Yardım Csgo için sistem yeterliliği nedir?

lightkerem

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhabalar, CS:GO oynamak istiyorum fakat oyunu oynanılmayacak derecede kötü fps alıyorum.Bu sebepten Geforce Now kullanıyorum fakat her ne kadar iyide olsa CS:GO gibi bir oyunda gecikmelerin olması oldukça kötü bir durum geforce now bana oyunu oynama imkanı sunuyor fakat ingiltere rusya gibi ülkelerin sunucularından bu oyunu oynamak gecikme yaratıyor bende yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum.Ne alacağımı araştırdım ve 2 seçenek oluşturdum ama kararsızım.Bilgisayarımın teknik özelliklerini yazacağım aşağıya ve görev yöneticisinin sslerini atacağım.Bu arada laptobu 2ay önce formatlamıştım.(Disk dolmadı)Laptop ısınıyor baya ve csgo 30 fps altı genelde haritada uç noktalara gidince 45 lere çıkıyor hemde en düşük çözünürlük ve grafiklerde.
Almayı düşündüğüm ürünler:
Lenovo Z570 modelimin adı teknik özellikleri fotoğraf olarak atıyorum.Ama ekran kartı dahili olarak geforce 540m var içinde laptop optimus teknolojisi ile çalışıyormuş uygulamalarda devreye giriyormuş otomatik masaüstünde devredışı oluyormuş zaten bir işe yaramıyorda neyse :D

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    71.4 KB · Görüntüleme: 115
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    47.3 KB · Görüntüleme: 124
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    29 KB · Görüntüleme: 107
  • Ekran Alıntısı4.PNG
    Ekran Alıntısı4.PNG
    17.6 KB · Görüntüleme: 111

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
8GB Ram
GTX 1050 veya RX 580 üstü
AMD Ryzen 5 veya i5 (nesilleri ve k ları önemli)

bu rahatlatacaktır. önerim bu.

lightkerem

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    75.8 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleme:

Vantoxic

"Only" those who are on the right track win.
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
8GB Yerine 16GB almanızı öneririm çünkü CS:GO Haricindede oyun oynayacağınızı hesaba katarsak Yeni Nesil Oyunlar artık 16GB Göz önünde tutularak yapılıyor. 8GB'ninde nesli geçiyor.

lightkerem

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
8GB Yerine 16GB almanızı öneririm çünkü CS:GO Haricindede oyun oynayacağınızı hesaba katarsak Yeni Nesil Oyunlar artık 16GB Göz önünde tutularak yapılıyor. 8GB'ninde nesli geçiyor.
Çok teşekkür ederim.Peki ilk olarak 8 gb almamda bir sorun olmaz değil mi? Yada 315 tl ek para vererek direk 8+8 16gb lık alabilirim?
Aslında şunu söylemeliyim ki şu an bu sistemi alacak param yok.Ailemin durumu orta düzeyde olsada bu sistemi kendi param ile almak istiyorum.İşe gireceğim çalışacağım yakın zamanda bu sene üniversite sınavına girdim.Bunların konuyla ilgisi yok ama tahminime göre ben alana kadar yine fiyatta artış olur diye düşünüyorum.

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17
  • MİNİMUM:
    • İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP
    • İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X3 8750 processor or better
    • Bellek: 2 GB RAM
    • Ekran Kartı: Video card must be 256 MB or more and should be a DirectX 9-compatible with support for Pixel Shader 3.0
    • DirectX: Sürüm 9.0c
    • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

Counter-Strike: Global Offensive çok fazla sistem isteyen bir oyun değil ancak sisteminiz fazlasıyla eski ve yeni bir bilgisayar almayı düşünerek çok iyi yapıyorsunuz.

Şu an sıfıra toplayacağınız bir masaüstü bilgisayar, alacağınız sıfır bir dizüstü CS:GO'nun hakkından fazlasıyla gelecektir. Ancak elbette en üst performansa ulaşmak hedefimiz.

Attığınız sistemlere bakınca elbetteki 2. sistem daha öne çıkıyor. Her bakımdan sizi rahat ettirecek bir sistem. RX 5600XT, RDR2 gibi inanılmaz derecede sistem isteyen oyunlarda bile en yüksek ayarlarda 60FPS'i bulabiliyor. Ryzen 5 3600 piyasadaki en kullanıcı dostu işlemcilerden ve sizi uzun süre götürür. 16GB Ram artık herkes için standart haline gelmek üzere ve 8GB'ın modası geçmeden 16GB'lık sistem alın çünkü çoğu oyun arkada başka bir program açık değilken bile 5-6GB Ram tüketiyor.​

lightkerem

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0

Counter-Strike: Global Offensive çok fazla sistem isteyen bir oyun değil ancak sisteminiz fazlasıyla eski ve yeni bir bilgisayar almayı düşünerek çok iyi yapıyorsunuz.

Şu an sıfıra toplayacağınız bir masaüstü bilgisayar, alacağınız sıfır bir dizüstü CS:GO'nun hakkından fazlasıyla gelecektir. Ancak elbette en üst performansa ulaşmak hedefimiz.

Attığınız sistemlere bakınca elbetteki 2. sistem daha öne çıkıyor. Her bakımdan sizi rahat ettirecek bir sistem. RX 5600XT, RDR2 gibi inanılmaz derecede sistem isteyen oyunlarda bile en yüksek ayarlarda 60FPS'i bulabiliyor. Ryzen 5 3600 piyasadaki en kullanıcı dostu işlemcilerden ve sizi uzun süre götürür. 16GB Ram artık herkes için standart haline gelmek üzere ve 8GB'ın modası geçmeden 16GB'lık sistem alın çünkü çoğu oyun arkada başka bir program açık değilken bile 5-6GB Ram tüketiyor.​
Bu sistemi yakın zamanda alacağım fakat elimde eski tip bir monitör var 60 Hz 1280 1024 çözünürlükte kare :D onu ilerleyen zamanda alacağım büyük sorun olur mu?

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17
Bu sistemi yakın zamanda alacağım fakat elimde eski tip bir monitör var 60 Hz 1280 1024 çözünürlükte kare :D onu ilerleyen zamanda alacağım büyük sorun olur mu?
Sadece görüntü açısından sıkıntı yaşarsınız, onun dışında monitör alana kadar sizi idare edecektir.​

peRfeKt

bruh moment
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ayarlar en düşükte olunca işlemciyi zorlar. En yüksekte olunca ekran kartını zorlar. Yani %100'lük bir kullanım meydana gelir. (normalde %50-%70 arası). Bu da işletim sistemine zarar verebilir. İyi bir bilgisayar alırsanız ayarları orta yapın. İşlemciye ve Ekran Kartına eşit bir yük bindirir.

lightkerem

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ayarlar en düşükte olunca işlemciyi zorlar. En yüksekte olunca ekran kartını zorlar. Yani %100'lük bir kullanım meydana gelir. (normalde %50-%70 arası). Bu da işletim sistemine zarar verebilir. İyi bir bilgisayar alırsanız ayarları orta yapın. İşlemciye ve Ekran Kartına eşit bir yük bindirir.
Peki ben düşük ayarlarda oynamayı düşünüyordum max fps için teşekkürler

lightkerem

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Son olarak fiyatlar arttı hangisi daha iyi sizce?
1.Sistem 6790.00 TL
- AMD RYZEN 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
- ASUS B450M DRAGON 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart (BEYAZ KUTU)
- 2 Adet x XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
- ASUS TUF 3 Radeon RX 5600 XT OC EVO 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
- CORSAIR Carbide Serisi SPEC-05 650W 80+ USB 3.0 Siyah Mid Tower Kasa
- KIOXIA EXCERIA 500GB NVMe M.2 SSD (1700MB Okuma / 1600MB Yazma)

2.Sistem 7122.00 TL (Bunu kendim seçerek oluşturdum linke tıklayıp sizde bir sistem oluşturup bana önerebilirsiniz UNLOST ECO v2 - inventus)
SHARKOON RGB Flow 2x Ledsiz Fanlı TEMPERED GLASS Kasa 395TL
AMD Ryzen 5 3600 4.2GHz 6/12 Çekirdek İşlemci
GSKILL 16GB (2 adet 8GB) 3200MHz Bellek 412TL
GIGABYTE B450M S2H Anakart 542TL
MSI RTX 2060 SUPER VENTUS GP OC Ekran kartı 4559TL
(Bu sistem için ekran kartı fazla mı iyi?)

KINGSTON A2000 500GB M.2 2200-2000MB/s SSD 801TL
SHARKOON SHP-650 V2 650W 80+ EU Güç kaynağı 430TL

DURUM GÜNCELLEMESİ 1.Sistemi aldım 2.si daha iyi gibiydi ama artık olan oldu :D ikiside iyi sonuçta

Son düzenleme: