AntiMulti plugini kaynak kodları.

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar, sunucumun skyblock serverı için yazmış olduğum Anti Multi plugininin kaynak kodlarını paylaşmak istiyorum.
Bu plugini yazma amacım, SkyBlock'ta aynı IP'den birden fazla hesapla girerek hile yapılmasıydı.
Siz de bu plugini kendi amaçlarınıza göre kullanabilirsiniz.
Global yazmak istediğim ilk plugin olduğu için, plugini ingilizce yazdım, config dosyasından kicklenme mesajını düzenlenebilir yaptım. Kaynak kodlarında hepsi anlaşılır zaten.

Plugini KickMulti ismi ile bukkit dev sayfasına attım, ancak ben seminerde iken yetersiz açıklamadan dolayı reddedilmiş, tarafıma verilen bir haftalık süre içerisinde de açıklamayı güncellemediğim için plugin komple silinmiştir.
Sayfası budur: http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/kickmulti/
Pluginin tam olarak neler yapabildiği, permleri vb. şeyler gerek kaynak kodlarından, gerekse yukarıda verdiğim linkteki açıklamadan anlaşılabilir.

İşte pluginin kaynak kodları:

PHP:
package so.irfn.antimulti;

import java.io.File;
import java.io.IOException;
import java.net.InetSocketAddress;

import org.bukkit.configuration.file.FileConfiguration;
import org.bukkit.configuration.file.YamlConfiguration;
import org.bukkit.entity.Player;
import org.bukkit.event.EventHandler;
import org.bukkit.event.Listener;
import org.bukkit.event.player.PlayerJoinEvent;
import org.bukkit.plugin.java.JavaPlugin;

public class AntiMulti extends JavaPlugin implements Listener {
    public void onEnable() {
          getServer().getPluginManager().registerEvents(this, this);
            File configlist = new File(getDataFolder().getAbsolutePath() + File.separator + "config.yml");
            if (!getDataFolder().exists()) {
              getDataFolder().mkdir();          
            }
            if (!configlist.exists()) {
                  try {
                    configlist.createNewFile();
                    FileConfiguration cfg = YamlConfiguration.loadConfiguration(configlist);
                    cfg.set("kickMessage", "&cYou are using same IP address with %OTHER_PLAYER%. Multiple accounts are not allowed.");
                    cfg.save(configlist);
                  } catch (IOException ex) {
                  }
                }
              }

@EventHandler
      public void OyuncuGirdiginde(PlayerJoinEvent e)
      {        
        String Giren = e.getPlayer().getDisplayName();
        InetSocketAddress IP = e.getPlayer().getAddress();
        for (Player Oyuncular : getServer().getOnlinePlayers())
        {
          String Digerleri = Oyuncular.getPlayer().getDisplayName();
          InetSocketAddress IP_Oyuncular = Oyuncular.getAddress();
          if ((!e.getPlayer().isOp() || !e.getPlayer().hasPermission("multi.bypass")) && (Oyuncular != null) && (!Digerleri.equals(Giren)) && (IP_Oyuncular.getHostString().equals(IP.getHostString()))){
            e.getPlayer().kickPlayer(getConfig().getString("kickMessage").replace("%OTHER_PLAYER%", Digerleri).replaceAll("&([a-z0-9])", "§$1"));
            e.setJoinMessage(null);}
        }
      }
}

Son düzenleme:

byhero

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Paylaşım için teşekkürler :)

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Rica ederim.
IP adresi içerikli plugin yazmak isteyen arkadaşlara örnek olması bakımından konuyu güncelliyorum.
Plugine eklenmesini istediğiniz şeyler varsa söyleyebilirsiniz.

Tario76

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eline sağlık :)

Rockz

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Good men :)
(I'm byMasterTurk)

MrUnioDex

CEO of UnioCraft
En iyi cevaplar
0
Rica ederim.
IP adresi içerikli plugin yazmak isteyen arkadaşlara örnek olması bakımından konuyu güncelliyorum.
Plugine eklenmesini istediğiniz şeyler varsa söyleyebilirsiniz.

Konu eski ama şöyle bi eklenti olsa güzel olur:
Bir IP adresinden maksimum 1 kişi değilde 3 kişi girmesi ayarlanabilir.

AhmtGunyMC

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Konu eski ama şöyle bi eklenti olsa güzel olur:
Bir IP adresinden maksimum 1 kişi değilde 3 kişi girmesi ayarlanabilir.
Adamın amacı farklı kardeş. Skyblockta iki minecraft açar adam ada restartlayarak esya atar durmadan. Bunun amacı -benim anladığım kadarıyla- aynı IP'te birisi varsa swde diğeri girdiğinde birisini kickliyor. Eğer 3 yaparsa bug devam eder ve buna gerek kalmaz. Authme devreye girebilir :D

MrUnioDex

CEO of UnioCraft
En iyi cevaplar
0
Adamın amacı farklı kardeş. Skyblockta iki minecraft açar adam ada restartlayarak esya atar durmadan. Bunun amacı -benim anladığım kadarıyla- aynı IP'te birisi varsa swde diğeri girdiğinde birisini kickliyor. Eğer 3 yaparsa bug devam eder ve buna gerek kalmaz. Authme devreye girebilir :D

Fakat bungeecord proxy plugini gerekli bana. Bot saldirilari icin

MrUnioDex

CEO of UnioCraft
En iyi cevaplar
0
Kesinlikle banada lazim. Unio cok basarili bir server neden dunya capina tasimiyorsunuz
Ekip yetersiz, üniversite sınavım yaklaşıyo, vip satışları çok az, yetersiz makine ve daha bolca sebep bulabilirim aslında :) Ekstra sunucu eklemek yerinde var olan sunucuları geçici olarak kapatıyorum yetersiz makineden dolayı.

AhmtGunyMC

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sorunlar buyuk yani bende HUB acmak istiyorum butcem var mi bilmiyorum :D Ne kadar gider 5 sunuculu bir HUB servere ve benim elimde 2 tane MCProHostingden 6GB ramli 1 senelik sinirsiz slot server var nasil degerlendireyim ? :D MCProHostingde bungeecord yapamadim.
Plugin bilgim mukemmel.
Ekip yetersiz, üniversite sınavım yaklaşıyo, vip satışları çok az, yetersiz makine ve daha bolca sebep bulabilirim aslında :) Ekstra sunucu eklemek yerinde var olan sunucuları geçici olarak kapatıyorum yetersiz makineden dolayı.

MrUnioDex

CEO of UnioCraft
En iyi cevaplar
0
Sorunlar buyuk yani bende HUB acmak istiyorum butcem var mi bilmiyorum :D Ne kadar gider 5 sunuculu bir HUB servere ve benim elimde 2 tane MCProHostingden 6GB ramli 1 senelik sinirsiz slot server var nasil degerlendireyim ? :D MCProHostingde bungeecord yapamadim.
Plugin bilgim mukemmel.
Para kazanmak istiyorsan lapisli, editli bir factions, editli bol vipli kitpvp açarsın 2 sunucuyla. Ama ben büyük bi sunucu istiyorum diyosan 2 tane sunucu yetmez.

AhmtGunyMC

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Para kazanmak istiyorsan lapisli, editli bir factions, editli bol vipli kitpvp açarsın 2 sunucuyla. Ama ben büyük bi sunucu istiyorum diyosan 2 tane sunucu yetmez.
2 tane olduğunu söyledim sadece onları da değerlendireceğim kesinlikle :) Ama 5 sunuculu bir HUB icin 1500 TL yeterli midir ?