Kolej mi daha iyi Devlet Okulu mu?

Cissoid

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
Olay ortamda değil delikanlı, oradaki insanlarda.

Okarina1991

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Kolejde okuyoz ve her hafta sonu gta v atıyoz ve okulda ana avrat küfür edebiliyoz ama ispiyoncu kızlar bizi müdüre veriyo
Not:bu gerçektir ama inanmassan inananma bana ne

Areilyn

-(˘▾˘-)
Ressam
En iyi cevaplar
0
Devlet okulları da kolejler de kendi aralarında uçurum kadar farka sahip olabiliyorlar. Benim İstanbul'daki arkadaşımın (@DandeKitty yürü gız senden bahsediliyor :huh:) okulu gayet düzgün, temiz, arkadaşları gayet düzgün insanlar. Benim okulumda ise sınıflar arası kavga patırtı eksik olmuyor. Sınıfların bazıları çöpten geçilmiyor, kızlar bile rahatça küfür edip ayıp şeylerden bahsedebiliyor. İkisi de devlet okulu olmasına rağmen :/ (Hem devlet okullarında zengin olmadığı tamamen yalan. Bizim sınıftan biri haftalık en az 100 lira ile geliyor ve dolu 3 cüzdanı var :/) Kısaca, devlet okulu ya da kolej olup olmaması önemli değil, önemli olan ortam, insanlar, sistem.

DandeKitty

* My wish...
En iyi cevaplar
0
Devlet okulları da kolejler de kendi aralarında uçurum kadar farka sahip olabiliyorlar. Benim İstanbul'daki arkadaşımın (@DandeKitty yürü gız senden bahsediliyor :huh:) okulu gayet düzgün, temiz, arkadaşları gayet düzgün insanlar. Benim okulumda ise sınıflar arası kavga patırtı eksik olmuyor. Sınıfların bazıları çöpten geçilmiyor, kızlar bile rahatça küfür edip ayıp şeylerden bahsedebiliyor. İkisi de devlet okulu olmasına rağmen :/ (Hem devlet okullarında zengin olmadığı tamamen yalan. Bizim sınıftan biri haftalık en az 100 lira ile geliyor ve dolu 3 cüzdanı var :/) Kısaca, devlet okulu ya da kolej olup olmaması önemli değil, önemli olan ortam, insanlar, sistem.
Bence Haklısın ben okulumdan gayet memnunum okulum temiz öğretmenler iyi ortam güzel önemli olanda senin Dediğin gibi ortam insanlar sistem.

Ashan

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kolej + ları :
Sınıfta az kişi olması.
Okulun devlet kadar büyük olmaması.
Bazen öğretmenler iyi olabiliyor.
- leri:
Egosu tavan yapmış insanlar
Zengin züppe insanlar
Akraba evliliği insanlar
Eğitimden bir şey anlamayan, tek derdi ticaret olan kurucu.
Para kısmından zor olabiliyor
Devlet + ları:
Sıkı bir arkadaşlık ortamı.
Fazla para gerekmemesi
Devlet - leri:
Sınıfta çok fazla kişi.
Az sayıda kitap materyal vs.
Aşırı sıkı disiplin

Nobody01

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Canlarım benim, mekan değil, ortam önemli. Ha ortaokul hakkında bir şey diyemeyeceğim, ilk 4 senemi askeri bir devlet ilkokulunda; öbür 4 senemi kolejde şu anda da bir kolejde okuyorum. Tabi ki okuduğum okul sizin çoğunuzun gittiği devlet okullarından daha katı, İstek Okulları Bilge Kağan Lisesi biraz araştırabilirsiniz. Bir aralar hatta Anadolu Lisesi diye muhabbet geçiyordu fakat 17.000$'lık Anadolu Lisesi olmayacağını hepimiz biliyoruz. Ortam derseniz her yerde aynı siz insan olun karşıdaki insan olsun yeterli.

OttoAlfredo

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kolej: "Zengin ve havalı çocuklar, kötü dostluklar, kavga küfür yok."
Devlet Okulu: "Sıkı dostluklar, gururlu insanlar, kavga ve küfür eden saygısızlık yapanlar."

Bana sorarsan tabii ki kolej adam eğer arkadaşlarınla konuşmayı gezmeyi dolaşmayı istiyorsam tabii ki devlet okulu derim.
Sonuç: DEVLET OKULU
FGJKLŞİDFSGKSDFİGŞKSDFGŞSDFG FENA GÜLDÜM
hayat hedefine bağlı değişir lisenin son yıllarında kesin düşün bence
edit: "Bana sorarsan tabii ki kolej adam eğer arkadaşlarınla konuşmayı gezmeyi dolaşmayı istiyorsam tabii ki devlet okulu derim." HFGKSDFGİŞSDFGKLSDFGKSDKGSDKGSDFKGİ

OsuranJIJEK

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
beyler şimdi benim arkadaş ad vermiyim ona KİX diyelim.Bana kendisi söyle di hoca notu 3 olanlara bile takdir vermiş Kix özel okulda

MagicPunch

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Fazla pis yedili izliyolar. Bak aklıma geldi pis yedilideki okul müdürüde meteordu mübarek ajfsdasfd
Fazla dizi izlemişler heralde tüm kolejlileri zengin , egolu , samimi olmayan insanlar sanıyorlar
Burada kavga mı çıkarmaya çalıştınız bilmiyorum ama benim bildiğim budur.Lütfen konu kilitlenebilir mi konunun devamında sanırım polemik çıkacak.
FGJKLŞİDFSGKSDFİGŞKSDFGŞSDFG FENA GÜLDÜM
hayat hedefine bağlı değişir lisenin son yıllarında kesin düşün bence
edit: "Bana sorarsan tabii ki kolej adam eğer arkadaşlarınla konuşmayı gezmeyi dolaşmayı istiyorsam tabii ki devlet okulu derim." HFGKSDFGİŞSDFGKLSDFGKSDKGSDKGSDFKGİ
Ne güldün birader :D

Mockingjayy

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
İçindeki insanlara bağlı,liseye kadar devlette okudum. Öğrencilikle alakası olmayan tipler vardı. Şu an özel okuldayım hala varlar

(Tuvaletler devletten daha iyi fark bu)

Sent from my iPhone using Tapatalk