C# ile minecraft launcher yapacam ancak minecraft başlatma kodunu bilmiyorum

SpeddyAredas

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Merhaba
C# ile launcher yapıyorum ancak
minecraft'ı başlatan kodu bilmiyorum
bana kod yazar mısınız

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Daha önce de bir konu açmıştın. Sen kısaca diyorsun ki benim yerime launcher yazın ve kodları bana verin bende "kendi" launcherımı yapmış olayım.

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
C# ile Minecraft Launcher yapmak pek iyi bir fikre benzemiyor.

SpeddyAredas

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
C# ile Minecraft Launcher yapmak pek iyi bir fikre benzemiyor.
neden benzemesin

ben kodu biliyorum evet ama hatalarını düzeltmeyi de
ama çok uzun sürüyor

Daha önce de bir konu açmıştın. Sen kısaca diyorsun ki benim yerime launcher yazın ve kodları bana verin bende "kendi" launcherımı yapmış olayım.
ben kodu biliyorum
sana kodu versem hataları düzeltsen
biter
ama hata fazla
düzeltmesi uzun
o yüzden kopyala yapıştır istiyorum

_Spiderus_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
ayrılık sevdaya, debug coding'e dahil.
:ci::ci::ci: aga beeeee

neden benzemesin

ben kodu biliyorum evet ama hatalarını düzeltmeyi de
ama çok uzun sürüyor

ben kodu biliyorum
sana kodu versem hataları düzeltsen
biter
ama hata fazla
düzeltmesi uzun
o yüzden kopyala yapıştır istiyorum
forumdaki 13 yaşındaki günlerimi hatırladım... kodlamayı biliyorum diye gezip insanlara yalan söylüyordum..elde koca bir sıfır vardı... xddd

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Son kararın mı? C# ile mi yapacaksın?

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
c# ile yapmak istediğinden emin misin xd
Son kararın mı? C# ile mi yapacaksın?
Neden C#'ta yazmasına bu kadar karşı geldiniz bilemedim. Minecraft ile "gerçek" anlamda entegre olmadığı için bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Ama aşılmayacak sıkıntılar değil bunlar. C#, Windows için yazılıyorsa, çok rahat arayüz tasarlanabilen, kullanışlı ve aşırı rahat bir dil.
Şahsen yazın, modlu mc sunucum için yazmıştım. Çok tatlı gelmişti yazması. Kodun hepsini paylaşabilirdim ama hem kral çok iyi demiş hem de şahsen hepsini paylaşmak istemiyorum.
ayrılık sevdaya, debug coding'e dahil.
Kodun bir kısmı açık kaynaktı : TheDoctorOne/PokePack (Kod acele içinde yazıldı, testleri dahil 2-3 Gün gibi bir süre almıştı bu yüzden okuması çokta kolay olmayabilir.), buradan bak bakabildiğine. C# ile yapacağın Launcher'ın eğer kullanıcı girişi olacak ise işler karışıyor. Kaynak kodunu okursan görüceksin ki, ben burada farklı bir yol ile kullanıcı üzerinde kontrol sağlıyorum. O kısımları tam olarak paylaşmadım ama ana fikir orada. Tabii bunun için bir de sunucu yazman lazım. Kaynak kodun içinde sunucu kısımları da mevcut. Paylaşmadığım kısımlar sana kalmış, orada paylaşmadığım şeyi burada paylaşacak değilim zaten.

Minecraft başlatma komutu için sana bir tüyo verebilirim. ProcessExplorer. Kolay gelsin

Son düzenleme:

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Neden C#'ta yazmasına bu kadar karşı geldiniz bilemedim. Minecraft ile "gerçek" anlamda entegre olmadığı için bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Ama aşılmayacak sıkıntılar değil bunlar. C#, Windows için yazılıyorsa, çok rahat arayüz tasarlanabilen, kullanışlı ve aşırı rahat bir dil.
Şahsen yazın, modlu mc sunucum için yazmıştım. Çok tatlı gelmişti yazması. Kodu paylaşabilirim ama kral çok iyi demiş.

Kodun bir kısmı açık kaynaktı : TheDoctorOne/PokePack , buradan bak bakabildiğine. C# ile yapacağın Launcher'ın eğer kullanıcı girişi olacak ise işler karışıyor. Kaynak kodunu okursan görüceksin ki, ben burada farklı bir yol ile kullanıcı üzerinde kontrol sağlıyorum. O kısımlar sana kalmış.
Minecraft başlatma komutu için sana bir tüyo verebilirim. ProcessExplorer. Kolay gelsin
Kolay gelsin o zaman ne diyeyim?

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Kolay gelsin o zaman ne diyeyim?
Arkadaşa harbiden kolay gelsin. Ama düz bir launcher tasarlayacaksa yazması çokta zor değil. Düzden kastım, sadece Oyun İçi adın girildiği, Minecraft dosyalarının indirildiği ve Minecraft'ın başlatıldığı. Ben gereken dosyaları kendim hostlamıştım ama Mojang üzerinden çekmekte bir seçenek tabii.

MrMehmetBey

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
ProcessStartInfo minecraft = new ProcessStartInfo
{
FileName = Herpcde Çalışması için Java.Text,
CreateNoWindow = false,
Arguments = @"-XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx2G -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+UseG1GC -XX:G1NewSizePercent=20 -XX:G1ReservePercent=20 -XX:MaxGCPauseMillis=50 -XX:G1HeapRegionSize=32M -noverify -Djava.library.path=C:\Users\"+ gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\versions\1.8.9\1.8.9-natives -cp C:\Users\"+ gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\com\mojang\netty\1.6\netty-1.6.jar;C:\Users\"+ gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\oshi-project\oshi-core\1.1\oshi-core-1.1.jar;C:\Users\"+ gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\net\java\dev\jna\jna\3.4.0\jna-3.4.0.jar;C:\Users\"+ gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\net\java\dev\jna\platform\3.4.0\platform-3.4.0.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\com\ibm\icu\icu4j-core-mojang\51.2\icu4j-core-mojang-51.2.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\net\sf\jopt-simple\jopt-simple\4.6\jopt-simple-4.6.jar;C:\Users\"+ gunaButton6.Text+ @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\com\paulscode\codecjorbis\20101023\codecjorbis-20101023.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\com\paulscode\codecwav\20101023\codecwav-20101023.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\com\paulscode\libraryjavasound\20101123\libraryjavasound-20101123.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\com\paulscode\librarylwjglopenal\20100824\librarylwjglopenal-20100824.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\com\paulscode\soundsystem\20120107\soundsystem-20120107.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\io\netty\netty-all\4.0.23.Final\netty-all-4.0.23.Final.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\com\google\guava\guava\17.0\guava-17.0.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\org\apache\commons\commons-lang3\3.3.2\commons-lang3-3.3.2.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\commons-io\commons-io\2.4\commons-io-2.4.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\commons-codec\commons-codec\1.9\commons-codec-1.9.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\net\java\jinput\jinput\2.0.5\jinput-2.0.5.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\net\java\jutils\jutils\1.0.0\jutils-1.0.0.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\com\google\code\gson\gson\2.2.4\gson-2.2.4.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\com\mojang\authlib\1.5.21\authlib-1.5.21.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\com\mojang\realms\1.7.59\realms-1.7.59.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\org\apache\commons\commons-compress\1.8.1\commons-compress-1.8.1.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\org\apache\httpcomponents\httpclient\4.3.3\httpclient-4.3.3.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\commons-logging\commons-logging\1.1.3\commons-logging-1.1.3.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\org\apache\httpcomponents\httpcore\4.3.2\httpcore-4.3.2.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\org\apache\logging\log4j\log4j-api\2.0-beta9\log4j-api-2.0-beta9.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\org\apache\logging\log4j\log4j-core\2.0-beta9\log4j-core-2.0-beta9.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl\2.9.4-nightly-20150209\lwjgl-2.9.4-nightly-20150209.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl_util\2.9.4-nightly-20150209\lwjgl_util-2.9.4-nightly-20150209.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\libraries\tv\twitch\twitch\6.5\twitch-6.5.jar;C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\versions\1.8.9\1.8.9.jar net.minecraft.client.main.Main --username " + label2.Text+ @" --version 1.8.9 --gameDir C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft --assetsDir C:\Users\" + gunaButton6.Text + @"\AppData\Roaming\.minecraft\assets --assetIndex 1.8 --uuid 96f228f0ab903a83bd7e3756b998ab80 --accessToken 1337535510N --userProperties {} --userType legacy"
};
mc = Process.Start(minecraft);

MrMehmetBey

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Process mc; Yaz Biryere Yeterli Boş Bir Yere

Yukarda Verdigim Her pc de çalışmasını sağlayaçak
Bosster gerekmekte onuda manuel yada otomatik
yaprasan CraftRise Nin Kodunu Veririm Sende Normal Javadan
Bir Güzel yaparsın

Ekli dosyalar