BU SORUN KİMSEDE YOK! (ÖDÜL BÜYÜK.)

Çözülmesi mümkün mü?

• Kullanılan toplam oy
    10

Robertoaldeilla

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar. Benim adım Cem. Birazdan size Minecraft tarihi boyunca hiç görülmemiş bir sorunumu anlatacağım. Çözümünün mümkün olup olmadığını çok merak ediyorum. Ancak sizden tek isteğim; ''bilgisayara format at'' önerisi dışında bir çare bulmanızdır. Bunu yapana yani çözebilene, istediği isimden premium ayarlamayı düşünüyorum. Benim premium'um var diyenler de isteyenler hayır işi olarak yapabilirler. Ayrıca ''ben çözdüm ver ödülümü'' gibi şeyleri, test edene kadar kabul etmem.

Her neyse, sorunuma geçiyorum. Benim bir sorunum var evet. Ekran ile alakalı. Minecraft'ın 1.6.2 ve 1.6.4 sürümlerinde sadece Görüş Mesafesi: Küçücük'te oynayabiliyorum. Yoksa ekranımda garip cisimler oluşuyor. Uzak yaparsam her şey dağılıyor. Ama bir sorun daha var ki 1.7.2 ve 1.7.4'te küçücükte bile bu sorun yaşanıyor. Ayrıca tüm sürümlerde ise server'lerin hepsinde var bu sorun. Örnek;

GÖRÜŞ MESAFESİ; KÜÇÜCÜK:

GÖRÜŞ MESAFESİ; UZAK:

İşte böyle. Benimle uzun uzun bu konu hakkında sohbet etmek isteyenler; Skype'tan ekleyebilirler. Skype: seyda.cem
Şimdiden teşekkürler.

RaptorEX

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
görüş mesafesini normal yap öyle oyna bir de bilgisayarın ekran kartı düşükse kaldırmaz hiçbiri olmassa minecrafttı daha iyi bir yerden indirip tekrar kur

GaLaxY

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Laptop mu kullanıyorsun? Oyunlarda renk karışması gibi sorunlar çıkabiliyor. Ekran kartı sürümünü güncelle. Bu olsa olsa ekran kartından dolayıdır.

batleege

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Java'yı yeniden yüklemeye çalış.

MineCraftMasterx

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bendede öyle oluyordu ekran kartı ile alakalı yeni kasa aldık süper hiç öle bi sorun yok farda bile kasmıyor ekran kartı ile sorun var bence yeni 2. elde olsa güzel kasa al eğer durumumuz varsa diyorsan 1. el al.Yeni ekran kartı aliyim deme.Çünkü düzelmez aksi takdirde daha kötü olur

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ekran kartını driverini güncelle
DirectX güncelle
OpenGL güncelle
Javayı güncelle
Force clean yap
Optifine kurmayı dene
Pcboost programını dene

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

AxcelaD

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
texturelerle ilgili bir şey karışmış olabilir mcyi yeniden yükle,

Robertoaldeilla

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
görüş mesafesini normal yap öyle oyna bir de bilgisayarın ekran kartı düşükse kaldırmaz hiçbiri olmassa minecrafttı daha iyi bir yerden indirip tekrar kur
Zaten en iyi yerlerden yüklemeye çalıştım bir sürü launcher denedim hep karşıma aynı sorun çıkıyor[DOUBLEPOST=1391883695,1391883643][/DOUBLEPOST]
Laptop mu kullanıyorsun? Oyunlarda renk karışması gibi sorunlar çıkabiliyor. Ekran kartı sürümünü güncelle. Bu olsa olsa ekran kartından dolayıdır.
Malesef laptop kullanmıyorum bi bakmam lazım o zaman ekran kartına falan ama programlardan da pek anlamıyorum[DOUBLEPOST=1391883746][/DOUBLEPOST]
Bendede öyle oluyordu ekran kartı ile alakalı yeni kasa aldık süper hiç öle bi sorun yok farda bile kasmıyor ekran kartı ile sorun var bence yeni 2. elde olsa güzel kasa al eğer durumumuz varsa diyorsan 1. el al.Yeni ekran kartı aliyim deme.Çünkü düzelmez aksi takdirde daha kötü olur
Üzgünüm dostum çözümün için sağol ama tabii ki bu sorun nadir olduğu için yeni alınca düzeleceğini biliyorum ancak şu an katiyen yeni bir kasa falan alamam ama sağol :)[DOUBLEPOST=1391883800][/DOUBLEPOST]
Ekran kartını driverini güncelle
DirectX güncelle
OpenGL güncelle
Javayı güncelle
Force clean yap
Optifine kurmayı dene
Pcboost programını dene

Ben bunları denersem pc çökebilir aslında benim pc toplama yani iyi ama geçen seneden beri yavaşladı virüs girmiş olabilir mi bilemiyorum[DOUBLEPOST=1391883835][/DOUBLEPOST]
texturelerle ilgili bir şey karışmış olabilir mcyi yeniden yükle,
Özellikle texture kullanmıyorum ve kaç kere denedim yüklemeyi :(

AxcelaD

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Zaten en iyi yerlerden yüklemeye çalıştım bir sürü launcher denedim hep karşıma aynı sorun çıkıyor[DOUBLEPOST=1391883695,1391883643][/DOUBLEPOST]
Malesef laptop kullanmıyorum bi bakmam lazım o zaman ekran kartına falan ama programlardan da pek anlamıyorum[DOUBLEPOST=1391883746][/DOUBLEPOST]
Üzgünüm dostum çözümün için sağol ama tabii ki bu sorun nadir olduğu için yeni alınca düzeleceğini biliyorum ancak şu an katiyen yeni bir kasa falan alamam ama sağol :)[DOUBLEPOST=1391883800][/DOUBLEPOST]
Ben bunları denersem pc çökebilir aslında benim pc toplama yani iyi ama geçen seneden beri yavaşladı virüs girmiş olabilir mi bilemiyorum[DOUBLEPOST=1391883835][/DOUBLEPOST]
Özellikle texture kullanmıyorum ve kaç kere denedim yüklemeyi :(
işte belki yüklemeye çalışırken bişeyi bozmuş olabilirsin

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
8x yada 4x texture pack kullanmayı deneyin

Robertoaldeilla

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Java'yı yeniden yüklemeye çalış.
Hmm pek o işlerden anlamam ava şu an Java 7 sürümüm.[DOUBLEPOST=1391884275,1391884216][/DOUBLEPOST]
işte belki yüklemeye çalışırken bişeyi bozmuş olabilirsin
Ama ilk yüklediğimden beri böyle. Zaten küçücük'te böyle olmadığını da yeni farkettim hep böyle oynuyordum -_-[DOUBLEPOST=1391884326][/DOUBLEPOST]

Peki deniyim sağol :D[DOUBLEPOST=1391884800][/DOUBLEPOST]

OFFF 4X4'E BAKTIM EŞYALAR PEK BELLİ OLMUYODU 8X8 İNDİRDİM FAKAT YİNE KASIYOR ALLAH BÖYLE PC'NİN BELASINI VERSİN :(

ShouldToBe

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Büyük ihtimal oyunun dosyaları bozulmuş. Bilgisayarında birden fazla minecraft varsa hepsini temizleyip minecraftı baştan kur.

Aklıma başka bir şey gelmiyo ben bu hatayla telefonda karşılaşmıştım ondada dünyayı kapatıp açtığımızda düzeliyordu