Neler Yeni

 Konularınızı Nasıl Daha İyi Bir Hale Getirebilirsiniz

Konuya 5 Üzerinden Kaç Veriyorsun ?

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Ahmet50042

Sabret ve Devam et
Katılım
20 Tem 2019
Mesajlar
51
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
26
Puanları
60
Giriş
Merhaba değerli forum üyeleri bugün sizlere nasıl konunuzu daha iyi bir hale getirebileceğinize dayalı bildiğim bir kaç bilgi vereceğim.

Konunuz İçin Doğru Renk
İlk olarak konularınız tamamen düz yazıdan ibaret olmasın yani konularınızı renklendirin konularınızı renklendirerek daha iyi hale getirebilirsiniz. Fakat rastgele bir şekilde renk koymak çok saçma bir görüntü oluşturur ve deyim yerindeyse eğri durur, bu yüzden doğru yerde doğru rengi kullanmak çok önemlidir; örnek verecek olursam:

Sadece 1.12.2 sürümlerinde çalışır!

Bu tür ifadeleri çok açık bir renkle ya da çok koyu bir renkle yazar iseniz kullanıcıların dikkatini çekmez ve direkt olarak indirip kurarlar, tabii ki de çalışmayacağı için konunuza beğeni alamazsınız ve kötü tepkiler alabilirsiniz. Bazılarınız şöyle diyebilir ''Nasıl görmesin orada yazmışım.'' fakat kullanıcıların çoğu net olmayan yazıları okumaz. Şöyle bir renk kullanırsak:

Sadece 1.12.2 sürümlerinde çalışır!

Kullanıcılar önemli bir şey olduğunu düşünerek okur ve hata yapmaktan kurtulurlar, tabii ki renkleri her zaman sadece önemli bir şey vurgulamak istediğinizde kullanmak gibi bir zorunluluğunuz yok; direk konunuzu süslemek için de kullanabilirsiniz. Ek olarak anahtar kelime denilen, vurgulanması gereken ifadeleri kalınlaştırabilirsiniz, mesela:

Sadece 1.12.2 sürümlerinde çalışır!

Konunuz Nasıl Olmalı?
Konunuz tabii ki de baştan aşağıya yazıyla dolu olmamalı, kullanıcıların aradığı bilgiye kolayca ulaşabilmeleri için konunuzu bölüm bölüm ayırmalısınız ve başlıklar koymalısınız -benim yaptığım gibi-, bu konunuza daha iyi bir görünüm katarken aynı zamanda da kişilerin aradıkları bilgilere daha rahat ulaşabilmelerini sağlar.

Konuyu yazmaya başlarken ilk başta kullanıcıya ne hakkında bilgi vereceğiniz hakkında kısa bir cümle yazın, yani bütün yazdığınız konuyu özetleyen bir cümle eklemiş olun. Bunu yapmanız size şöyle bir katkı sağlar, kullanıcı konuya gelir ilk cümleyi okur ve ''Evet aradığım konuyu buldum.'' der, sonrasında konuyu okumaya devam eder. Genellikle kullanıcılar bütün konuyu okumazlar doğru konuyu bulduğundan emin oluncaya kadar hızlı hızlı geçerler.

Konunuzu Resimler İle Genişletin
Konunuza resimler ekleyerek kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz. Bazı kullanıcılar konuları hiç okumaz konulara koyacağınız resim kullanıcıların ilgisini çekebilir fakat koyacağınız resmin kaliteli olması hitabet ve samimiyet açısından çok önemlidir. Koyduğunuz başlıkları hoş bir görsele çevirebilirsiniz, bu çok hoş duracaktır. Konularınızda resim kullanmaya dikkat etmenizi öneririm.

Kapanış
Konumu okuyan herkese teşekkür ederim umarım az da olsa sizlere katkı sağlayabilmişimdir. Eksik veya hatalı olduğunu düşündüğünüz şeyleri söylerseniz sevinirim. Şunu belirtmek isterim ki ben bir uzman değilim, sadece kendi bildiğim kadarını söyledim hata olduysa veya yanlış bir şey yazmış isem kusura bakmayın. Tekrar görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın.
 

Gökçen

Sudan Çıkmış
Katılım
14 Mar 2012
Mesajlar
9
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
5
Puanları
390
daha çok şey var ama temelini oturtmuşsun, aklına geldikçe konuyu biraz genişletebilirsin :)
 

Üst