Konularınızı Nasıl Daha İyi Bir Hale Getirebilirsiniz

Konuya 5 Üzerinden Kaç Veriyorsun ?

• 1

• 2

• 3

• 4

• 5

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
yararlı konu. zaten konusuna özenen konusunu iyi yapmaya çalışan adam bu konuyu okumadan bile başarabilir.

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
en önemli altın kural

yetkili alıma sunucu tanıtım konuları açmayın :polis:

Ahmet50042

Sabret ve Devam et
En iyi cevaplar
0

Morona

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Gerçekten orası için de bir el atsan çok iyi olacak.

Nxymn

Warum diese games? Sei doch einfach Straight.
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Giriş
Merhaba değerli forum üyeleri bugün sizlere nasıl konunuzu daha iyi bir hale getirebileceğinize dayalı bildiğim bir kaç bilgi vereceğim.

Konunuz İçin Doğru Renk
İlk olarak konularınız tamamen düz yazıdan ibaret olmasın yani konularınızı renklendirin konularınızı renklendirerek daha iyi hale getirebilirsiniz. Fakat rastgele bir şekilde renk koymak çok saçma bir görüntü oluşturur ve deyim yerindeyse eğri durur, bu yüzden doğru yerde doğru rengi kullanmak çok önemlidir; örnek verecek olursam:

Sadece 1.12.2 sürümlerinde çalışır!

Bu tür ifadeleri çok açık bir renkle ya da çok koyu bir renkle yazar iseniz kullanıcıların dikkatini çekmez ve direkt olarak indirip kurarlar, tabii ki de çalışmayacağı için konunuza beğeni alamazsınız ve kötü tepkiler alabilirsiniz. Bazılarınız şöyle diyebilir ''Nasıl görmesin orada yazmışım.'' fakat kullanıcıların çoğu net olmayan yazıları okumaz. Şöyle bir renk kullanırsak:

Kullanıcılar önemli bir şey olduğunu düşünerek okur ve hata yapmaktan kurtulurlar, tabii ki renkleri her zaman sadece önemli bir şey vurgulamak istediğinizde kullanmak gibi bir zorunluluğunuz yok; direk konunuzu süslemek için de kullanabilirsiniz. Ek olarak anahtar kelime denilen, vurgulanması gereken ifadeleri kalınlaştırabilirsiniz, mesela:

Konunuz Nasıl Olmalı?
Konunuz tabii ki de baştan aşağıya yazıyla dolu olmamalı, kullanıcıların aradığı bilgiye kolayca ulaşabilmeleri için konunuzu bölüm bölüm ayırmalısınız ve başlıklar koymalısınız -benim yaptığım gibi-, bu konunuza daha iyi bir görünüm katarken aynı zamanda da kişilerin aradıkları bilgilere daha rahat ulaşabilmelerini sağlar.

Konuyu yazmaya başlarken ilk başta kullanıcıya ne hakkında bilgi vereceğiniz hakkında kısa bir cümle yazın, yani bütün yazdığınız konuyu özetleyen bir cümle eklemiş olun. Bunu yapmanız size şöyle bir katkı sağlar, kullanıcı konuya gelir ilk cümleyi okur ve ''Evet aradığım konuyu buldum.'' der, sonrasında konuyu okumaya devam eder. Genellikle kullanıcılar bütün konuyu okumazlar doğru konuyu bulduğundan emin oluncaya kadar hızlı hızlı geçerler.

Konunuzu Resimler İle Genişletin
Konunuza resimler ekleyerek kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz. Bazı kullanıcılar konuları hiç okumaz konulara koyacağınız resim kullanıcıların ilgisini çekebilir fakat koyacağınız resmin kaliteli olması hitabet ve samimiyet açısından çok önemlidir. Koyduğunuz başlıkları hoş bir görsele çevirebilirsiniz, bu çok hoş duracaktır. Konularınızda resim kullanmaya dikkat etmenizi öneririm.

Kapanış
Konumu okuyan herkese teşekkür ederim umarım az da olsa sizlere katkı sağlayabilmişimdir. Eksik veya hatalı olduğunu düşündüğünüz şeyleri söylerseniz sevinirim. Şunu belirtmek isterim ki ben bir uzman değilim, sadece kendi bildiğim kadarını söyledim hata olduysa veya yanlış bir şey yazmış isem kusura bakmayın. Tekrar görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın.
Yararlı olmuş elinize sağlık.

GokturkTalha

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Foruma yeni başlayanlar için yararlı olabilecek bir konu, elinize sağlık.

Nxymn

En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Giriş
Merhaba değerli forum üyeleri bugün sizlere nasıl konunuzu daha iyi bir hale getirebileceğinize dayalı bildiğim bir kaç bilgi vereceğim.

Konunuz İçin Doğru Renk
İlk olarak konularınız tamamen düz yazıdan ibaret olmasın yani konularınızı renklendirin konularınızı renklendirerek daha iyi hale getirebilirsiniz. Fakat rastgele bir şekilde renk koymak çok saçma bir görüntü oluşturur ve deyim yerindeyse eğri durur, bu yüzden doğru yerde doğru rengi kullanmak çok önemlidir; örnek verecek olursam:

Bu tür ifadeleri çok açık bir renkle ya da çok koyu bir renkle yazar iseniz kullanıcıların dikkatini çekmez ve direkt olarak indirip kurarlar, tabii ki de çalışmayacağı için konunuza beğeni alamazsınız ve kötü tepkiler alabilirsiniz. Bazılarınız şöyle diyebilir ''Nasıl görmesin orada yazmışım.'' fakat kullanıcıların çoğu net olmayan yazıları okumaz. Şöyle bir renk kullanırsak:

Kullanıcılar önemli bir şey olduğunu düşünerek okur ve hata yapmaktan kurtulurlar, tabii ki renkleri her zaman sadece önemli bir şey vurgulamak istediğinizde kullanmak gibi bir zorunluluğunuz yok; direk konunuzu süslemek için de kullanabilirsiniz. Ek olarak anahtar kelime denilen, vurgabiması gereken ifadeleri kalınlaştırabilirsiniz, mesela:

Konunuz Nasıl Olmalı?
Konunuz tabii ki de baştan aşağıya yazıyla dolu olmamalı, kullanıcıların aradığı bilgiye kolayca ulaşabilmeleri için konunuzu bölüm bölüm ayırmalısınız ve başlıklar koymalısınız -benim yaptığım gibi-, bu konunuza daha iyi bir görünüm katarken aynı zamanda da kişilerin aradıkları bilgilere daha rahat ulaşabilmelerini sağlar.

Konuyu yazmaya başlarken ilk başta kullanıcıya ne hakkında bilgi vereceğiniz hakkında kısa bir cümle yazın, yani bütün yazdığınız konuyu özetleyen bir cümle eklemiş olun. Bunu yapmanız size şöyle bir katkı sağlar, kullanıcı konuya gelir ilk cümleyi okur ve ''Evet aradığım konuyu buldum.'' der, sonrasında konuyu okumaya devam eder. Genellikle kullanıcılar bütün konuyu okumazlar doğru konuyu bulduğundan emin oluncaya kadar hızlı hızlı geçerler.

Konunuzu Resimler İle Genişletin
Konunuza resimler ekleyerek kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz. Bazı kullanıcılar konuları hiç okumaz konulara koyacağınız resim kullanıcıların ilgisini çekebilir fakat koyacağınız resmin kaliteli olması hitabet ve samimiyet açısından çok önemlidir. Koyduğunuz başlıkları hoş bir görsele çevirebilirsiniz, bu çok hoş duracaktır. Konularınızda resim kullanmaya dikkat etmenizi öneririm.

Kapanış
Konumu okuyan herkese teşekkür ederim umarım az da olsa sizlere katkı sağlayabilmişimdir. Eksik veya hatalı olduğunu düşündüğünüz şeyleri söylerseniz sevinirim. Şunu belirtmek isterim ki ben bir uzman değilim, sadece kendi bildiğim kadarını söyledim hata olduysa veya yanlış bir şey yazmış isem kusura bakmayın. Tekrar görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın.
Afedersin... Bunu sana demek zorundayım.... İşsizsin. Çünkü Hiçkimse uğraşmıyor buna.. Aternos konuları hepsi adeta.Orjinal sunucular bile kısa yola başvuruyor.
"Konunuz tabii ki de baştan aşağıya yazıyla dolu olmamalı, kullanıcıların aradığı bilgiye kolayca ulaşabilmeleri için konunuzu bölüm bölüm ayırmalısınız ve başlıklar koymalısınız"
(Laughs in) Deep Rock Galactic. [1/4 Kişilik COOP oyun](Ağır Detaylı)
[Şaka yapmıyorum... Bu... lanet...konuya... Diyeceğim bir şey yok. Hayatımı harcadım desem? 4-3 saat? Deydimi... Bunu argo ile bile anlatılmaz. ACIDI. yani ACIDI. Deydimi... Asla. Konuları geliştirsende... En sonunda kelimeye ihtiyaç duyuyorsun... Konu deyil sunucu konusu vb gibi bi isim yazmalısın... Çünkü bazı konular AĞIRA kaçmak zorundada kalabiliyor. Teşekkürler.
bence siz fazlasıyla yanlış düşünüyorsunuz işsizlikle alakası yok adam kendi çapında millete yardım oluşturmaya çalışıyor?ve sen milletin aklını karıştırıyorsun gerçekten ne ihtiyaç duyuyorsunki adama işsizsin demişsin neydeyse adamla aynı uzunlukta metin ve daha saçma bir şey yazmışsın.

-İyi forumlar.

Nxymn

En iyi cevaplar
2
Ruh hali
@Ahmet50042 kanka eğer bi problem yoksa konu kilit atar mısın?

Nxymn

En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Şikayet içerikli bir şey bulunmuyor konu üye ilişkileri ile alakalı :)
:) O yüzden değil reis millet elinize sağlık diye diye mesaj kasıyor,tabii ki çok yararlı bi konu fakat iyi bir şey söylediği için uyarıda almıyor mesaj kasılıyor kısaca.Benle ilgili bir sorun yok :)