant genişliğinin sınırı olduğunu da bilmiyorsun. Bilmediğin o kadar çok şey var ama biliyor gibi gözükmeye çalışıyorsun amacın ne evlat?
---- OS kendi içine kapalı bir işletim sistemi. Sadece kendisine para ödeyenlerle paylaşımda bulunabiliyorsun, sadece kendisine para ödeyenlerle birlikte oyun oynayabiliyorsun. Diğer yandan bir LG ile bir Samsung telefonunda aynı oyunu multiplayer oynayabiliyorsun. Ne kadar kazık yemeye düşkünmüşsün öyle.

Öyle değil mi? Bende iphone var zaten. Tapatalk imzama bakma. Tapatalka mı inancan bana mı? tabi yav bende en son ayfon var şu büyük olanlardan..
Edit: högh högh öhö beğn kileş of kilans oynuyorum es üç mini sahibi arkadaşım ile klan savaşı falan yapıyoruz turuup olarak dıragon bastım köyü süpürge gibi süpürdü.
Iphone'un yoksa niye apple'ın kaba etini yalıyorsun? Cevap veremeyince özürlü taklidi yapmaktan vazgeç. Onu bile beceremiyorsun.
---- Iphone'un hangi özelliği seni cezbetti bu kadar? Bana de ki Iphone 5S aldım çünkü: işlemci hızı şu ve şu kadar rami var bu kadar disk alanı var vb. Bende sana aynı özellikleri sunan 4te 1 fiyatına cihaz bulayım.

Vallahi bende ayfon yok heç de cezbetmiyor bi tek parmak izi şeysini sevdim. Telefon önerini alayım. Ama iphone kadar düzgün çalışmalı. 500 lira altı telefonunu merak ediyorum... Lütfen hızlı ol sabırsızlıkla bekliyorum.
Iphone kadar düzgün çalışmalıymış :) Çok düzgün çalışır ya kendileri :)
Victor marka telefon kullandın mı hiç? Victor U2 git bak bakalım iphone kadar iş yapmadığı bi şey söyle.
Edit: bu düşüncelerin parodisini çekesim var ama üşeniyorum.

Hmm. Beynini kullanmaya da üşeniyorsun galiba. Bak cevap vermekten çok lafı geçiştirmeye çalıştın hep :)[DOUBLEPOST=1426167039,1426166845][/DOUBLEPOST]Haa birde fiber hız senin bilgisayarın sabit diskinin hızından daha hızlıdır demişsin. Cahilliğinle övünüp duruyorsun da o 1 Gbit hız benim sabit diskimden hızlı olduktan sonra benim kullanabileceğim maksimum bant genişliği benim sabit diskimin hızı olur internet paketimin bana verdiğini söylediği hız değil anladın mı evlat?