MinecraftModları

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yeteneği yok falan denir de yeteneği az diye bi cümle olmaz :/
Olur. Bu daha ilk çizimi. Bu yüzden kırmamak için yeteneğin az dedim. 2-3 Ay sonra nasıl çizebileceğini bilemiyoruz. O zamanda evet yeteneğin çok artmış. (Yetenek İşi çünkü) derim. Çalışarak da olabilir. Ama o yeteneğin yerini tutmaz. Ve ilk resimden çalışarak mı bunu yaptı yoksa yetenek mi? (Ki ilk resim böyle olmaz çalışarak olsaydı.) Şu anlık için yeteneği az. Daha sonra artacak.

Jordyvoss_

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Olur. Bu daha ilk çizimi. Bu yüzden kırmamak için yeteneğin az dedim. 2-3 Ay sonra nasıl çizebileceğini bilemiyoruz. O zamanda evet yeteneğin çok artmış. (Yetenek İşi çünkü) derim. Çalışarak da olabilir. Ama o yeteneğin yerini tutmaz. Ve ilk resimden çalışarak mı bunu yaptı yoksa yetenek mi? (Ki ilk resim böyle olmaz çalışarak olsaydı.) Şu anlık için yeteneği az. Daha sonra artacak.
Kardeş onu demeye çalışmıyorum yanlış anlıyosun. "Yeteneğin AZ" diye bir tabir olmaz. Yetenek çok ya da az olan bir şey değildir. Yetenek kendiliğinden varolan bir olayı daha iyi yapabilmemizi sağlayan olay. Yeteneği çok yeteneği az diye bir şey olmaz.

MinecraftModları

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kardeş onu demeye çalışmıyorum yanlış anlıyosun. "Yeteneğin AZ" diye bir tabir olmaz. Yetenek çok ya da az olan bir şey değildir. Yetenek kendiliğinden varolan bir olayı daha iyi yapabilmemizi sağlayan olay. Yeteneği çok yeteneği az diye bir şey olmaz.
Tamam seni anlıyorum. Yetenekli bir insanın çizdiği resim 1 ay sonra çizdiği resimden daha kötü olur değil mi? Elbette yetenek kendiliğinden var olan bir şey. Ama yeteneğini geliştirebilir ve çoğaltabilir. İstersen bak Google amcaya ''yeteneği az'' diye. Görürsün ki bu tabir çoğu yerde kullanılmıştır ve yanlış değildir. 1. günün yeteneği ile 10. günün yeteneği farklıdır. Biz de bunu belirtmek için yeteneğini geliştirmişsin deriz. Bu cümleyi kurabiliyorsak yetenek konusunda az ve çok vardır. Az yetenekli ve çok yetenekli gibi. Örneğin A ressamı (Veya Mangaka olsun.) çok yeteneklidir. Ama B ressamı ise ondan daha az yeteneklidir. Yani az yeteneğe sahiptir.

Areilyn

-(˘▾˘-)
Ressam
En iyi cevaplar
0
Şimdi...Normalde ''Güzel Çizmişsin'' vb. yorumlar yazabilirdim ama maalesef yalan söyleyemem. Çizim yeteneğin çok az. Çizim yeteneği doğuştan olan kişilerin ilk resimleriyle bunu karşılaştırırsam bu biraz zorlama kalıyor. İlk başta hb kalem ile çiz. Sonra 4b gibi kalemler ile üzerinden git. İmkanın var ise marker kalemler kullan. (Mümkünse Copic Markası) Göz idare eder. Vücut idare eder. Ama saçlar olmamış. Dediğim gibi ne kadar seni üzmek istemesem de bu konuda iyi işler yapabilmen çok zor. İlk resmime 10 üzerinden kaç verirsin? Der isen... 6/10.
Daha çok hatan var ama saymak istemiyorum. Bu arada bu asla yapamayacağın anlamına gelmiyor. İmkansız demedim, çok zor dedim. 1 ay sonra yine bir konu aç ve bu resmin aynısını çiz. (Daha iyisini çizmeye çalış.) O zaman net bir bilgi verebilirim. Bazı kanalların videolarını takip et. Özgür ol. Başka resimlerin aynısını çizme. Kendi kafandakini çizmeye çalış sürekli. İlk başlarda başaramazsın ama sonra belki yapabilirsin. Burada belki dememin sebebi de seni fazla ümitlendirmek istemediğimden. Çizim yeteneğini geliştirebilirsin ama doğuştan olanlar her zaman senden daha önde olacaklardır. Ama fazla uğraşırsan, azim ve çaba gösterirsen onları geçebilirsin.
Önemli bir bilgi: Doğuştan iyi olanlar tembellik edip nasıl olsa çizebiliyorum diyerek yarı yolda duracaktır. Ama sen bu halinle çaba gösterirsen onları geçersin. Şimdilik 2-3 ay çizmeye devam et. Sonrasında kendine bir grafiker tableti alıp bilgisayarda çizim yapmaya başlarsın. Bilgisayarda renklendirme işlemleri daha kolaydır. Şimdilik bu kadar.
Bol Şans!

Mr. Nightmare

(14.8.2015) Tebrik ederim. Çok iyi çizmişsin, Böyle Devam Et.
Böyle bir yorumu beklemediğimi söylesem yalan olur. Teşekkürler şu an üzerinde çalışıyorum ^^

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çizim yeteneğine inanan birisi değilim. "Practice makes it Perfect" düsturunda yaşarırm. İlki buysa üç beş çizim sonrasını merak ettim açıkçası.
Bir de, karalama sayfaların olsun. Kalemi koyduğun anda ne çizmek istiyorsan onu çiz, çizgilere alışırsın.
Ne demiş atalar;
et-tekraru ahsen velev kane yüz seksen.

Bu arada eğer ingiliççen varsa şu abiyi izle;

https://www.youtube.com/user/markcrilley

Ben çoğu gölgelendirme tekniğini bu reisten öğrendim.