JeagerTurk İfşa ve Sunucu Çökertme Bugı Çözümü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bertek41

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar bugün bir arkadaşımdan böyle bir şey duydum sunucuları crashleyip bedava olan korumasını 40TL den sunucu sahiplerine satıyormuş. Bende bizim sunucuya falan çağırdım aşşağıda konuşma bulunuyor. Kurucusuyla aramda geçen konuşma (Küfür, argo gibi kelimeler / cümleler silinmiştir. Fotoğrafı göremeyenler Tıkla ve Git)

Bi arkadaşım (@01selim) ile arasında geçen konuşmadan bir alıntı:

Gelelim çözüme çözümü @ImperialSwag ile bulduk. Sunucunuzun bu şekilde çöktüğünü anlamak için en son oluşan log dosyasına girip buna benzer satırlar arayabilirsiniz:
Kod:
31.08 17:18:55 [Server] ERROR org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.util.CraftChatMessage$StringMessage.<init>(CraftChatMessage.java:52)
31.08 17:18:55 [Server] ERROR org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.util.CraftChatMessage$StringMessage.<init>(CraftChatMessage.java:42)
31.08 17:18:55 [Server] ERROR org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.util.CraftChatMessage.fromString(CraftChatMessage.java:136)
31.08 17:18:55 [Server] ERROR org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.inventory.CraftMetaBook.addPage(CraftMetaBook.java:234)
31.08 17:18:55 [Server] ERROR org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.inventory.CraftMetaBookSigned.<init>(CraftMetaBookSigned.java:49)
31.08 17:18:55 [Server] ERROR org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.inventory.CraftItemStack.getItemMeta(CraftItemStack.java:329)
31.08 17:18:55 [Server] ERROR net.minecraft.server.v1_8_R3.PacketDataSerializer.i(PacketDataSerializer.java:200)
31.08 17:18:55 [Server] ERROR net.minecraft.server.v1_8_R3.PlayerConnection.a(PlayerConnection.java:2014)
31.08 17:18:55 [Server] ERROR net.minecraft.server.v1_8_R3.PacketPlayInCustomPayload.a(SourceFile:55

Burada görecek olduğunuz gibi PacketPlayInCustomPayload paketi gönderiliyor, bu paket ile bir kitabın Meta verileri değiştiriliyor ve kitabı signlayarak sunucuya bozulmuş paketler gönderiliyor:
Kod:
31.08 17:18:55 [Server] ERROR net.minecraft.server.v1_8_R3.PacketPlayInCustomPayload.a(SourceFile:55)
31.08 17:18:55 [Server] ERROR org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.util.CraftChatMessage.fromString(CraftChatMessage.java:136)
31.08 17:18:55 [Server] ERROR org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.inventory.CraftMetaBook.addPage(CraftMetaBook.java:234)
31.08 17:18:55 [Server] ERROR org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.inventory.CraftMetaBookSigned.<init>(CraftMetaBookSigned.java:49)

Bu hata Spigot'ın 1.10 API'sinden itibaren çözücü olan plugin ile entegre bir şekilde geldiği için yeni sürümlerde böyle bir hata oluşmamasına rağmen 1.10 altı sürümlerde bu hata kullanılarak bir sürü şey yapılabiliyor ne yazık ki.

Bu ifşadan sonra ortaya çıkabilecek sorunlardan bu plugin yardımı ile korunabilirsiniz, arkadaşın 40 liraya sattığı plugin, spigotta tamamen ücretsiz:
CustomPayloadFixer (BungeeCord & Bukkit/Spigot)

Hiç internette crash engelleyici aradınız mı ? Değişik sitelerde aynı plugin için onlarca farklı kod olduğunu farkettiniz mi ? F.D.T sizi büyük bir yükten kurtararak 200 den fazla plugin ve skript üzerinden plugin kodlarını anında karşılaştırır.Fazla para harcamak ve saatlerce plugin aramak yerine F.D.T'yle ideal plugininizi en uygun kodlanmış hâliyle kolayca bulabilirsiniz. Plugin mi ? F.D.T
@IrfanDuman

01selim

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
İllegal yoldan para kazanmaya çalışan insanlar kendilerini gelişme yolunda varsayarken eşsiz bir çukurda olduklarının farkında olmazlar 1 sattın 2 sattın ama bu sefer sert kayaya çarptın
benimde eklemek istediğim bir fotoraf var

Son düzenleme:

Sylluxx

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bendende Bir Ss

Ekli dosyalar

• ss1.png
    ss1.png
    162.8 KB · Görüntüleme: 706

erenduran16

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Buyrun buda benden herif geldi benim sunucumu çökertti ve gelip sunucunuzda koruma yok vs. vs. dedi sonra fiyatını sordum 40$
dedi birde herife bakın siz, utanmadan 40$ diyip ücretsiz plugini satıyor böyle işte, böylelerin varya ben

upload_2017-8-31_22-20-55.png

upload_2017-8-31_22-21-21.png

BlackTurk001

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Saldırıya AlphaCraft dan'da destek geliyo.

Bi ifşada benden olsun; Bu lavuklar sitelerinde bizim sitemizin arka planını çaldı.

arkadaki fotolarda da bizim eski skinlerimiz mevcut.

[]BlackTurk - Blackxd - TurgutHD[] nicklerinin eski skinleri.

ByKairos

mc.JeagerTurk.com
En iyi cevaplar
0
Korumayı bulamayanlar elbette olacaktı ((aratsada) mesela sizin gibiler) bu plugin fazla tık almamış bir plugin o yüzden 1 günde bulabileceğiniz bir şey değil bazıları belki bulur 1 günde herneyse gelelim asıl konuya sunucumda reklam yapmaya gelen sunuculara gidiyordum ve bu açıkla çökertiyordum ve acısını çekiyorlardı sunucumda reklam yapmak neymiş görsünler ağır ödesinler. Bende sunucumda reklam yapmaya gelen sunuculara satmaya çalışıyordum. Sunucumda reklam yapmaya gelen o kadar kişi var ki o kadar sunucu var ki say say bitmez hepsi emek hırsızlığı yapıyor şimdi ben çökertincemi yada satıncamı kötü oluyorum bu dünyada. Reklam yapmasaydınız bende bunları yapmazdım iyi günler. O bot atanlarında cezası çok kötü olacak kendilerine çok güvenmesinler derim ben :)

erenduran16

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Korumayı bulamayanlar elbette olacaktı ((aratsada) mesela sizin gibiler) bu plugin fazla tık almamış bir plugin o yüzden 1 günde bulabileceğiniz bir şey değil bazıları belki bulur 1 günde herneyse gelelim asıl konuya sunucumda reklam yapmaya gelen sunuculara gidiyordum ve bu açıkla çökertiyordum ve acısını çekiyorlardı sunucumda reklam yapmak neymiş görsünler ağır ödesinler. Bende sunucumda reklam yapmaya gelen sunuculara satmaya çalışıyordum. Sunucumda reklam yapmaya gelen o kadar kişi var ki o kadar sunucu var ki say say bitmez hepsi emek hırsızlığı yapıyor şimdi ben çökertincemi yada satıncamı kötü oluyorum bu dünyada. Reklam yapmasaydınız bende bunları yapmazdım iyi günler. O bot atanlarında cezası çok kötü olacak kendilerine çok güvenmesinler derim ben :)
Ulan birde gelmiş yalan söylüyor biz senin sunucunda reklam felan yapmadık CrossNW'ün reklamı sadece şuanki forumda var asıl emek hırsızı sensın hakkımız haram zıkkım olsun sana

BlondeCow

!2^4%
En iyi cevaplar
3
Bot ile lobiniz mi çöküyor yanlış anlamadım umarım :p

Sylluxx

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
:) Aga O deilde Fena Vuruyoruz beaaa ohhhh Bugun Bayrammmm lan bana D:SADSA DAS SAD

erenbjk123

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Kaç kere kuruculara "kurucu ile iletişime geçip kardeşim şu şu isimli kişi gelip benim serverimde reklam yaptı lütfen emek hırsızlıgı yapmayın" böyle dedim anlayan yok malesef bu reklam olaylarından çok sıkılmıştım artık gına gelmişti.
koruma ekleyebilirsin lctr de nasıl var ya o koruma ? hı

Sylluxx

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hahaha şuna bak bir de üstleniyor google amcasını açıp yazıyor minecraft bot nasıl atılır 1-2 video bakıyor ondan sonra artık bir sunucu çökerticiyim hemen sunucu çökertip bunu bağıra bağıra söylemeliyim hadii LOL :ci:
dostum hadi işine bak öyle bil sen :) skype cancan0163 konunun yönü degismesin büyüklük bende kalsın

Kaç kere kuruculara "kurucu ile iletişime geçip kardeşim şu şu isimli kişi gelip benim serverimde reklam yaptı lütfen emek hırsızlıgı yapmayın" böyle dedim anlayan yok malesef bu reklam olaylarından çok sıkılmıştım artık gına gelmişti.
yav yalan söyleme söyleme heryerde satıyordun kac kişi benden istedi koruamyı verdim bos laf yapma ya en az 10 kişiye verdim be hadi kaybol artık sus kabullen hala bir sataşma suç atma bahane

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...