LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
Mesajlar
1,214
En iyi cevaplar
83
Beğeniler
973
Puanları
4,360
Ruh hali
Dying-Light-2-sunset.jpgDying Light 2 İnceleme

Dying Light 2, aksiyon, gerilim dolu anları ve çeşitli parkur mekanikleri, geniş kapsamlı haritası, zombi kaosuyla kısacası farklı bir efsane ile karşımıza çıkıyor. İlk oyundan birkaç yıl sonra gelen Dying Light 2, efsane mekanlarda yepyeni bir kahramanın kontrolünü size veriyor.

Dying Light 2
, oldukça gizemli ve ölümcül bir virüsün insanlığın çoğunu yok ettiği ve bu virüsten kurtulanların bir şekilde hayatta kalma mücadelesi verdiklerini bizlere gösteriyor. Nihayetinde Dying Light 2, neredeyse herkesin enfekte olduğu, derme çatma ilaçlar ve UV lambaları ile hastalığın ilerlemesini yönetmekte olan yeni bir karanlık çağda geçiyor.

Dying Light 2: Hikâye ve Performans
Dying Light 2
, hikâyede yer alan ve tamamen kurgusal bir şekilde ortaya çıkmış Villedor'da geçiyor. Oyunun ana temasında güçlü, soğuk kanlı, cesur bir karakter var. Aiden Caldwell, dünyada kalan birkaç güvenli bölgenin dışında bir gezgin olarak, yıllar önce çocukken gördüğü kız kardeşi Mia'yı aramak için Villedor'a gider.

Oyun, Aiden ve Mia'nın hikayesini yetersiz bir şekilde anlatıyor. Oyunculara sadece Aiden ve Mia'nın kardeş olduklarını söylemek, oyuncunun kardeşlerin yeniden bir araya gelmelerini önemsemesi için yeterliymiş gibi geliyor. Açıkçası Techland, hikâyenin bu kısmını anlatmakta biraz olsun zorlanmış.

Dying Light 2, oyun mekaniği için önemli bir yere sahip olan, gündüz ve gece döngüsüne sahiptir. Oyundaki birçok görevin gece, bir kısmının ise gündüz tamamlanması gerekirken, birçoğu için size seçenek sunar. Ancak, zombilerin yoğun olarak geldiği saatlerde dünya çok farklı göründüğünden, mantıklı kararlar vermeniz gerekebilir. Gündüzleri biraz sakin bulacağınız yer, geceleri zombilerle dolu olabiliyor. Öte yandan, bina içleri (karanlık bölgeler), dışarısı aydınlıkken daha net bir görünüme sahip oluyor.

Parkur Mekaniği
Dying Light 2
, yıllar önce bizlerle olan ilk oyununun parkur mekaniği üzerine, efsane bir şekilde yapılandırılmış, aksiyon ve macera dolu şehri gezinmek için daha hızlı, kontrollü, yumuşak ve sezgisel bir oynanış sunuyor. Oyun boyunca dilediğiniz kadar koşabilir, uzun atlayışlar yapabilir ve kolayca binalara tırmanabilirsiniz. Dying Light 2, oyun içerisinde bazen sizi oldukça zor görevlerle karşı karşıya bırakabiliyor, buna rağmen oyun boyunca kontrolün sizde olduğunu hissetmeniz, oyun zorluklarını yenmenizi kolaylaştırıyor.

Oyuna ilk başladığınızda, dayanıklılık eksikliği sebebiyle çok uzağa atlayamıyor veya rahat bir şekilde tırmanamıyorsunuz. Bu durum biraz sinir bozucu gelebiliyor. Ancak bu özelliği zamanla geliştirerek gerçekçi bir oyun deneyimi yaşayabiliyorsunuz.

Dying Light 2: Sistem Gereksinimleri
Dying Light 2
, her ne kadar küçük hataları olsa da ilk oyuna göre oyuncularının beklentilerini fazlası ile karşılayan bir aksiyon oyunu. Dying Light 2 Stay Human, daha çok yeni nesil bilgisayarlara hitaben oluşturulmuş bir oyun. Şimdi ise dilerseniz oyunun maksimum ve minimum sistem gereksinimlerine bir göz atalım.

Dying Light 2 Minimum Sistem Gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows® 7
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
  • İşlemci: Intel Core i3-9100
  • Bellek: 8 GB RAM
Dying Light 2 Maksimum Sistem Gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows® 10
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
  • İşlemci: Intel i5-8600K
  • Bellek: 16 GB RAM
Ayrıca Dying Light 2’yi steam platformu üzerinden satın alabilirsiniz. Oyunun normal sürümü Dying Light 2 Stay Human, şu an için 349,00 TL değerinde.
 Üst