Topluluk Ürünü Eklenti | IStones - Terrarium By Hsa - Tesseract v2.0

LaxTirrek

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhabalar ,

Öncelikle belirtmek isterim ki bu forumda ilk konum olacak . Bundan ötürü bir kusurum olursa lütfen belirtin. Her türlü saygı çerçevesi içerisinde yapacağınız eleştirilere açığım.

Ve yazı ile birlikte kullanacağım destek :
(Videoda kullandığım server yeterince iyi olmadığından armor standlar geç teleport oluyor ve bazen armor standlar gözükebiliyor. Server ile alakalı bir durum kısacası.)

Ayrıca çekimlerde Recep (RecepAyaydn) adlı arkadaşım yardım ettiğinden ötürü kendisine de teşekkür ederim...

-IStones-
Infinty War 'dan sonra Infinty Stones'un plugine uyarlayabileceğim en iyi şeylerden birisi olduğuna karar verdim. Dolayısıyla taşları tek bir pluginde yapmaya başladım. Tabii şu an sadece Tesseract bulunmakta. Ayrıyeten Terrarium adlı bir kılıcım var . Bütün taşları tek bir kılıç altında toplamayı düşündüm. Sadece Tesseract bulunduğundan sadece onun özelliklerini Terrarium'da kullanıyorum.

Not: Tam olarak filme yada Marvel evrenine uyarlayamadım. Onun için benim tarzımı karıştırıp ortaya bir şeyler yapmaya çalıştım. Zaten işin zevkli tarafı bu ; farklı bir şekilde uyarlamak.

Realisticİtem
işlevini ben de yaptım. Bilen bilir önceden ByNovem bu işi yapıyordu. Açıkçası ona özenerek ben de böyle bir girişimde bulundum . Kendisinin bana telif atmayacağından eminim nitekim zaten arkadaşız ve bu konuda destekte bulundu. Bu arada eğer bu ismi hiç duymadıysanız forumda aratmanızı tavsiye ederim Gerçekten işinin ehlidir.

-Realistic itemin fall (düşüş) checkleri sayesinde itemin düşüş sesini , fall damagesini , oyunculara verdiği hasarı ayarlayabiliyorum.
Videoda göreceğiniz üzere İtem gerçek eşya haraketlerini veriyor. Mesela çitlerde çiti tam bir kare saymıyor. Boyutu neyse ona göre davranıyor.

-Y'nin 0 olduğu durum yani en alt zemini block olarak tanımlıyor. Yani aşağı düşmüyor.

-Can barı Tesseract için konuşursak zayıf , ancak taştan taşa değiştirmeyi umuyorum. Pack olduğu için tek tek girmeme gerek yok. Canı videodan da görebileceğiniz üzere yüzdelenmiş halini gösteriyor. Terrarium ise tek farkı sınırsız canı olması.

Ve söylemezsem olmaz sanırım çünkü kime göstersem itemden armor stand diye bahsediyor. Basit bir mantık ile ; entity aslında bizim realistic item iken armor standlar iteme teleportlanıp görünüşünü veriyor. Ayrıca Terrarium'da armor stand hand dönüşü var yani kılıç fırlatılırken dönüyor. Bahsettiğim gibi Terrarium için şimdilik pek fazla bir şey açıklamayacağım. İleri ki zamanlarda Terrarium'dan bolca bahsetmeyi düşünüyorum. Tabii ne kadar ilgi görür bilmiyorum şu an bu konu bile sıfır yorum ile kalabilir.

Skills:
Konuşulacaksa en çok bu konu konuşulur diye düşünüyorum. Özellikler videoda da gördüğünüz üzere çoğunlukla kendi oluşturduğum armor stand effect methodu bulunuyor. Yine de klasik partikül efektlerini kullandım. Estetiklik ne kadar katabildiysem ölçülü olacak şekilde kattım.
Skiller oyuncuların oyun modunu survival moduna alıyor ve öyle hasar veriyor.
Onun dışında
Tesseract'ın tüm skilleri videoda gözüküyor. Terrarium'da sadece fırlattıktan sonra Terrarium'a teleportlanmasını ve fırlatma anında verdiği damageyi göstermedim.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
havalı olmuş ama kullanışsız az kişili minigameslerde kullanılabilir tabi yazdıklarından amacının bu olmadığı anlaşılıyor

Bbatuhanxdm

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
RPG Serverlerinde sınıf özelliği için güzel bir idea.

LaxTirrek

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
RPG Serverlerinde sınıf özelliği için güzel bir idea.
Teşekkürler senin düşüncen de güzel fikir. Aklıma şimdi geldi söyleyeyim itemleri olabildiğince özelleştirdim. Yani bir tane Tesseract , Terrarium vs olabiliyor. Yine de kısa süreli bir çalışma ile kaldırılıp oyuncular için süreli IStone itemleri verilebilir.

ByNovem

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Paralel evren 19999 a gel kardeş sen 18765-U da ne geziyorsun.

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Farklı bir bakış açısı tebrikler.

RaeLight

Back-End Developer
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel ve kullanması zevkli plugin olmuş eline sağlık

AhmetDS12

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
şu an için geliştirmeye çalışıyorum, her pluginde olduğu gibi bunun da hataları eksikleri oluyor. Hele hele çok fazla efekt kullanıyorsan kesinlikle pek çok eklemeler gerekiyor.
realistic item pluginini alabilir miyim şuanki hali bile işimizi görür

Morona

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Bu plugini geliştirmeyi bırakma derim. Ayrı yeten EULA'nın vip satışını yasaklayıp kozmetik satışını serbest bırakması bu tarz pluginleri hayati kılıyor, gerçekten emek verilmiş bir plugin, eline sağlık.

LaxTirrek

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bu plugini geliştirmeyi bırakma derim. Ayrı yeten EULA'nın vip satışını yasaklayıp kozmetik satışını serbest bırakması bu tarz pluginleri hayati kılıyor, gerçekten emek verilmiş bir plugin, eline sağlık.

Teşekkür ederim, geliştirmeler oldu ancak geliştirmeleri şu vakitlerde sunamıyorum. Sunmak için sabırsızlanıyorum ama işte vakitsizlik kötü.