FlyPiggy - Türkiye'deki Tek Skygrid Sunucusu - Kasa, Rütbe, Evcil Bloklar Sistemleri - VIP yok! Eşit bir oyun imkanı!

serkang

trapstar
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucu IP Adresi
play.flypiggy.tk
Oyun Sürümü
1.5-1.14.4
Sunucu Slotu
100
Sunucu Türü
Skygrid
FlyPiggy - SkyGrid

Merhabalar, ben Serkan. Bundan yıllar önce (her yaptığımız şey eskiye dayanıyor galiba xd) İlker FlyPiggy isimli bir Skygrid sunucusu kurmuştu. Yıllar sonra İlker'le birlikte tekrardan bu türe can vermek, en azından bir sunucu yapmak istedik. Her şeyden önce belirtmeliyim ki sunucu konusu açma hakkında çok tecrübesizim ve bedava temaları düzenleyemiyorum. Her neyse başlayalım.

Öncelikle Skygrid ne bilmiyorsanız burada size kısaca açıklamak isterim. Skygrid aşağıda gördüğünüz gibi her bloğun arasında 3 blok boşluk bulunan bir dünya. Bu bloklar rastgele oluşuyor ve siz bu bloklardan faydalanarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

137544

Sunucu Sistemleri

Rütbe Sistemi

Sunucumuzda rütbe sistemi vardır.Rütbeniz yükseldikçe kozmetik ve kit tarzı şeylere erişiminiz olur.Rütbeler ise şöyle;
Odun
Taş
Demir
Altın
Lapis
Kızıltaş
Elmas
Zümrüt
(kiti var)

Rütbeleri görmek için /ranks, rütbe atlamak için /rankup yazmalısınız. (Rütbe atlamak belli bir oyun saati ve oyun parası gerektirmektedir.)

Kasa Sistemi

Diğer bir sistem ise kasa sistemi. Toplamda 4 adet kasamız var: Günlük, Etkinlik, Rütbe ve Spawner.

137552

Etkinlikler

Etkinlik olarak ise yöneticiler olarak oyuncu sayısı yettiğinde pinyata etkinliği yapıyoruz. Pinyata ne mi? Etkinlik alanında bir lama spawn oluyor ve doğru anda vuran kişilere ödül veriyor!

Meslekler

Oyunda para kazanmak içinse /jobs komutuyla meslek seçmeniz ve mesleğin gereklerini yapmanız gerekiyor.

Market

Market sistemimiz var, markete ulaşmak için: /shop

Evcil Bloklar

Evcil bloklarımız var. Belli bir rütbeye ulaştıktan sonra /petblocks komutu aktif oluyor ve bu sayede sürekli yanınızda dolaşacak ve istediğiniz gibi düzenleyebildiğiniz küçük bir blok dostunuz oluyor.

VIP Yok!

Evet doğru okudunuz. Sunucumuzda eşitliği ve dengeyi bozacak parayla alınacak herhangi bir rütbe yok. Sadece bağışçı tag'i var. Onda ise sadece kozmetik şeyler var. Evcil bloklar, parıltı, özelleştirilebilir partiküller. Bağışçı tag'ini alabilmek için tek yapmanız gereken bize bağışta bulunmak.(detaylar için discord: pEAnguin#0001)

İpeksi Sistemi

Dünyada spawnerlar oluştuğu için zümrüt rütbesine sahip olan herkese ipeksi dokunuşlu kazmayla spawnerları alabilme yetkisi verdik.

Discord

Discord'daki özel bir kanalla birlikte sunucuydakilerle Discord üzerinden konuşabiliyorsunuz.

Teknik Detaylar

İşlemci: İntel i8700 8 çekirdek

(donmayı engellemek için özellikle işlemciye ağırlık verildi.)
Ram: 5 GB
Slot: 100
Ip: play.flypiggy.tk

Sunucudan Görüntüler

Spawn

137568

Bilgi

137569

Kasalar

137552

Beta döneminde bir oyuncumuzun base'i

137574

Yetkililer ve Emeği Geçenler

Yönetici : ilkerbey ( @ilkeroyun )
Yönetici: MrSerkang ( @SerkanYasLı )
Spawn: Endrown ( @Endrown ) ve nilayii ( @nilayii )

Evet, böyleydi. Sizleri de sunucumuzda ve aramızda görmek isteriz.

Sunucu bağlantı adresi: play.flypiggy.tk
Sürüm: 1.5-1.14.4
Discord: Serkang#3553 ve pEAnguin#0001

Eleştirilerinizi ve önerilerinizi bu konunun altına bekliyoruz, iyi günler.​

Son düzenleme:

Endrown

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucu çok fazla iyi. Skygrid değeri bilinmeyen fakat elmas kadar değerli bir oyun modudur ve Türk sunucusu açılması bence çok güzel bir şey.
Özellikle spawnı çok beğendim :)

serkang

trapstar
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucu çok fazla iyi. Skygrid değeri bilinmeyen fakat elmas kadar değerli bir oyun modudur ve Türk sunucusu açılması bence çok güzel bir şey.
Özellikle spawnı çok beğendim :)
Sayenizde efendim...

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Güzel oyun. Şu beta kullanıcıların desteği olmasa geliştirmeyi bırakırdım.