Komut Bloğu İle İlgili Sorular'ı Yanıtlamaya Çalışıyorum

xdzaa21

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi komut bloklarıyla ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağım. Her türlü soruyu çekinmeden sorabilirsiniz. Benim de bilmediğim şeyler olur tabii ki. Elimden geldiği kadar yardımcı olacağım :)

isyankar153

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
2 şey soracam.

1.Bir şey soracam mesala ortada kırmızı yün var onu kırınca kırîldı yazmasını ve particle çıkmasını nasıl yapabilirim

2.Bide mesala bi iteme spawnpoint komutu eklemek istiyorum nasıl yapabilirim

Son düzenleme:

xdzaa21

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
2 şey soracam.

1.Bir şey soracam mesala ortada kırmızı yün var onu kırınca kırîldı yazmasını ve particle çıkmasını nasıl yapabilirim

2.Bide mesala bi iteme spawnpoint komutu eklemek istiyorum nasıl yapabilirim
1-)
2-)Herhangi bir eşyaya komutlar ile sağ tıklama ekleyemessin bunu sadece spawn egg kullanarak yapabilirsin.

isyankar153

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Çok saol da spawn egg ney bide orada testforblock varya redstone bloğunun altındaki ve üstündekinde komut yok mu

Ha bide şansa mesala demir kazarkan block çıkmayı nasıl yaparım

xdzaa21

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Çok saol da spawn egg ney bide orada testforblock varya redstone bloğunun altındaki ve üstündekinde komut yok mu

Ha bide şansa mesala demir kazarkan block çıkmayı nasıl yaparım
O altındaki değil yanındaki üst üste duranlar clock.
Spawn egg dediğim creeper yumurtası falan oluyor.
Onu sanırım yapamassın skriptle yapılıyor diye biliyorum.

isyankar153

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Tek oyunculuda skript nasil yapicaz bide 2.soruma cevap verirmisin

Biide ben düzgün spawnpoint çekemiyom ya yanda oluyo yada arka taraflara gidiyor nasil yapicam onu

xdzaa21

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Tek oyunculuda skript nasil yapicaz bide 2.soruma cevap verirmisin

Biide ben düzgün spawnpoint çekemiyom ya yanda oluyo yada arka taraflara gidiyor nasil yapicam onu
1-) Tek oyuncuda skript yapamazsın. Skript bir plugindir.
2-)"/spawnpoint" yazarsan sıkıntı çıkmaz sanırım. Dünyanın spawn pointini ayarlamak istiyorsan "/setworldspawn".

isyankar153

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hayır sorun şu kardeş şimdi bloğun altına command block koyuyorum ve o yerin koordinatlarini yaziyorum gidiyo çok uzaklarda spawnlaniyo

Bide mesala elmas kazarken içinden şansa item düşmesini nadil yaparim

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Hayır sorun şu kardeş şimdi bloğun altına command block koyuyorum ve o yerin koordinatlarini yaziyorum gidiyo çok uzaklarda spawnlaniyo

Bide mesala elmas kazarken içinden şansa item düşmesini nadil yaparim
Spawn çekerkeb düzgün bir bloğun üzerindeyken çel örneğin çitin üzerinde algılamaz basamağın üzerinde algılamaz kuvarsın üzerinde algılamaz merdivenin üzerinde düzgün algılamaz.

Ayrıca dediğin çoğu şey skript ile oluyor sadece kendinin girebildiğin bir bukkit sunucu açabilirsin bedavaya açılıyor internetten araştırırsan olur sonra içine istediğin pluginleri atarsın.

isyankar153

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kardeş bide şuna cevap yazsan maden elmas kazarken içinden şansa altın çikmadini fena nasil yapacam

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yanlışlıkla atılan fazladan mesaj ...

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Yanlışlıkla atılan fazladan mesaj ...
Komutlarla ilgili pek bir bilgim yok ama koyun doğduğunda bir kaç saniyeliğine rejenerasyon efekti verebilirsin örneğin rejenerasyon 100 böylelikle canı dolacaktır diyd biliyorum.

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Komutlarla ilgili pek bir bilgim yok ama koyun doğduğunda bir kaç saniyeliğine rejenerasyon efekti verebilirsin örneğin rejenerasyon 100 böylelikle canı dolacaktır diyd biliyorum.
Denedim oluyor. Dediğim gibi harita yapıyorum ve her yaratık doğdunda
effect @e[type=Sheep,r=3] regeneration 10 255 gibisinden bir kod çalıştırırsam bu bayağı kastırır
Bu arada :
Koyuna fln zırh taksak olurmu :p.

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Denedim oluyor. Dediğim gibi harita yapıyorum ve her yaratık doğdunda
effect @e[type=Sheep,r=3] regeneration 10 255 gibisinden bir kod çalıştırırsam bu bayağı kastırır
Bu arada :
Koyuna fln zırh taksak olurmu :p.
Niye 10 saniye veriyorsunki 2 3 saniye versen yetiyor rejenerasyonun seviyesi ne kadar yüksekse o kadar hızlı doldurur.
Ayrıca muhtemelen o zırh takınca hasar alırsa azalır yani olu :D Ama nasıl gözükür bilmem.