AntiANİME - DefendAnime! [Animeye SON!] +

Uchiha_Madara

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yaş en fazla 15 oluyor bu tiplerin,otaquuuu kawayiij diye dolasiyolar ,git samurai jacki sirasiyla izle cizgifilmlere laf aticagina:D

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hem anime izliyorum hem Samurai Jack şu anda. :// Bu duruma ne denmeli?

HestiaKnife

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sirasiyla izlemek lazim ,animeden iyidir

Evet ya :/ sırayı bozmuştum ben bayağı bir bölüm izler 5-6 bölüm sonra bir daha izlerdim TV'den :D eskiden pc yoktu tabiğ 2007'e kadar :D

ByCrawL

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yaş en fazla 15 oluyor bu tiplerin,otaquuuu kawayiij diye dolasiyolar ,git samurai jacki sirasiyla izle cizgifilmlere laf aticagina:D

Ben çizgi filmleri severim.Eğlence katarlar hayatıma ama işte anime farklıdır anlatamam ben o olayı...
Samuray Jack'ide izledim bu arada :)

Thraenkost

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
[Anime vs Anti Anime] Savaşı devam ediyor mu ? Ediyor ise destek çağırıyorum ?

Mello01

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Animenin çizgi film olmadığını iddia edenler:
Ben neredeyse 1000'e yakın farklı anime seyretmiş bir insanım. Ve bir dönem animeye çizgifilm demek bana da hakaret gibi geliyordu. Ama zaman geçtikçe fark ettim ki burada hakaret veya benzeri bir durum yok. Burada sadece kavramlar ve onu kapsayan bir dil var. Bizim dilimizde bu tarz eserleri adlandırmak için 2 kelime var. Animasyon ve Çizgifilm. İkisinin de anlamı aynı. Anime kelimesi Japonca bir kelime değil. Katakana alfabesi ile yazılması bunun en büyük kanıtı (アニメ). Kelimenin kökeni ingilizce bir kelime olan Animation'dan geliyor ki katakana'da yazılma biçimi şöyledir. アニメーション .
Japonlar bunu "Animeeshon" diye telafuz ederler. Pek çok uzun kelimede yaptıkları gibi de tamamını söylemek yerine kısa halini tercih ederler. Yani "Anime". Yani "Anime" kelimesinin kökeni ingilizce olduğu gibi tam hali de Animation'dır. Animation'ın Türkçesi nedir? Türkçe'ye yabancı dilden girmiş bir kelime olan "Animasyon" veya direkt Türkçe haliyle "Çizgi Film". Yani sadece Pokemon değil tüm animeler çizgifilmdir aslında. Sadece zaman içerisinde "Anime" kavramı Japon Animasyonunu belirtir bir hale gelmiştir hepsi o.
O yüzden Anime = Japon Çizgi Filmidir. Ve sonuç olarak evet anime çizgifilmdir. Burada animeyi aşağılayan herhangi bir düşünce yoktur. Dediğim gibi sadece bir dil ve onun kuralları vardır.
(Dost Kayaoğlundan alıntı)

ByCrawL

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Animenin çizgi film olmadığını iddia edenler:
Ben neredeyse 1000'e yakın farklı anime seyretmiş bir insanım. Ve bir dönem animeye çizgifilm demek bana da hakaret gibi geliyordu. Ama zaman geçtikçe fark ettim ki burada hakaret veya benzeri bir durum yok. Burada sadece kavramlar ve onu kapsayan bir dil var. Bizim dilimizde bu tarz eserleri adlandırmak için 2 kelime var. Animasyon ve Çizgifilm. İkisinin de anlamı aynı. Anime kelimesi Japonca bir kelime değil. Katakana alfabesi ile yazılması bunun en büyük kanıtı (アニメ). Kelimenin kökeni ingilizce bir kelime olan Animation'dan geliyor ki katakana'da yazılma biçimi şöyledir. アニメーション .
Japonlar bunu "Animeeshon" diye telafuz ederler. Pek çok uzun kelimede yaptıkları gibi de tamamını söylemek yerine kısa halini tercih ederler. Yani "Anime". Yani "Anime" kelimesinin kökeni ingilizce olduğu gibi tam hali de Animation'dır. Animation'ın Türkçesi nedir? Türkçe'ye yabancı dilden girmiş bir kelime olan "Animasyon" veya direkt Türkçe haliyle "Çizgi Film". Yani sadece Pokemon değil tüm animeler çizgifilmdir aslında. Sadece zaman içerisinde "Anime" kavramı Japon Animasyonunu belirtir bir hale gelmiştir hepsi o.
O yüzden Anime = Japon Çizgi Filmidir. Ve sonuç olarak evet anime çizgifilmdir. Burada animeyi aşağılayan herhangi bir düşünce yoktur. Dediğim gibi sadece bir dil ve onun kuralları vardır.
(Dost Kayaoğlundan alıntı)
Oha mağaradan kurtuldum evet artık aydınlıktayım.
Herneyse beninde böyle bir düşüncem vardı fakat beni aydınlattın bu yazdıkların bana çok ama çok mantıklı geldi bence haklısın...

blade20090999

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Anime kadar kötü bişi yok bence :(
Hem, hepsi YAPMACIK!
:) İnsanoğlu işte televizyonda izlediği her pikseli gerçek sanarken çizgiler gerçekçi gelmiyor ama aslında hepsi aynışey zevk meselesi tabi ama bu şekilde ayrımcı tutuslu konular bir yere varmaz @xUmutAuthors bu konu tartışma çıkmasına çok açık haberiniz olsun. Plebler vs Sublar:yıkıl::yıkıl:

Burakcan

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Konu çok tartışma çıkarmadı mı?

Pika pika pika?