Bir faction sunucusu nasıl olmalı? Hadi tartışalım!

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Sayacağım çok madde var fakat en temelinden bir tane söylemem gerekirse; oyuncuların rakip klan kalelerini ele geçirebilmeleri için, TNT kullanılabilir olmalı.

Ataberkia

En iyi cevaplar
0
Lapis'in olmaması fikrine ben de katılıyorum fakat taktir edersiniz ki Türkiye'de para kasmanın tek yolu Lapis olarak benimsenmiş. "Bizim sunucuda Lapis yok!" denildiğinde birçok oyuncu garipseyecektir. Bunun yerine; lapisi kaldırmadan oyunculara sadece bir tuşa basılı tutarak para kasmanın "amelelik" olduğunu göstermeli, daha eğlenceli para kasma yöntemleri eklemeli ve bu yöntemlere yönlendirmeliyiz.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sayacağım çok madde var fakat en temelinden bir tane söylemem gerekirse; oyuncuların rakip klan kalelerini ele geçirebilmeleri için, TNT kullanılabilir olmalı.
saçma neden saçma çünkü geceleri uyurken bütün kale yok edilebilir yada şöyle bişeyde olabilir
ayrıca faction sunucularda kimsenin böyle bişeye ihtiyacı olduğunu sanmıyorum

DonsuzT

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Lapissiz bir fekşın fena olmaz

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Lapis'in olmaması fikrine ben de katılıyorum fakat taktir edersiniz ki Türkiye'de para kasmanın tek yolu Lapis olarak benimsenmiş. "Bizim sunucuda Lapis yok!" denildiğinde birçok oyuncu garipseyecektir. Bunun yerine; lapisi kaldırmadan oyunculara sadece bir tuşa basılı tutarak para kasmanın "amelelik" olduğunu göstermeli, daha eğlenceli para kasma yöntemleri eklemeli ve bu yöntemlere yönlendirmeliyiz.
lapisin olayı hiçbi zaman sol tıklamak değildi ki. Lapis kazarken tanışırdık zamanında klana adam alırdık skype açardık sonra chatte muhabbet dönerdi tam olarak olayı kavramadan şu lapise laf atmasanız keşke.

AdexTR

Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
saçma neden saçma çünkü geceleri uyurken bütün kale yok edilebilir yada şöyle bişeyde olabilir
ayrıca faction sunucularda kimsenin böyle bişeye ihtiyacı olduğunu sanmıyorum
Bunu gerçek bir faction sunucuda yapamazsın, lapisli çakma sunucularda marketten bol bol TNT alarak yapabilirsin.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bunu gerçek bir faction sunucuda yapamazsın, çakma lapisli sunucularda marketten bol bol TNT alarak yapabilirsin.
yapamazsın değil bi çok kişi yapamaz ben yapabilirim mob farm ile 1 gece sabaha kadar açık bırakırım oluşan barutla bundan 2-3 tane rahat kurulur

Ataberkia

En iyi cevaplar
0
lapisin olayı hiçbi zaman sol tıklamak değildi ki. Lapis kazarken tanışırdık zamanında klana adam alırdık skype açardık sonra chatte muhabbet dönerdi tam olarak olayı kavramadan şu lapise laf atmasanız keşke.
Lapis kırarken değilde; bir görev yaparken karşılaşsanız, tanışsanız çok daha eğlenceli olurdu.
[automerge]1524684203[/automerge]
yapamazsın değil bi çok kişi yapamaz ben yapabilirim mob farm ile 1 gece sabaha kadar açık bırakırım oluşan barutla bundan 2-3 tane rahat kurulur
TNT patlamalarına sınır getirilebilir.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Lapis kırarken değilde; bir görev yaparken karşılaşsanız, tanışsanız çok daha eğlenceli olurdu.
[automerge]1524684203[/automerge]

TNT patlamalarına sınır getirilebilir.
görev yapmak ne abi faction diye bir şey kalmaz ki o zaman sen direk sunucu türünü değiştiriyosun görev ekliceksen rpg aç towny aç

Tnt'ye gelirsek creeperheal diye muhteşem bi plugin var .d bi çok kişinin aklına bile gelmemiştir tabi bu fikir

beeboyTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
TNT patlatma konusuna gelince şöyle bir sistem olabilir, power düşük olursa TNT gibi saldırılara açık bir claim arazin olabilir.
Factions addonları var belki yapılabilir, olmadı addonları geliştirirler olmadı kendin kodlarsın.

AdexTR

Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Onun için de spawnera ihtiyacın var, tabii sunucu sahibi Multiverse'ü doğru kullandıysa.

beeboyTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
görev yapmak ne abi faction diye bir şey kalmaz ki o zaman sen direk sunucu türünü değiştiriyosun görev ekliceksen rpg aç towny aç

Tnt'ye gelirsek creeperheal diye muhteşem bi plugin var .d bi çok kişinin aklına bile gelmemiştir tabi bu fikir
Factions amacı eşya kasıp savaşmak olduğuna göre, eşya kasmak için çeşitli yollardan biri olarak görev eklersin.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
internete minecraft factions yazim dedimde towny ile factionsu birleştirmişler ki benim kafamda da bu vardı yapılabilecek en mantıklı fikirde bu
[automerge]1524684763[/automerge]
Onun için de spawnera ihtiyacın var, tabii sunucu sahibi Multiverse'ü doğru kullandıysa.
minecraft mekaniklerine göre spawnersız farm yapılabiliyor bunu mu engelliceksin whyyy

Kısaca özet geçersem factions lapisci editci kitlenin elinde ve değiştirmeye çalışmanın mantığı yok. Gevurlar gibi towny + factions tarzı yeni sunucu türleri çıkmalı ki bunada towny wars deniyor rpg'den ziyade pvp daha baskın...