Gerçek faction nasıl olmalı ?

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Faction(s) (Wars) özünde klanların savaştığı bir sunucu. 2012'den sonra popülerliğini kat kat arttıran bir oyun türü. Bugün oyunun birçok varyasyonuna denk geliyoruz. Örneğin sadece war zone -savaş alanı- bölgelerinde hayatta kalma ve savaşma amacını taşıyan (Faction Wars) sunucular, arsalar gibi safe zone -güvenli alan- sayısını arttıran ve oyunculara Overpowered (OP) imkanlar sunan sunucular. Bunların da birçok türevi var. Fakat bu kötü bir şey değil. Sevdiğim bir oyun türünün zenginliği ve çeşitliliği artmakta. Lakin işte oyunu sarpa saran şeyler var. Acemi olan veya bu konu hakkında fikri olmayan arkadaşlar Factions'ı lapisten hatta bazıları *sadece* RPG sunucusundan ibaret sanıyor. Oyunun aslı klan sistemi ve oyuncunun kendisidir başka bir şey değil. İsterseniz aşırı gerçekçi bir Factions RPG sunucusu açın (Minecraft'ta mı? xd) ister oyuncuları uçuran büyülerle ve efektlerle antik kuntik şeyler yapın. Bu oyunun özü klan savaşları. Ben kendi sunucumda bu klan sistemine ayriyeten oyuncunun kendi başına gelişmesi için birçok güvenli alan tasarladım. Mesela arsalar gibi. Sadece bir yer değil güvenli birçok kasılma yöntemi eklenebilir bu oyuna. Tek şart şudur ki; ne yaparsanız yapın, abudik gubidik sunucular açmayın.
Delete lapis.
Başka ne diyeyim ben!
Bu lapis kalkmadan hiçbirşey gelişmez.