Bir davranıştan nasıl vazgeçersiniz ?

Rocco_Can

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Mesela çok bilgisayar oynadın, gözlerin bozuldu ve gözlük takacaksın. Düşün. Gözlerin bozuldu ve gözlük takıyorsun. Ne zorluklar yaşayacaksın. En dibe vurduğun bir andır mesela bu, hemen bilgisayarı aklından çıkarırsın.
Haklısın.
Yapacak çok şey var ama yokmuş gibi geliyor, bende öyle düşünüyordum. Hayat dışarıda^^
Aslında bende kendimi kitap okumaya yöneltmeye çalışıyorum 3 aydan 3 aya bursum yatıyor aldıgım ayıptır söylemesi 50 tl harclığı götürüp kitap almaya veriyorum yeni başladı bu alışkanlığım mesela pazartesi kargom gelecek okumak istiyorum tabi bu alışkanlığı bırakablrsem.
Başka işlere yönel.Biliyorum bu senin için kolay olmayacak.Mesela bende günde baya bilgisayar ile uğraşırdım.Şimdi kendime iş buldum çalışıyorum.Hem para kazanıyorum hemde zaman geçiyor.Diğer şeylere zamanım kalmıyor.Dediğim gibi seni mutlu edecek şeylere yönel.

Kendine bir şart belirle.Bağır hatta "şu, şu, şunlar asla yapılmayacak" de.Kendine söz ver.Bu davranışa çözüm önerisi ara yada arkadaşlarından yardım al.
İnşallah her şey dilediğince olur...
Denerm kitap okumaya yönelmek doğru olur heralde.

Şahsen 2003 yılından beri bilgisayar kullanıyorum, gözlerim bozuk ancak halen kullanmayı bırakmadım. Tabii 2010-2013 yıllarında aşırı psikopat bir şekilde bağımlıydım, şu anda o kadar değilim. Sunucuyla uğraşıyorum 2 3 saat, 1 2 saat oyun oynayıp kapatıyorum ve geziyorum. Herkes bu duruma düşmeden bırakmalı, çok kötü bir vaziyet.
Benim doğum yılımda sen pc oynuyomussun baya iyi .D

Erimek istemiyorsam çıkmıyorum. :D
Evet bende çıkmıyorum ailem evden kovacak böyle giderse :D

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Ne tür bir davranış olduğunu tam olarak bilemiyoruz, "bağımlılık" biraz daha farklı bir ifade oluyor. Bilgisayar başında fazla vakit geçiren birisi için bağımlı sıfatı her zaman kullanılmıyor. Eğer bağımlılık ise gerçek bir destek almak gerekir, değilse çözüm olarak ilgili eylemin olumsuz yanlarını -özellikle eylemi gerçekleştirirken- düşünmek, o eylemi yapmamak için mevcut yollardan birisi olabilir.

Resurft

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
“Artık yapmayacağım” demek yerine, bilinçli olarak hazırlanmış bir plan dahilinde hareket edin.

NeonZone

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
O hareketi yaptığınızda kendinize tokat atık sevmediğiniz birşeyi deyin onu yaptığınızda yapmassınız kendinize şiddet uygulasanızda Şiddet iyidir.

KozmikKaplumbağa

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Pc bağımlılığının asıl çözümü.
Tüm virüslü sitelere girin reklamlara tıklayın PC niz 2 dk sonra çöktü babanız artık size hayatta almaz tadaa! Yeni bir hayata başlayacaksınız.

Rocco_Can

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ne tür bir davranış olduğunu tam olarak bilemiyoruz, "bağımlılık" biraz daha farklı bir ifade oluyor. Bilgisayar başında fazla vakit geçiren birisi için bağımlı sıfatı her zaman kullanılmıyor. Eğer bağımlılık ise gerçek bir destek almak gerekir, değilse çözüm olarak ilgili eylemin olumsuz yanlarını -özellikle eylemi gerçekleştirirken- düşünmek, o eylemi yapmamak için mevcut yollardan birisi olabilir.
Hayır bir bilen olmasamda size tüm hakikatime diyebilirimki bu br bağımlılık teknolojiden bahsetmiyorum bu gizli tuttuğum davranıştan bahsediyorum belki başka bir şey olsa daha kolay bırakablirim ama bu zor ya.

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
ben kendimi bildim bileli bilgisayar ile iç içeyim şu an tüm bilgisayar bağımlılığımı bırakabilirim mesela telefona bağımlıydım wp dir facedir falan telefonum kırıldı 3 hafyadır falan wp ye girmiyorum öyle diyeyim en az 30 farklı kişi mesaj atmıştır ama nefsimi yeniyorum ve telefonumu yaptırmıyorum ve bu android telefonlar adamın beynini yavaşlatıyor bunu hissettim. mesela şu an bilgisayar bağımlılığınımı bırakıcaksın kapat bilgisayarını kendi kendine söz vermeyi dene 1 saat bakmıyacagım de mesela kendini ödüllendir 1 saat açmadıgında vs vs yeterkikalbinde bırakma isteğiolsunhertürlü bırakırsın

Hayır bir bilen olmasamda size tüm hakikatime diyebilirimki bu br bağımlılık teknolojiden bahsetmiyorum bu gizli tuttuğum davranıştan bahsediyorum belki başka bir şey olsa daha kolay bırakablirim ama bu zor ya.
bsğımlılığını özelden söylersen yardımcı olurum 19 yıllık tecrübem var bu dünyada...

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ondan daha cok eglenebilecegin bisey bulabilirsin

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Verdiğin örneğin sıradan ve şüphe çekmeyecek bir şey olduğuna bakacak olursak sorunun ne olduğunu sen de ben de anlamış bulunuyoruz. (Başkasının gözleri önünde yapamayacağın bir kötü alışkanlık başka ne olabilir ki?)

Bu alışkanlık için elinden gelecek en işe yarar şey zamanını sürekli farklı aktivitelerle doldurman. At kaçırma kursu bile olsa bir kursa kayıt ol, gününü boş geçirme.

Rocco_Can

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Verdiğin örneğin sıradan ve şüphe çekmeyecek bir şey olduğuna bakacak olursak sorunun ne olduğunu sen de ben de anlamış bulunuyoruz. (Başkasının gözleri önünde yapamayacağın bir kötü alışkanlık başka ne olabilir ki?)

Bu alışkanlık için elinden gelecek en işe yarar şey zamanını sürekli farklı aktivitelerle doldurman. At kaçırma kursu bile olsa bir kursa kayıt ol, gününü boş geçirme.
At kaçırma kursu süper :D saol.

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
Bende farketmeden çakmak çalıyom.
Çevren alışınca bi sorun kalmıyo.
Sonuçta o davranış sensin, kendini de değiştiremezsin.

Zariarius

People will destroyed when they kill each other...
En iyi cevaplar
0
Bağımlılıklardan arınmanın yöntemi başka bir şeye bağımlı olmaktır. Mesela ben cipsiyi çok severim. Dedim yaşlanınca ölür giderim. Cipsiyi bırakıp bisküvi ye başladım.
Teklonoji için kitap öneririm.

Rocco_Can

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bağımlılıklardan arınmanın yöntemi başka bir şeye bağımlı olmaktır. Mesela ben cipsiyi çok severim. Dedim yaşlanınca ölür giderim. Cipsiyi bırakıp bisküvi ye başladım.
Teklonoji için kitap öneririm.
Kitapta bir teknolojidir degilmi modern olmayan ama her modernliği içinde barındıran haklısın :D saol.

Bende farketmeden çakmak çalıyom.
Çevren alışınca bi sorun kalmıyo.
Sonuçta o davranış sensin, kendini de değiştiremezsin.
Değişmeli işte :l