Basit Organik Mimari/Organik mimariye giriş

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.

SIRADAKİ KONUMUZ NE OLSUN?

• Kullanılan toplam oy
    17
  • Anket kapatılmış .

BlockMagician

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
129628

Merhaba arkadaşlar ben INacsery (Burak)

Forumda takılan çoğu mimar organik yapıyor veya yapmaya çalışıyor, birçoğu da yabancı mimarlara bakıp acaba nasıl yapıyorlar diye düşünüyorlar bugün sizlere hazırlamış olduğum organik mimariye giriş konusunu sunacağım
şu an size anlatacağım tamamen kendi tarzımdır ve hand making bir yapıdır, voxel hiç kullanılmamıştır. Yani ay komutla herkes yapar moduna boşna girmeyin arkadaşlar.

Bugün sizlere BUNUN GİBİ şeyleri yapmayı,anlatmaya çalışacağım.

1.ADIM-STİL BELİRLEME
Yapacağınız objenin stilini belirten ve objenin dış görünüşünde aktif rol oynayacak eşyayı yapınız.

129630

2.ADIM-DURUŞ
Yaptığınız eşyayı deform ederek aklınızdaki duruşa uygun hale getiriniz,ve nereye takılıysa ya da vücudun hangi
bölümü tarafından kullanılıcaksa,o bölümün genel hatlarını çizmeye başlayın,İnsan yapıcağımdan bundan sonra

İnsana göre konuşacağım.

129631

3.ADIM-KOLAY DERECEDE KASLAR VE PROPORTİON(ORANLAR)
İNSAN VÜCUDU/BUNDAN SONRASI TAMAMEN İNSAN VÜCUDU ÜZERİNE

Daha yeni giriş yaptığınız için oranları çok detaylı anlatmıyacağım ama genel hatlarıyla açıklayacağım

Eller kalçanın biraz altında veya kalçada olur,ayaklar omuz ile kalçanın en altı kadar uzunlukta olur
kafanın uzunluğu ise omuzlarınızdan,göğüsünüzün altı kadar olur.

129632

(Kasların adlarını ve işlevlerini detaylı anlatmaya gerek duymadım fotoğraftan bakabilirsiniz nerdeyse hepsi doğrudur)

4.ADIM-DİĞER YARISINI YAPALIM ve AYAKLARA GEÇİŞ YAPALIM
Yaptığımız yarım vücudu diğer tarafa aynı oranlarla deforme ederek geçirelim.Tabi copy flip
paste yapmanız size kalmış.Ben aynı yapmadım(gördüğünüz gibi).
Ayakları tek kas gibi yapmayalım bu çok önemli.Ayaklarda eklemlidir kasılmalarına dikkat
edelim.Fotoğrafta gördüğünüz üzere.
(Ben ayağın altını ince bıraktım çünkü yapıcağım obje için gerekli)

129637

5.ADIM-TÜM BOŞLUKLARI VÜCUDA UYGUN ŞEKİLDE DOLDURALIM VE KASLI YAPIYI BİTİRELİM
Sırt,karın,koltuk altı gibi boş kalan kısımları vücuda uygun şekilde dolduralım.

129634

6.ADIM-ŞİMDİ HER ŞEY SADECECE SİZİN HAYALGÜCÜNÜZE KALDI
Benimkisi:
minecraft-harita.png

DAHA FAZLA ÖĞRETİCİ KONU İSTİYORSANIZ,BİR YORUM BIRAKMANIZ YETERLİDİR.

BU TUTORİAL CRAFTOLİA İÇİN HAZIRLANMIŞTIR. CRAFTOLİA AKADEMİDE HER GÜN SAAT 5-8 ARASI BİR SAATTE ORGANİK DERSLERİ VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. TÜM ADIMLARI YAKINDAN İNCELEMEK İSTEYENLERİ BEKLİYORUM.

INACSERY SUNDU...

BU KONUDAN BİR ŞEYLER ANLAYIP KENDİ OBJESİNİ(YAPISINI) YAPANLAR BENİ KONULARINA ETİKETLERSE NE MUTLU BANA!
YORUM YAZMAYI İHMAL ETMEYELİM BEYLER

RisusTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel bir anlatım olmuş, Ellerinize sağlık... İnsan Figürlerinde Kısa bir özet geçmek gerekirse : Duruş , Hareket , Açı , Oran Ve Anatomininde büyük bir rol oynadığı söylenebilir. Forumda bilgili kişilerin olması Gurur veriyor ,İyi günler...

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yaklaşık 4 kere tekrar tekrar baktım ve hala inanamıyorum :D çok güzel olmuş :p keşke vaktim olsada gelebilsem