Bir Orta-Çağ Klasiği: WAR IN THE NORTH

Gloin

''Far Over The Misty Mountains Cold...''
En iyi cevaplar
0

Hos_Geldin_-_Aydn_KACMAZ.png

gamer.png

Bir Orta ÇKlasiği: WAR IN THE NORTH

Lord-of-the-Rings-War-in-the-North-Wallpapers-3.jpg

Çok etkilenmediğim bir oyunun şarkısını mırıldanıyorum bugün. Snowblind Studios adlı Şirketin geliştirdiği en kaliteli oyunun bu olduğunu düşünüyorum. Oyunun başlangıcını ve bitişini çok güzel ayarlamışlar. Orta-Çağ seven kadim dostlarımın seveceği başlangıç ve bitiş...
NOSTALJİK BAŞLANGIÇ
Gri Büyücü Gandalf oyunun başlangıcında Sauron'un planlarını anlatıyor ve Yüzük Kardeşliğinden bahsediyor. Gondor ve Rohan'ın yalnız kaldığından Sauron'un saldırı yapacağından bahsediyor. Daha sonra 3 savaşçı Sıçrayan Midilli Hanında Arathorn oğlu Aragorn ile konuşuyorlar. Macera bu şekilde başlıyor kadim savaşçılarımız kuzeye doğru yol almaya başlıyorlar. Fornost adlı leş gibi ork pisliği kokan bir yere yolculuk ediyorlar. Oyun bundan itibaren şekil almaya ve güzelleşmeye başlıyor. Oynadıkça zevk alıcağınızı düşünüyorum kadim dostlarım.

The-Lord-of-the-Rings-The-War-in-the-North-Wallpapers-9.jpg

Oyun bize 3 karakter sunuyor. Elf,Cüce ve İnsan size Cüce seçmenizi tavsiye ediyorum.

KORKUNÇ BİR HİKAYE
Böylesine güzel bizi Orta-Çağ'a götüren bir oyunu batırabilecek bir hikaye yapmışlar. Oyunu oynarken belli bir amacınız yok hikaye karmakarışık bir hikaye diyelim. Sanırım Yapımcı Şirket hikayeyi biraz güzelleştirmeye üşenmiş diyelim. Hikayede tam kendinizi orda olduğunuzu hissediyorsunuz sonra bozuluyor. Bir türlü uyum yapamamışlar hikaye konusundan. Eğer hikaye güzel olsaydı farklı bir oyun ortaya konulabilirdi ama bu hikaye olayı azıcık bozmuş...

Bu Nedir Arkadaş ?
Mekanik bakımından şöyle bir durum var arkadaşlar. Çok kolay bir oyun yapmışlar. Mekanikler çok basit. El becerisi adına hiçbir şey yok malesef. Çok mu zorlandınız oyunda ? sol tık,sol tık,sol tık,sol tık,sağ tık tamaaam artık karşıdaki kişiyi kestiniz. Böyle olmamalı arkadaşlar...Oyunda crossbow kullandığınızda veya yay aim gerektirmiyor. Bedene sıkıyorsanız bedene gidiyor,kafaya sıkarsanız kafaya gidiyor. Her karakterin kendine özel skilleri var ama bunlar pek farklılık katmıyor. Slow motion olayı var sadece bu mekaniksel olayı sevdim. Sağ tık yapınca eğer düşman ölüm noktasına gelmişse ağır çekim giriyor ve hoş bir şekilde ölüyor. Sniper elite kafası yani hocam..Diğer kötü olay oyunu mario gibi yapmışlar. Nereye gidiceğiniz belli yani. Biraz daha zor olabilirdi sayın yapımcılar çok kolay yön bulunuyor 'e' tuşu sağolsun. Ve bu kolaylık yüzünden ölmek çok zor..Tabi bossların gazabına uğramazsanız. En kötü tarafı siz öldüğünüzde orklar size saldırmıyor diğer karakterlere saldırıyor ve onların gelip sizi canlandırmasını bekliyorsunuz bu da yapımcının yaptığı bir hınzırlık..

ssdsd.jpg

KARAKTERLERİ TANIYALIM
Karakterlerimiz hoş karakterler. Farin adlı karakterimiz bir cüce. Her cüce gibi hırslı ve sinirli. Erebor(Yalnız Dağ) Şampiyonu ayrıca. Yakın dövüşte muhteşem bir yeteneği vardır ve eğer güzel bir crossbow bulursanız çok etkilidir. Eğer bu karakteri seçiyorsanız Baruk Khazâd! Khazâd ai-mênu! laflarına alışmanız lazım. Andriel adlı karakterimiz bir elf. Lore-Master takımın kalbi diyelim. Ne zaman canınız azalsa hemen bir healt büyüsü yapıyor ve sizin oraya gelmenizi istiyor. Orada durduğunuz sürece canınız artıyor. Ayrıca yakın dövüşte skilleri iyidir. Bir diğer karakterimiz ise Eradan. Bu karakter Eru tarafından özel bir yaşam sunulmuş Dunedain ırkından geliyor. Yakın dövüşte çok iyidir. Yay ve crossbow kullanır. Oyunda ki en iyi setler bu arkadaştadır yani öyle diyorlar.

Kulaklarımız Şenleniyor
WAR IN THE NORTH'da tam o atmosferi yaşatan müzikler var işte iyi yanlarından birisi de bunlar. O anki atmosferi oyuncuya yansıtıyor resmen. Bir göğsünüz kabarıyor. Yani tam Lord Of The Rings adı altında olan bir oyuna yakışır durum. Benim en sevdiğim soundtrack ise Sons of Forgotten Kings gerçekten yapımcı sanırım bunu becermiş.Bu konuda bir şey diyemiyorum çünkü çok hoş olmuş beee. Oyunun iyi yanları tanıdık karakterleri tekrardan görmek çok sevindiriyor. Bunun dışında silahlar çok hoş gözüküyor slow motion olunca.

Forum_GAMER_-_Konu_Degerlendirme_Paneli_2.png

Konu Tasarımı: @admiraldus
admiraldus'a tasarım için teşekkür ederim adamın dibi:dost:

Son düzenleme:

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
The Elder of Skyrim ile benzerlik gösteriyor gibi yanlıyorsam lütfen söyleyiniz.

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Çok güzel olmuş konu cidden devamını bekliyoruz (Yani oyunfarklı tanıtımlar vs)

Sağol kadim dostum :)

Skyrim çok daha kapsamlı bir oyun benzerliği yok diye düşünüyorum.
biraz benzettim konudaki fotoğraflardan dolayı. Ama tabii haklısınız skyrim çok daha geniş.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Anıları tazelemek güzeldir :cay: