Atina Saga | 423 GB RAM Konusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CmJustice

I started a joke...
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Konuyu çok uzatmak istemiyorum ama farkettiysen popülarite sıralaması bu. En popüleri en iyisi diyorsan sen bilirsin :dost:

Benim de herhangi tartışma çıkartmak gibi bir amacım yok. Sadece MySQL'in kullanilmasinin kötü bir seçenek olduğunu veya kullanilmamasi gerektiğini ima ettiğini düşündüm ve de bunun nedenini merak ettim ki bunu da birçok konuda alaycı bir dilde mesajina yansıttın. O linki koymaktaki amacım da kesinlikle MySQL in daha iyi bir seçenek olduğunu göstermek veya Mongo ile karşılaştırma yapmak hiç değil. Sadece bu arkadaş, konuya bi link bırakıp herşeyi hallettiğini düşünmüş. Alay etmek amacıyla herhangi bir link bulup koydum internetten... Ona da söyledim bunu, burada konu performans veya popularite değil, neden MySQL in kötü ve kullanılmaması gerektiği... İki teknolojiyi de kullandım ve sorunsuzdular. Belki de MySQL'i kullanilmaz kılan bir sorununu gözden kaçırmışımdır, dediğin gibiyse durum eğer...

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Konuyu çok uzatmak istemiyorum ama farkettiysen popülarite sıralaması bu. En popüleri en iyisi diyorsan sen bilirsin :dost:
MySQL kullanmakta bir sakınca olsaydı Spigot üzerindeki bu kadar plugin MySQL ile çalışmazdı zaten :)
Bu sunucuyu açan arkadaşlarımızın veritabanı kullanan ve sunuculardaki istemcileriyle iletişime geçen bir Bungeecord plugini yazabileceklerini pek sanmıyorum. Bu yüzden MySQL'den başka çareleri kalmıyor.

Benim de herhangi tartışma çıkartmak gibi bir amacım yok. Sadece MySQL'in kullanilmasinin kötü bir seçenek olduğunu veya kullanilmamasi gerektiğini ima ettiğini düşündüm ve de bunun nedenini merak ettim ki bunu da birçok konuda alaycı bir dilde mesajina yansıttın. O linki koymaktaki amacım da kesinlikle MySQL in daha iyi bir seçenek olduğunu göstermek veya Mongo ile karşılaştırma yapmak hiç değil. Sadece bu arkadaş, konuya bi link bırakıp herşeyi hallettiğini düşünmüş. Alay etmek amacıyla herhangi bir link bulup koydum internetten... Ona da söyledim bunu, burada konu performans veya popularite değil, neden MySQL in kötü ve kullanılmaması gerektiği... İki teknolojiyi de kullandım ve sorunsuzdular. Belki de MySQL'i kullanilmaz kılan bir sorununu gözden kaçırmışımdır, dediğin gibiyse durum eğer...
Benim o linki seninle paylaşma sebebim MongoDB için "... yok pardon, havalı kişiler Mongo kullanırdı değil mi? Doğru, benim hatam..." şeklinde bir ifade kullanmandı. Kullanımının havayla bir alakası olmadığını belirtmek istedim. Her ikisinin de kendine göre kullanım alanları var. Geliştiriciye ve projeye bağlı olarak tercih meselesidir. Fakat Spigot ve Bungeecord için geliştirilen public pluginlerde MySQL dışında bir veritabanı sistemi kullanıldığını görmedim.

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
MySQL kullanmakta bir sakınca olsaydı Spigot üzerindeki bu kadar plugin MySQL ile çalışmazdı zaten :)
Bu sunucuyu açan arkadaşlarımızın veritabanı kullanan ve sunuculardaki istemcileriyle iletişime geçen bir Bungeecord plugini yazabileceklerini pek sanmıyorum. Bu yüzden MySQL'den başka çareleri kalmıyor.

Benim o linki seninle paylaşma sebebim MongoDB için "... yok pardon, havalı kişiler Mongo kullanırdı değil mi? Doğru, benim hatam..." şeklinde bir ifade kullanmandı. Kullanımının havayla bir alakası olmadığını belirtmek istedim. Her ikisinin de kendine göre kullanım alanları var. Geliştiriciye ve projeye bağlı olarak tercih meselesidir. Fakat Spigot ve Bungeecord için geliştirilen public pluginlerde MySQL dışında bir veritabanı sistemi kullanıldığını görmedim.
Eklenti depolarında eklentilerin MySQL desteklemesi tamamen hedef kitlenin çok büyük bir kısmının MySQL kullan(anabilmesı)ması. Herkes Redis veya MongoDB kuramıyor veya hizmet sağlayıcı desteklemiyor veya vs. Yoksa bu adamlar da biliyor MySQL'in Minecraft sunucuları için hantal olduğunu.

Redis >= MongoDB > MySQL.

Sonra paranın büyük kısmını işlemciye harcamak zorunda kalırlar. Olabildiğince bu alt yapıları kullanın. Küçük bir öneri sadece büyük sunucu planları yapanlara.

ByOscarr

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Sunucunuz Ne zaman Açilcak
Yakında Açılacak

Gereksiz bir konu daha ^^. Neyseki bugün epey boş vaktim var. (kız arkadaşımdan ayrılalıda epey oluyor)
@bgencacat 'ın dediği gibi , En az RAM ve işlemciyle en çok verimi almak önemli...Ram ve launcher reklamı yapmışsınız, sizdeki oyunlaran 10 kat daha kaliteli oyunlara sahip sunucular var ortada (hele blazerd) . Ayrıca SO 3000 online'ı feda edip 800 'e düşerek kurdu launcher sistemini. Siz nasıl yapacaksınız? Bu oyuncular hileyi bu kadar seviyorken sizce pat diye sizin 4631351 RAM sunucunuza yığılmamı yapacak? Paranıza yazık edeceğinizi düşünüyorum. Yinede zaman ,emek ve para dönüyor bu işlerde, umarım paranıza yazık olmaz, bol şans.
Boş bir konuya geldi iseniz mesaj atmanıza gerek yoktu zaten :)

423 GB Ram hiç inandırıcı gelmedi nerdeyse türkiyedekibüyük sunucularda o kadar büyük ram mevcut değil eğer 423 GB Ram var ise bize bu kadar ram olduğunu kanıtlamanız lazım.​
İnandırı gelmedi diyorsunuz fakat adam fotoğraflarını atıcam diyor beklerseniz inandırıcı olduğunu görürsünüz

Konuyu açıklamaya kavuşturiyim ve konu kilitlensin yetkililerim .
1-) Ramimize inanmayanlar ya açılınca görsün yada beklesin konumuzda hepsinin fotoğrafını en alt bölümde paylaşacağız .
2-) En küçük sunucumuz 16 gb , minigames lobilerini vs. sayarsak 4 gb tan arcade mini lobi leri +150 den fazla ram yiyor zaten .
3-) Sunucumuz sadece açılışta ve açılıştan sonra düzgün oyuncu çekmezsek sunucuya girişte dil seçim bölümümüz mevcut oradan türkçe , ingilizce seçeneklerinden birini seçerek oynıyabilirler .
4-) Sunucu +2000 online olmadı +500 online oldu dersekte direk premium olarak hypixel,mineplex gibi bir sunucuya geçiş yapıcaktır .
5-) Ücret konusuna gelicek olursak sunucu benim değil bende sahibiyim fakat benim üst yetkililerim bulunmaktadır onlar ayarlar herşeyi yapmış bulunmaktayız .
6-) Ha para toparlayamaz derseniz şuanlık 6-7 ay kadar ücret çıktı , devamıda gelir iyi günler dilerim iyi forumlar dilerim arkadaşlar .
Konuyu bugün kapatıcam Hocam

karahanio

Peki Hocam
En iyi cevaplar
0
Eklenti depolarında eklentilerin MySQL desteklemesi tamamen hedef kitlenin çok büyük bir kısmının MySQL kullan(anabilmesı)ması. Herkes Redis veya MongoDB kuramıyor veya hizmet sağlayıcı desteklemiyor veya vs. Yoksa bu adamlar da biliyor MySQL'in Minecraft sunucuları için hantal olduğunu.

Redis >= MongoDB > MySQL.

Sonra paranın büyük kısmını işlemciye harcamak zorunda kalırlar. Olabildiğince bu alt yapıları kullanın. Küçük bir öneri sadece büyük sunucu planları yapanlara.
Yeni başlamış kişiler görüyorum adam oyuncu verilerini falan Redis ile kaydediyor, bunu pek doğru bulmuyorum elbet performans olarak daha iyi olabilir fakat fiziksel bellekte çalışan bir depolama sistemi olduğu için ve tablo tarzı bir kullanım yöntemi olmadığı için bu tarz bilgiler kaydederken MongoDB veya MySQL kullanılması daha iyi bir seçim olacaktır. Redis bana sorarsanız anlık ve geçici veriler depolamak için güzel bir seçenek fakat veri boyutu fazlaysa ve tablo şeklindeyse hem cebinizi yakacak hemde kullanımı biraz daha zor olacaktır. Minecraft için MySQL veya MongoDB ne kadar hantal bilmiyorum fakat ikisi de gayet güzel seçenekler öneririm.

P.S. Olay hepsini birden kullanmakta :D

YgtGamingTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
423 GB ram mi Aman Allah'ım ! Türkiye'de bu kadar yüksek bir ram çok pahalıya patlar

Bertan Taşkıran

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
1. MySQL kullanmakta herhangi bir sakınca göremiyorum.

2. ... yok pardon, havalı kişiler Mongo kullanırdı değil mi? Doğru, benim hatam...
Arkadaş ilk defa ciddi bir bütçe gördüğü için şaşırmış doğrusu :)
Ayrıca aynı arkadaş geçenlerde ne kadar performansın konu olmadığını, istatiklerin tabloya aktarılmasını istediğimizi anlatmaya çalışırken de konuya maydonoz olmuştu.

Son düzenleme:

ForcEmir

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kimse cebinden bir geliri yoksa o kadar parayı ödeyemez, Türkiye içinde kalırsa o topladığı vip fiyatlarından o makinanın yarısınınn fiyatını karşılayamaz benim görüşüm bu sağlam kanıt olmadan bende inanmam

Bertan Taşkıran

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kimse cebinden bir geliri yoksa o kadar parayı ödeyemez, Türkiye içinde kalırsa o topladığı vip fiyatlarından o makinanın yarısınınn fiyatını karşılayamaz benim görüşüm bu sağlam kanıt olmadan bende inanmam
Ben örneğin geçen ay rocket league takaslarından 1 hafta gibi kısa bir sürede "birkaç bin"lik bir mebla edindim. Ben şu an hala öğrenciyim ve düzenli bir geçim kaynağım da yok. Istesem bu parayı bir sunucuya harcayabilirim, sunucu da kiralayabilirim. Düzenli bir gelirin olmadan sadece bu olayı devam ettiremezsin ancak başlatabilirsin, üyelik meblalarından da geçimini sağlayabilirsin.

batihost.com

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
423GB nerede?
işlemci ghz 2.4, nacizane tavsiyem 3 üstü daha iyi randıman verecektir.
ayrıca makinenin tamamı kullanıyorsa ve kvm problemi yoksa sanallaştırma yapmanıza gerek yok. buda nacizane tavsiyem.

ByOscarr

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar konu kapandı artık lütfen mesaj yazmayınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...