Atina Saga | 423 GB RAM Konusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ILieWorldI

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Hypixel'în yarısı kadar oyuncu çekseler ancak karşılarlar bence.
Sonuçta küçük yaşlı kardeşlerimiz oynayacak, bu masrafı karşılamak için kişi başı 150 tl felan harcaması gerek. Böyle olursa pay2win'e döner, yada binlerce oyuncu olması lazım. Bunlarinda para yatırdığıni düşünürsek..

xEndlessV2

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Türkiyede böyle bir sunucu açmak akla sığmaz bir şey,ki gerçek midir hiç kimseye bir kanıt göstermeden bunu inandıramazsın.Açsanız bile paranıza yazık olur,yapmayın.

BySemihFRKN

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konuyu açıklamaya kavuşturiyim ve konu kilitlensin yetkililerim .
1-) Ramimize inanmayanlar ya açılınca görsün yada beklesin konumuzda hepsinin fotoğrafını en alt bölümde paylaşacağız .
2-) En küçük sunucumuz 16 gb , minigames lobilerini vs. sayarsak 4 gb tan arcade mini lobi leri +150 den fazla ram yiyor zaten .
3-) Sunucumuz sadece açılışta ve açılıştan sonra düzgün oyuncu çekmezsek sunucuya girişte dil seçim bölümümüz mevcut oradan türkçe , ingilizce seçeneklerinden birini seçerek oynıyabilirler .
4-) Sunucu +2000 online olmadı +500 online oldu dersekte direk premium olarak hypixel,mineplex gibi bir sunucuya geçiş yapıcaktır .
5-) Ücret konusuna gelicek olursak sunucu benim değil bende sahibiyim fakat benim üst yetkililerim bulunmaktadır onlar ayarlar herşeyi yapmış bulunmaktayız .
6-) Ha para toparlayamaz derseniz şuanlık 6-7 ay kadar ücret çıktı , devamıda gelir iyi günler dilerim iyi forumlar dilerim arkadaşlar .

KadirYLCN

♔ B O M ♔
En iyi cevaplar
1
423 GB Ram hiç inandırıcı gelmedi nerdeyse türkiyedekibüyük sunucularda o kadar büyük ram mevcut değil eğer 423 GB Ram var ise bize bu kadar ram olduğunu kanıtlamanız lazım.​

Baggi

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kesinlikle. Ayrıca sunucuya gelirim, 1 tane kasma, lag, donma vs yaşarsam ölürsünüz benden söylemesi hocam.
Kasma ve donma hiçbir sunucudan kaynaklanmaz. Kendi bilgisayarınız ile alakalıdır. İlle de öleceklerse, kendine yeni bir bilgisayar alabilirsin. :( Korkutucu.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Kasma ve donma hiçbir sunucudan kaynaklanmaz. Kendi bilgisayarınız ile alakalıdır. İlle de öleceklerse, kendine yeni bir bilgisayar alabilirsin. :( Korkutucu.
Sunucu kaynaklı bir durumda tüm oyuncuların aynı anda hareketsiz kalması da donma sayılır. Kasmayı da tps den dolayı yaşanan takılmalar olarak nitelendirebiliriz.

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
1. Ram üzerinden reklam yapmak kadar saçma bir olayı nasıl gelenek haline getirdiniz bilmiyorum.

2. Ne kadar ram olduğu hiçbir oyuncuyu ilgilendirmez, oyuncu oyuna bakar donanımınıza değil. Konuda yaz geç meraklısına.

3. 7464682637 GB ram ile sunucu açmak profesyonellik göstergesi değildir. Marifet olan en az rami akıllıca kullanıp amaca uygun işler çıkarmaktır.

4. Umarım en fazla 2 GB ram harcayacak bungee sunucunuza 16 GB ram atayıp bunun da reklamını ayrıca yapmıyorsunuzdur.

5. Ram ile oyun hızlanmaz, işlemci de ram kadar önemlidir ve x işlemcili 1 adet 64GB ramli makine yerine x işlemcili 16GB makine x2 daha mantıklıdır.

6. Siz de mi 957351649 dolar bütçeyle veritabanı olarak MySQL kullananlardansınız?

Moderatör tarafından düzenlendi:

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
1. Ram üzerinden reklam yapmak kadar saçma bir olayı nasıl gelenek haline getirdiniz bilmiyorum.

2. Ne kadar ram olduğu hiçbir oyuncuyu ilgilendirmez, oyuncu oyuna bakar donanımınıza değil. Konuda yaz geç meraklısına.

3. 7464682637 GB ram ile sunucu açmak profesyonellik değil salaklık göstergesidir. Marifet olan en az rami akıllıca kullanıp amaca uygun işler çıkarmaktır.

4. Umarım en fazla 2 GB ram harcayacak bungee sunucunuza 16 GB ram atayıp bunun da reklamını ayrıca yapmıyorsunuzdur.

5. Ram ile oyun hızlanmaz, işlemci de ram kadar önemlidir ve x işlemcili 1 adet 64GB ramli makine yerine x işlemcili 16GB makine x2 daha mantıklıdır.

6. Siz de mi 957351649 dolar bütçeyle veritabanı olarak MySQL kullananlardansınız?
Aslına bakarsan işlemci ram den çok daha önemlidir :) Fakat rami arttırmak daha ucuz olduğu için mc hosting firmaları ram üzerinden satış yaparlar.

1. MySQL kullanmakta herhangi bir sakınca göremiyorum.

2. ... yok pardon, havalı kişiler Mongo kullanırdı değil mi? Doğru, benim hatam...
https://www.mongodb.com/compare/mongodb-mysql

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
MongoDB'nin sitesi, MySQL'i mi övecekti? Madem link paylaşıyoruz buyrun efenim:
http://db-engines.com/en/ranking

Ayrıca konu burada hangisinin daha iyi veya performanslı olduğu değil bilmem farkında mısın? Her şeye atlama öyle...
Buradaki sıralama kullanım ve popülerlik. MongoDB'nin tercih edilme sebebi performans ve kullanım. Verdiğim linkte de bunu söylüyor zaten.

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
MongoDB'nin sitesi, MySQL'i mi övecekti? Madem link paylaşıyoruz buyrun efenim:
http://db-engines.com/en/ranking

Ayrıca konu burada hangisinin daha iyi veya performanslı olduğu değil bilmem farkında mısın? Her şeye atlama öyle...
Konuyu çok uzatmak istemiyorum ama farkettiysen popülarite sıralaması bu. En popüleri en iyisi diyorsan sen bilirsin :dost:

AnadoluNW

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Gereksiz bir konu daha ^^. Neyseki bugün epey boş vaktim var. (kız arkadaşımdan ayrılalıda epey oluyor)
@bgencacat 'ın dediği gibi , En az RAM ve işlemciyle en çok verimi almak önemli...Ram ve launcher reklamı yapmışsınız, sizdeki oyunlaran 10 kat daha kaliteli oyunlara sahip sunucular var ortada (hele blazerd) . Ayrıca SO 3000 online'ı feda edip 800 'e düşerek kurdu launcher sistemini. Siz nasıl yapacaksınız? Bu oyuncular hileyi bu kadar seviyorken sizce pat diye sizin 4631351 RAM sunucunuza yığılmamı yapacak? Paranıza yazık edeceğinizi düşünüyorum. Yinede zaman ,emek ve para dönüyor bu işlerde, umarım paranıza yazık olmaz, bol şans.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...