HEROBRINE ASIL HİKAYESİ

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
vardı artık yokda niye bu kavgaya girdiniz adam guzel hikaye yapmıs onun uzerine konusak

muhammed1841

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
vardı artık yokda niye bu kavgaya girdiniz adam guzel hikaye yapmıs onun uzerine konusak
Adamın hikayesine baktık,iyi gibi.Ama adam Notch bana mesaj gönderiyor diyor.Biz bundan tartışıyoruz.[DOUBLEPOST=1380218077,1380217996][/DOUBLEPOST]
indev 0.31 oynuyordum herobrine gördüm hemde human mobundn ayrı! Ve söyliyim, indev versiyonunda hb mod yoktu!!
sen söylüyosan doğrudur :D

EmreZeki

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba, ben Eqopa.
İlk başta, arkadaşa verdiğim cevabı okumadan önce şu şarkıyı açın ve bununla birlikte okuyun derim...

Ey arkadaşım, ilk önce şunu yanıtlayayım:

"Herobrine oyunun ilk versyonlarında olan,Notch un olen erkek kardeşi için yaptığı bir mobtur."

Oyunun kurucusunun, yani Markus "Notch" Perssonun gerçek bir kardeşi yoktur. Bu saçmalığa inanmayın. Oyunun ilk kurulduğundan itibaren oynanışı insanlara survival dediğimiz, yani "hayatta kalma" zevkini yaşatmaktır. Ayrıca oyuna alphasından biraz sonra çıkan yeniliktede creative mod yani "yaratıcı mod" eklenmiştir. Bu oyunu kuran insanlarda oyunun amacını değiştirmemiş, ayrıca survivalın yanındada güzel yapılar yapıp, oyunu tatlılaştıran bir şey eklemiştir. Gelelim şuna:

"Herobrine ne bir hayalet,ne de bir yazılımdır.İlerleyen versyonlarda Herobrine,oyunu satın alan oyuncuların başına ciddi dertler açınca ve onları korkutunca oyuncular oyunu bırakmaya başladılar."

İlk cümlede yazdığın şey arkadaşım, yanlış. Bu sadece modlarla eklenen bir mobtur. Senden bir kanıt istesem eminim bulamayacaksındır. 2. cümlede bu olayın sebebi, internette bedava olarak minecraft indirmek isteyen insanları korkutmak için .minecraft dosyasına konulan moddur. Bu olayın sebebi budur, araştır bulursun. Hayde gelelim buna :) :

".Mojang ekibi ve TL Notch geri adım atıp oyunda Herobrine mobunu kaldırmışlardır.Fakat bazı maceraperest(!) oyuncular Herobrine'ı geri istemişlerdir.Mojang ekibe de Herobrine Mod adı altında pack çıkarmışlardır.Herobrine 1.4'ten itibaren oyunda asıl olarak yoktur."

Come read and take lessons my friend!

Çok uydurmuşsun arkadaşım çook... Bu olay neden bu kadar büyüdü hala anlamıyorum, isterseniz şuraya 1000 kanıt getiririm ama yine anlamayacaksınız değil mi? İlk cümlede Mojang'ın geri adım atıp mobu kaldırdıklarını söylüyorsun.
Peki buna dair bir kanıt, bir röportaj veya Mojang'ın resmi sitesinden yayınlanan bir yazı var mıdır? Bunu varsa bana yaz :)
İkinci cümlede maceraperest oyuncuların Herobrine mobunu geri istediklerini söylemişsin. Biraz önce yazdığımı geri alıyorum ki anlayasınız:

2. cümlede bu olayın sebebi, internette bedava olarak minecraft indirmek isteyen insanları korkutmak için .minecraft dosyasına konulan moddur.

Bu modu ekleyen ve insanları kandırmak isteyen insanların kötülüğüdür bu. İnsanlar oyunun içinde Mojang'ın bilerek mobu koyduğunu sandılar. Ve oyunda versiyon yenilenince "force update" düğmesine bastılar ve moda ne oldu dersiniz? TADA!
Silindi. Bunu da oyunu kuranlar yaptı sandılar, kaldırıldığını zannetiler...

Gelelim beni en sinirlendiren cümleye! :mad: Alta geç:

"Videoda Notch,''Herobrine hayalet diyorlar'' sorusuna''Hayalet yok'' anlamında ''Bunlar mizahtır''diyor.Ayrıca lütfen Pocket Editation 1.8 baz alınarak yapılmıştır.Herobrine orada olamaz."

Arkadaşım, bunun mizahla alakası yok. "Mizah gündemdeki konuları insanlara komik bir şekilde dönüştürme yoludur. Ayrıca çok da büyük bir silahtır. Karikatürler ve komedyenler siyasi şeyleri de ele alırlar". Bunun konuyla hiçbir alakası yoktur.

Soruda "herobrine hayalet diyorlar" demiyor ingilizce terk arkadaşım. Röportaj yapan kadın diyor ki

"Oyunda herobrine adında bir hayalet söylentileri var, bunu doğruluyor musunuz?"

Notch ise "bunlar mizahtır" demiyor arkadaşlar. "Bu sadece insanları kandırıp, yaygara çıkarmak isteyen kötü topluluğun çıkardığı bir yalandır." Anlamında "bu sadece muzipliktir" diyor. Son cümleyi anlamadım. Açıklarsan bunun da cevabını verebilirim.

İnşallah anlamışsınızdır can dostlarım, aslında bunu yazmamam gerekiyordu ki kendi yalanlarında dolanan insanları kızdırmamak için. Fakat zorundayım, görüşmek üzere...
[DOUBLEPOST=1387892546,1387892447][/DOUBLEPOST]Bir de ''mo zombies'' diye bir mod var Ordada ''Herobrine Zombie'' var

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konuyu fena hortlattın yalnız .-. -.-"

eqopa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Harbiden :D Ben bile yazdıklarımı hatırlamıyorum bu konuda, ama güzel kapak etmişim (tabiri caizse). Öyle kendi kafandan uydurup gelirsen böyle olur işte. Adamada üzüldüm böyle özür dilerim falan yazmış :koyun:

Sleepton

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Herobrine gerçektir. Herobrine oyunun ilk versyonlarında olan,Notch un olen erkek kardeşi için yaptığı bir mobtur.Herobrine oyunda da stevenin erkek kardeşi olup adada ölmüştür.Herobrine ne bir hayalet,ne de bir yazılımdır.İlerleyen versyonlarda Herobrine,oyunu satın alan oyuncuların başına ciddi dertler açınca ve onları korkutunca oyuncular oyunu bırakmaya başladılar.Mojang ekibi ve TL Notch geri adım atıp oyunda Herobrine mobunu kaldırmışlardır.Fakat bazı maceraperest(!) oyuncular Herobrine'ı geri istemişlerdir.Mojang ekibe de Herobrine Mod adı altında pack çıkarmışlardır.Herobrine 1.4'ten itibaren oyunda asıl olarak yoktur.Videoda Notch,''Herobrine hayalet diyorlar'' sorusuna''Hayalet yok'' anlamında ''Bunlar mizahtır''diyor.Ayrıca lütfen Pocket Editation 1.8 baz alınarak yapılmıştır.Herobrine orada olamaz.

Teşekkürler...
Haklısın

TOİ.

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence Notch Bunu Oyuna Koymuştur. Bizim Gibi Kişilerde Tartışarak Sürekli Yeni Konular Açıyor Ve Aslında Minecraft'ı Her Yerde Tanıtıyoruz. Bu Sayede Minecraft
Daha Fazla Ün Kazanmış Oluyor. Kısacası Notch Oyunun Daha Fazla Konuşulması İçin Yapmış Olabilir :D (Şaka Amaçlıdır)

RaptorEX

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence Notch Bunu Oyuna Koymuştur. Bizim Gibi Kişilerde Tartışarak Sürekli Yeni Konular Açıyor Ve Aslında Minecraft'ı Her Yerde Tanıtıyoruz. Bu Sayede Minecraft
Daha Fazla Ün Kazanmış Oluyor. Kısacası Notch Oyunun Daha Fazla Konuşulması İçin Yapmış Olabilir :D (Şaka Amaçlıdır)
Hort

Wollark

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir arkadaş Herobrine'nin yok olduğunu kanıtlarken oyunun Survival amaçlı kurulduğunu yazmış. Oyuna sonradan Yaratıcılık eklendiğini belirtmiş. Hatalı bilgi, oyun öncelerde Yaratıcılık oyunuydu sonradan Survival eklendi ama Herobrine'nin olmadığı da kesin bir bilgi.

al1mert

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
asıl hikayesi notch "brine" diye biri tarafından tevacüze uğramıştır.[DOUBLEPOST=1409766974,1409766944][/DOUBLEPOST]tevacüzden sonr ada hayatın anlamını anladığı için ona "hero "demişltir.