IP Mc.KonyaCraft.Com | Hard Raid Factions | HungerGames | SkyWars | PvP | Emek Survival | Creative

Ikonia Hakkındaki Düşünceniz Nedir ? (Lütfen Ikonia'yı ziyaret ettikten sonra oy'unuzu verin.)

• Kullanılan toplam oy
    17

Nuget

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sunucu çok fena gelişmiş helal

pvpdiniz trdeki en iyi pvp helal olsun

successed

PLAY.İZMİRMC.COM 1.13 #BİR BLOK DÜNYASI!
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Vergi levhanızı görebilirmiyiz sayin yetkililer..
Sanki yöncünün makinalarını görür gibiyim :)

Ahmet Gelir

Mc.KonyaCraft.Com - agelir3
En iyi cevaplar
0
Vergi levhanızı görebilirmiyiz sayin yetkililer..
Sanki yöncünün makinalarını görür gibiyim :)

Vergi levhamız, Yer sağlayıcı belgemiz yok. Yer Sağlayıcı Yoncu. Oradan alıp Minecraft sunusunda, Linux kullanmada yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara üstüne biraz komisyon koyup kiralıyorum. Java, Screen, Tools, gibi eklentileri kurup Sunucu veya Linux'le ilgili bir sorun yaşarlarsa yardımcı oluyorum.

successed

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Vergi levhamız, Yer sağlayıcı belgemiz yok. Yer Sağlayıcı Yoncu. Oradan alıp Minecraft sunusunda, Linux kullanmada yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara üstüne biraz komisyon koyup kiralıyorum. Java, Screen, Tools, gibi eklentileri kurup Sunucu veya Linux'le ilgili bir sorun yaşarlarsa yardımcı oluyorum.
Vergi mükellefi olmadan böyle bir şey yapamazsınız. Yaparsanız biz şikayet eder gerekli işlemlerin olmasına yardımcı oluruz.

Ahmet Gelir

En iyi cevaplar
0
Vergi mükellefi olmadan böyle bir şey yapamazsınız. Yaparsanız biz şikayet eder gerekli işlemlerin olmasına yardımcı oluruz.
Hocam şuanda yaptığım işte hiçbir İllegal durum söz konusu değil. Yasaları biraz takip edin. Yer Sağlayıcı değilim aracıyım. Şuanda beni resmen tehdit ettiniz. Bu hiç hoş olmadı. İyi forumlar...

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Hocam şuanda yaptığım işte hiçbir İllegal durum söz konusu değil. Yasaları biraz takip edin. Yer Sağlayıcı değilim aracıyım. Şuanda beni resmen tehdit ettiniz. Bu hiç hoş olmadı. İyi forumlar...
Elbette bu illegal bir durum. isin ticaret kismini gectim siz burda hizmet de satiyorsunuz ve bu vergi yukumlulugu getirir.

successed

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İllagallikten vazgeçin. Daha önce yazdıgım gibi tekrar sizi uyarıyorum. Direk bizzat ben şikayet ederim.

Ahmet Gelir

En iyi cevaplar
0
Elbette bu illegal bir durum. isin ticaret kismini gectim siz burda hizmet de satiyorsunuz ve bu vergi yukumlulugu getirir.
İllagallikten vazgeçin. Daha önce yazdıgım gibi tekrar sizi uyarıyorum. Direk bizzat ben şikayet ederim.
Bende tekrardan anlatayım. İllegal bir durum söz konusu değildir. 2015 Barındırma yasaları gereği tüm yükümlülük Makinayı barındırandadır.

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
burdaki olay sunucu satısında deilki. 1. si dediginiz örnegin market bir ürün sattıgında bu ürün için hic bir vergi yükümlülüğü olmaması gibi bir şey sizce bu mantıklımı ? 2.si burda ayrıca bir hizmet konusu var hizmet konusunda bir oteli düşünün otel tamamen hizmet sektörüdür müşteriye hizmet edilir karsılıgın belli bir ücret alınır ve devlet bundan bir ücret keser. siz bizim burda yaptıgımız iş "Java, Screen, Tools, gibi eklentileri kurup Sunucu veya Linux'le ilgili bir sorun yaşarlarsa yardımcı oluyorum."dir bundan ücret alıyoruz derseniz bu hizmet olur. ve buda bir vergi yükümlülüğü getirir.

Ahmet Gelir

En iyi cevaplar
0
burdaki olay sunucu satısında deilki. 1. si dediginiz örnegin market bir ürün sattıgında bu ürün için hic bir vergi yükümlülüğü olmaması gibi bir şey sizce bu mantıklımı ? 2.si burda ayrıca bir hizmet konusu var hizmet konusunda bir oteli düşünün otel tamamen hizmet sektörüdür müşteriye hizmet edilir karsılıgın belli bir ücret alınır ve devlet bundan bir ücret keser. siz bizim burda yaptıgımız iş "Java, Screen, Tools, gibi eklentileri kurup Sunucu veya Linux'le ilgili bir sorun yaşarlarsa yardımcı oluyorum."dir bundan ücret alıyoruz derseniz bu hizmet olur. ve buda bir vergi yükümlülüğü getirir.
Oradaki sunucu açıklamalarında "Java, Screen, Tools, gibi eklentileri kurup Sunucu veya Linux'le ilgili bir sorun yaşarlarsa yardımcı oluyorum." yazıyormu ?
Yazmadığına göre ben artıdan gönüllü olarak yardım ediyorum demektir.
Ödemeyi zaten Hosting üzerindeki hesabıma alıyorum. Satış danışmanı diyebiliriz. Satışta yardımcı olup üzerime düşeni alırım.
"burdaki olay sunucu satısında deilki." derken zannedersem VIP satışlarından bahsediyorsunuz. Bu ödemeler Bağış adı altında alınıyor. Gerekli yerlerede Ödeme sağlayıcımız aracılığıyla Vergi veriliyor.
Tekrardan belirtiyorum;
İllegal bir durum söz konusu değildir.

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
oyun içiyle ilgili bişeden bahsetmemiştim neyse. olayı şöyle acıklayayım türkiyedeki birçok hosting sirketi kendi makinelerini satmıyor ztn. örnegin bi müşteri geliyor diyorki bana 64 gb makine ver. bu adamda gidiyor mesela OVH dan 64 gblik bir makine alıyor ve o adama veriyor. yaptıgı tek sey üzerine komisyon koyup aldıgı makineyi baskasına vermek. bu adam vergi vermek zorunda oluyor. peki senin vergi vermek zorunda olmadıgını sana düşündüren ne ? millet eneayide bi akıllı senmisin ? sen parayı eger diyosanki sunucu "kiralamakdan alıyorum" ozmn vergi burdan giriyor. ha yok hizmetten alıyorum dersende hizmetten giriyor. onu demek istiyorum... umarım bu seffer net bir şekilde anlatabilmişimdir.
sizin "İllegal bir durum söz konusu değildir." demeniz illegal bir durum olmadıgını göstermez.

Son düzenleme:

successed

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
oyun içiyle ilgili bişeden bahsetmemiştim neyse. olayı şöyle acıklayayım türkiyedeki birçok hosting sirketi kendi makinelerini satmıyor ztn. örnegin bi müşteri geliyor diyorki bana 64 gb makine ver. bu adamda gidiyor mesela OVH dan 64 gblik bir makine alıyor ve o adama veriyor. yaptıgı tek sey üzerine komisyon koyup aldıgı makineyi baskasına vermek. bu adam vergi vermek zorunda oluyor. peki senin vergi vermek zorunda olmadıgını sana düşündüren ne ? millet eneayide bi akıllı senmisin ? sen parayı eger diyosanki sunucu "kiralamakdan alıyorum" ozmn vergi burdan giriyor. ha yok hizmetten alıyorum dersende hizmetten giriyor. onu demek istiyorum... umarım bu seffer net bir şekilde anlatabilmişimdir.
sizin "İllegal bir durum söz konusu değildir." demeniz illegal bir durum olmadıgını göstermez.
umarım bu güzel yorumdan sonra anlayabilmişsindir.

Ahmet Gelir

En iyi cevaplar
0
Anlattığın durumdan çok farklı bir durumdayız. Ben ödemeyi direk cebime almıyorum. Sadece aracıyım. Bu anlattıkların Yer Sağlayıcıyı ilgilendirir. Ben sadece yönlendiririm. N11.com'un Gida Sertefikası yok diye şikayet et edemezsin. Oysaki sitede gıda satışıda yapılıyor ? Ayrıca Ödemeyi firma üzerine alıyorum. Firma stopaj alıyor. Bu sırada zaten vergi ödenmiş oluyor. İllegal durum söz konusu değildir.
umarım bu güzel yorumdan sonra anlayabilmişsindir.
Hocam sizinde sunucu satışı yapma girişiminde bulunduğunuzu öğrendim. İğneyi önce kendinize batırın. Ayrıca Bot saldırısı İllegal bir girişimdir. Burada her işini legal olarak yapan biriymişsiniz gibi konuşmayın.

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
cebime almiyorum derken nereye aliyorsunuz ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk