Yardım Discord Hesap Eşleme

oguzhantanitmis

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Minecraft ile Discord hesap eşleme sistemini discordsrv ile yaptım fakat sunucuyu hub yaptığımda her sunucu için discord botumu oluşturmam gerekecek hangi eklentiyi kullanmam gerek ne yapmam gerek?

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Merhaba dostum, öncelikle bunun için PermissionEX plugini kullanmalısın. Pex'de Bungeecord özelliği mevcut, araştırıp öğrenebilirsin bende pek bilmiyorum.
Bu özelliği yapınca bir oyuncu lobide vip olursa diğer sunucularda da aynı şekilde vip olacaktır.
Yani kısacası lobide oyuncu'ya vip verince diğer sunucularda da vip olacak. Bu şekilde discordsrv botu ile lobi sunucusunu bağlarsın ve lobiden eşlerler hesaplarını.

Ancak her sunucuda ayrı vip gibi bir sistemin var ise ücretli bir discord botu satın alman gerek, ücretsiz bu özelliği sunan başka bot yok sanırım.

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Bunu bilmiyorum ancak anladığım kadarıyla discord eşleme kanalına !verify nick yazılıyor ve o nick oyunda ise oyuncuya bir uyarı gönderiliyor.
Oyuncu uyarıyı kabul edince discord da rolü veriyor. Ama bungeecord bunun neresinde onu pek anlamadım.
İndirip denemeniz en sağlıklısı olacaktır.

Eğer bu plugin çalışıyor ise her sunucuya eklersiniz. Her sunucuda ayrı ayrı onaylamak gerekecek ancak yinede işe yarar önemli olan orası.

oguzhantanitmis

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bunu bilmiyorum ancak anladığım kadarıyla discord eşleme kanalına !verify nick yazılıyor ve o nick oyunda ise oyuncuya bir uyarı gönderiliyor.
Oyuncu uyarıyı kabul edince discord da rolü veriyor. Ama bungeecord bunun neresinde onu pek anlamadım.
İndirip denemeniz en sağlıklısı olacaktır.

Eğer bu plugin çalışıyor ise her sunucuya eklersiniz. Her sunucuda ayrı ayrı onaylamak gerekecek ancak yinede işe yarar önemli olan orası.
benimde anladığım bungeecorda kuruluyor skins restorer gibi bungeecorda bağlanan her sunucuda eşleme yapıyor bu eşleme global oluyor galiba yarın deneyip bilgilendiririm

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
benimde anladığım bungeecorda kuruluyor skins restorer gibi bungeecorda bağlanan her sunucuda eşleme yapıyor bu eşleme global oluyor galiba yarın deneyip bilgilendiririm

Vipler her sunucuda farklı olmasını istediğin için yine bungeecord'a kursan olmaz.
Eğer dediğin gibi ise viplerin her sunucuda aynı olması lazım.

oguzhantanitmis

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Vipler her sunucuda farklı olmasını istediğin için yine bungeecord'a kursan olmaz.
Eğer dediğin gibi ise viplerin her sunucuda aynı olması lazım.
benim amacım hesap eşleme sisteminin tüm sunucularda kullanılabilmesi ve biri factionda vip alsa discordda vip rolünü versin her sunucu için ayrı vip olacak fakat discordda hepsi birleşecek Faction Vip SkyBlock Vip diye ayıramam ya saçma durur :leley: