Guardians of Adelia [Açık Beta]

Rao

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Discord sunucusunu yine atarmısın? yarısı link şeklinde olduğundan giremiyorum,

bu arada güzel çalışma 2-3 yıldır mc ye ara verdim bu serverla geri dönebilirim. :)

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Discord sunucusunu yine atarmısın? yarısı link şeklinde olduğundan giremiyorum,

bu arada güzel çalışma 2-3 yıldır mc ye ara verdim bu serverla geri dönebilirim. :)
Teşekkürler, linkin tamamını kopyalayıp "Discord." ile "gg/" arasındaki boşluğu silmen yeterli. Böyle yazmamın sebebi forumda Discord linkleri sansürleniyor nedense.

Güncelleme
İçerik eklemeye ve eksikleri tamamlamaya devam ediyorum. Okul, sınavlar vs. derken yavaş ilerliyor ama yılbaşından önce beta sunucusunu yetiştirmeye çalışacağım.
Elementlerin verdiği özellikleri sonunda tam olarak belirledim!

Sohbet sistemi eklendi:

Artık loncanızın kısaltması isminizin önünde böyle gözüküyor:

Sunucuya girdiğinizde kaynak paketi otomatik yüklenecek. Boyutu şu an 4MB fakat çok fazla model içerdiği için aktifleşmesi uzun sürüyor. Bu sırada güvende olmanız için sizi Adelia Meyhanesi'ne ışınlıyoruz. Kaynak paketiniz yüklendikten sonra hancı ile konuşarak eski konumunuza geri dönebilir veya bir şehre ışınlanabilirsiniz.

TrackTerzi

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler, linkin tamamını kopyalayıp "Discord." ile "gg/" arasındaki boşluğu silmen yeterli. Böyle yazmamın sebebi forumda Discord linkleri sansürleniyor nedense.

Güncelleme
İçerik eklemeye ve eksikleri tamamlamaya devam ediyorum. Okul, sınavlar vs. derken yavaş ilerliyor ama yılbaşından önce beta sunucusunu yetiştirmeye çalışacağım.
Elementlerin verdiği özellikleri sonunda tam olarak belirledim!

Sohbet sistemi eklendi:

Artık loncanızın kısaltması isminizin önünde böyle gözüküyor:

Sunucuya girdiğinizde kaynak paketi otomatik yüklenecek. Boyutu şu an 4MB fakat çok fazla model içerdiği için aktifleşmesi uzun sürüyor. Bu sırada güvende olmanız için sizi Adelia Meyhanesi'ne ışınlıyoruz. Kaynak paketiniz yüklendikten sonra hancı ile konuşarak eski konumunuza geri dönebilir veya bir şehre ışınlanabilirsiniz.
Bu sunucu tutmazsa minecraftı bırakıcağım.
Mükemmel bir şey ya gidip kendi loncamı kurcam!
Track Klan!

aliispro

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
EMEK KOKUYOR sunucuyu yıldızladım takipteyim bide keşke yardım edebilseydim ama build konusunda kötüyüm

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aralık 15 de 1 ay sürmesini planladığım kapalı betayı açacağım!

Bunun haricinde yapılan bi kaç güncelleme:
*Ganimet koruma sistemi: Bir canavar öldüğünde, düşen tecrübe ve eşyaları o canavara en çok hasar vermiş olan kişi veya parti alır.
*Bankacı npcye para birimlerini birbirine dönüştürmeye yarayan bir gui eklendi.
*Kritik vuruşlar eklendi. Bir kritik vuruş verilen hasarı %60 arttırır. Kritik vuruş şansı su elementi ile elde edilir. Yenilenen su elementi:

*Parti sistemi tamamlandı. Partide bir üye ile aranızdaki fark 8 seviyeden fazlaysa, tecrübe paylaşılmıyor. Maksimum üye sayısı = 4.
Partide tecrübe paylaşma formülü: Tecrübe * (0.9 - (0.1 * üye sayısı))
*Tüm ilk 20 seviye eşyalarının özellikleri dengelendi ve canavarlardan eşya düşme sistemi hazırlandı. %4 ihtimalle takı, %3 ihtimalle eşya, %3 ihtimalle para düşüyor ve düşen eşyaların verdiği element değerleri tamamen rastgele.
*Tüm yeteneklerin bütün özellikleri dengelendi. (Gerekli seviye/puan , bekleme süresi, mana, hasar, sabitleme/zehir vb. etkilerin süresi)
*Kaynak Paketi indirmek için güvenli bölge inşa edildi ve sistemi hazırlandı. Sunucuya girdiğinizde kaynak paketi indirmek uzun sürebileceği için otomatik olarak güvenli bölge olan "Adelia Meyhanesi"ne ışınlanıyorsunuz. Paketi kurduktan sonra (kurmak zorunlu) Meyhane npcsi ile konuşarak eski yerinize veya bir şehre ışınlanabilirsiniz.
*Sohbet komutu eklendi:

./sohbet göster komutu sohbete seçtiğiniz eşyanın ismini yazar ve oyuncular faresi ile bu ismin üzerine geldiğinde eşyanın özelliklerini (lore) görürler.

TrackTerzi

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Aralık 15 de 1 ay sürmesini planladığım kapalı betayı açacağım!

Bunun haricinde yapılan bi kaç güncelleme:
*Ganimet koruma sistemi: Bir canavar öldüğünde, düşen tecrübe ve eşyaları o canavara en çok hasar vermiş olan kişi veya parti alır.
*Bankacı npcye para birimlerini birbirine dönüştürmeye yarayan bir gui eklendi.
*Kritik vuruşlar eklendi. Bir kritik vuruş verilen hasarı %60 arttırır. Kritik vuruş şansı su elementi ile elde edilir. Yenilenen su elementi:

*Parti sistemi tamamlandı. Partide bir üye ile aranızdaki fark 8 seviyeden fazlaysa, tecrübe paylaşılmıyor. Maksimum üye sayısı = 4.
Partide tecrübe paylaşma formülü: Tecrübe * (0.9 - (0.1 * üye sayısı))
*Tüm ilk 20 seviye eşyalarının özellikleri dengelendi ve canavarlardan eşya düşme sistemi hazırlandı. %4 ihtimalle takı, %3 ihtimalle eşya, %3 ihtimalle para düşüyor ve düşen eşyaların verdiği element değerleri tamamen rastgele.
*Tüm yeteneklerin bütün özellikleri dengelendi. (Gerekli seviye/puan , bekleme süresi, mana, hasar, sabitleme/zehir vb. etkilerin süresi)
*Kaynak Paketi indirmek için güvenli bölge inşa edildi ve sistemi hazırlandı. Sunucuya girdiğinizde kaynak paketi indirmek uzun sürebileceği için otomatik olarak güvenli bölge olan "Adelia Meyhanesi"ne ışınlanıyorsunuz. Paketi kurduktan sonra (kurmak zorunlu) Meyhane npcsi ile konuşarak eski yerinize veya bir şehre ışınlanabilirsiniz.
*Sohbet komutu eklendi:

./sohbet göster komutu sohbete seçtiğiniz eşyanın ismini yazar ve oyuncular faresi ile bu ismin üzerine geldiğinde eşyanın özelliklerini (lore) görürler.
Betaya girmek için ne yapmamız gerekiyor?

mastarichy1

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
iyi yönler=skill sistemi ve classlar hoşuma gitti. buildler güzel. içerik muazzam. textureler ve 3d çizimlerde oldukça güzel
kötü yönler=henüz bulamadım bulunca yazarım :D

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Uğraşılmış bir emek olduğunu görüyorum.
Başvurumu yaptım.
Doldururken bakmak dikkatimi çekmedi. Kabul edilirse nasıl anlayacağız. Mail yazmadım galiba forma.
Umarım bu yaptığın emeğin karşılığını alırsın.

Son düzenleme:

ByZiya

Hıh ! Binana.
En iyi cevaplar
0
WynnCraft kadar kaliteli bir sunucu olacakmış gibi duruyor. Bekliyorum reis.

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yorumlar için teşekkürler :)

* Arena sistemi eklendi. Şu anda çok basit ve sadece 1v1 arenaları var. Daha kalabalık arenaları destekliyor ama scoreboardda takımları vs. göstermeden takımlı pvp yapmanın çok karışacağını düşünüyorum. Büyük ihtimal beta sırasında scoreboard özelliği ve takımlı pvp eklerim.

* Kaynak paketi yükleme sistemi hazırlandı. Paketi yüklemeden oyuna geçemiyorsunuz ama /rp rehber komutuyla paket yükleme rehberini görebiliyorsunuz. /rp yükle komutuyla paketi yükleyebilirsiniz ama zaten giriş yaptığınızda otomatik yükleniyor.

Betaya kadar yetiştirilmesi gereken şeylerden geriye kalanlar:
- 3. ve 4. bölge canavarları
- 2., 3. ve 4. bölge canavarlarından düşen eşyalar
- Metni eksik/bozuk olan görevlerin metinlerini düzelt.
- Vakit kalırsa yeni bir iki görev ekle.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GGGfff

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bence sunucu yarın ya da bugün kapalı betaya girmeli. :)

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yorumlar için teşekkürler ^_^
Sunucu gerçekten çok güzel.Açıldığı an kesin oynayacağım.Ama Aklıma takılan birkaç şey oldu.Büyücünün cdleri fazla evet,lakin eğer oyuncu elementleri sürekli kasarsa o cd çok azalacak.Yani bir nevi biraz "op" olacak.Bunu ayarlamayı düşünüyor musun yoksa öyle mi kalacak?
Yıldırım elementi cdr veriyor. Her seviye 1 element puanı geliyor. Toplam 60 seviye olacak sunucu tamamlanırsa. Şimdilik bi elemente verebileceğin max puan 20 ilerde 30 olacak. 30 puan verirsen %15 cdr demek.

Eğer daha fazla cdr istersen eşyalardan (takılar ve silahlar) yıldırım elementi almalısın. Şimdilik bir sınır yok ama max cdr %40 yapmayı planlıyorum. %40'a ulaşmak için eşyalardan toplamda 50 yıldırım elementi bonusu almalısın. Ve büyücünün yeteneklerinide tutturması zor olduğunu düşünürsek bana gayet dengeli geliyor. (Tabi bunlar teori)

Zaten sınıfların dengeli olması benim için de çok önemli. Betada oyuncularla birlikte dengeyi sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Betada olan ilk 20 seviyeyi dengelersek, geriye kalan seviyeleri o verilere bakarak ayarlayabilirim.