Fildişinin Peşinden: UNCHARTED THE LOST LEGACY

Konuyu beğendiniz mi?

• Evet.

Kullanılan: 8 88.9%
  • Ortalama.

Kullanılan: 1 11.1%
  • Hayır.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    9

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

Nathan Drake olmadan bir Uncharted serisinin olamayacağını söyleye söyleye dilimizde tüy bitse de, Kayıp Miras gerçekten etkileyici şeyler başardı...

Soğukların gelmesiyle birlikte bizi o doğasıyla ısıtacak Kayıp Miras'a merhaba demeyi unutmayın..! Unutmayın demiş iken, sobanız açık, kestaneniz hazır mı?
_
Film Gibi Bir Hikaye...

Kayıp Miras'ta, Drake yerine Chloe ve Nadine ana karakterler olmuş durumda. Biz Chloe'yi yönetiyoruz, eski oyunlardan hatırlarsınız. Nadine ise, bize Uncharted 4'te epey zorluk yaşatmıştı. Nathan, onun yumruklarını muhtemelen halen hissediyordur.

Oyunda, Ganesha'nın fil dişini arıyoruz. Arar iken de başımıza gelmedik şey kalmıyor. Nadine geçtikten sonra yıkılan köprülerden tutun, yeni düşmanımız Asav'dan yediğimiz dayaklara kadar bu ikili, yine de dimdik ayakta duruyorlar.

unchartedll_artifact.png

Atmosfer konusunda diyecek söz bulamıyorum. Çünkü Uncharted 4'e göre biraz daha iyi ve iyileştirilmiş grafikler ile, atmosfer yine harika olmuş. Naughty Dog bu konuda çok başarılı...

_
Grafikler Arşa Çıkmış!
Grafiklere dediğim gibi, grafikler Uncharted 4'e göre daha iyi, iyileştirilmiş grafikler. Bu yüzden ışıklandırmalar, kaplamalar, modellemeler daha iyi olmuş.

Sular akarken o köpükleri, ışığın suya vurmasıyla oluşan o yansımayı görmek muazzam bir his. Kendinizi orada hissediyorsunuz. Yürürken ayağınızı bastığınız yerlerde oluşan ayak izleri, çapa ile dağa tırmanırken çatlak oluşan yerlere kadar Naughty Dog, bir oyuna önem veren nadir firmalardan biri.

Bu kadar güzel grafikler olunca, zaten güzel olan harika bir harita, çok daha güzel oluyor ve sonucunda oyunun sesini açıp, o manzaraya bakarken buluyorsunuz kendinizi bir anda. Oyunu oynayın, fakat o manzaralara baktığınız sürelerde sıkılmayın. Şu an bu yazıyı okurken, kim bilir kaç dakika geçti. O manzaralara bakar iken de dakikaları unutun. Hatta ekran görüntüsü alıp, evinizde çerçeveleyip bir yere koyabilirsiniz.

Uncharted-The-Lost-Legacy-Screenshot-Chloe-Nadine.jpg

_
Doğayı Hissedebiliyorsunuz...

Naughty Dog'un en iyi yaptığı şeylerden biride atmosfer. Tabii, bu atmosfer yalnızca harita veya grafikler ile bitmiyor. Seslerde çok önemli bir etken. Yaprakların arasından geçer iken, veya bir yere tırmanırken bile onu yaptığınızı hissedebiliyorsunuz ki, bu da atmosfere doğrudan etki ediyor.

Fakat bu oyunda sevmediğim tek şey var. O da müzikler. Gerçekten müzikleri hiç sevmedim. Oyunla gayet uyumlu, fakat benim müzik zevkime uymadığı için pek beğenmedim.

Uncharted-Lost-Legacy-Review-Shot-(3).jpg
_
Karar Anı...

İyisiyle kötüsüyle, haritasıyla, atmosferiyle ve o grafikleri ile Drake'siz Kayıp Miras, bence çok başarılı bir oyun. Mutlaka oynamanızı tavsiye ediyorum.

Oyuna kaç puan verdiğimi soranlar var mı? Aşağıda görebilirsiniz.
Şimdilik görüşmek üzere, hoşça kalın..!

Vasen

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Oyun güzelmiş, konu daha da güzel. Ellerine sağlık. :) (Ekran kartsız birisi olarak. :()

BlazeNetwork

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Her zamanki gibi efsane bir konu :) Başarılar dilerim. Oyun gerçekten'de film gibi

ByCenk

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyunun Akışından Ziyade Grafikler Oldukca Gerçeğe Yakın Tasarımında Dillere Destan Ellerine Sağlık.

Prokingler53

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kısa Bir Tanıtım Videosu Olsaymış Daha İyi Olurmuş Bazı Şeyler Fotoraflarla Olmuyor

YigitReisRUFG

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
10 Numara 5 Yıldız Bir Konu Olmuş Hele Tasarımlar Keyifle Okudum Konuyu :)