Lapissiz Faction Sunucusu Kuracağım. Önerileriniz Nelerdir ?

CleverMC

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Projemin bitmesine az kaldı.
Şimdiki warplar: Orman, Market ( Zorlaştırılmış ), Hammadde ( %65 Odun %30 Kömür %5 Demir )
Spawnı internetten indirdim maalesef.
Viphammaddeye abartılmış şeyler koymayı düşünmüyorum. ( %20 Lapis, %50 Kömür %20 Odun %5 Altın %5 %5 Kızıltaş )

Vip kitlerini abartmadım. Oyuncular da o seviyeye emek göstererek gelebilirler.
Şöyle bir sistem ekleyeceğim: Kazı Puanı gibi bir sistem olcak. Mesela hammadde dünyasında Demir kazdığında 2 Puan, Kömür kazdığında yarım puan gelecek. 300 Puana Hammadde2 girişi açılacak. Bu Hammadde3 4..5..6 diye devam edecek.

X r a y koruması ekledim. X r a y yüzünden oyuncu kaybedeceğimi biliyorum. ( Umrumda değil! ) Hakkıyla oynayanlarla oyunun zevki daha iyi çıkar.

Sizlere sorum şu:
Jobs koymalı mıyım ?

Son düzenleme:

DarwinDoplhie

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdiki warplar: Orman, Market ( Zorlaştırılmış ), Hammadde ( %65 Odun %30 Kömür %5 Demir )
Viphammaddeye abartılmış şeyler koymayı düşünmüyorum. ( %20 Lapis, %50 Kömür %20 Odun %5 Altın %5 %5 Kızıltaş )

Şöyle bir sistem ekleyeceğim: Kazı Puanı gibi bir sistem olcak. Mesela hammadde dünyasında Demir kazdığında 2 Puan, Kömür kazdığında yarım puan gelecek. 300 Puana Hammadde2 girişi açılacak. Bu Hammadde3 4..5..6 diye devam edecek.

**** koruması ekledim. **** yüzünden oyuncu kaybedeceğimi biliyorum. ( Umrumda değil! ) Hakkıyla oynayanlarla oyunun zevki daha iyi çıkar.

Sizlere sorum şu:
Jobs koymalı mıyım ?
Bence elindekini satınca para gelsin. Öyle bir plugin vardı onu ekle, birde açık arttırma ekle.

wasdefg

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şu tabelayla kilit pluginini koyma
Onun yerine lore locks koy
maymuncukla kilit açmak
daha güçlü kilit takarak maymuncukla açılmasını güçleştirmek
Anahtarsız açıldıgında Etkinleştirilebilen tuzaklar
Böyle güzel özellikler var pluginde

Bir De kesinlikle warp orman olmasın ormandan çıkıp yürüyerek bi yerlere varmayalım çünkü o kısım bir süre sonra
Yeni başlayanları katleden elmas setlilerle saçma sapan patlamış içlerinden su akan yapılarla dolacak
Onun yerine Bi komut yazdıgımızda belirli bi blok çapında rastgele ışınlayan plugini kullan[DOUBLEPOST=1437912692,1437912220][/DOUBLEPOST]

**** koruması ekledim. **** yüzünden oyuncu kaybedeceğimi biliyorum. ( Umrumda değil! ) Hakkıyla oynayanlarla oyunun zevki daha iyi çıkar.

Sizlere sorum şu:
Jobs koymalı mıyım ?
Hammadde eklediysen boşver lapis de koy aynı kapıya çıkıyor
Zaten beleş küfür koruması da küfür korumuyor saçma sapan şeyleri küfür görüyor
Bir de vip kiti koymuş
Ben de doğru düzgün bir sunucu beklemiştim bir gram farkı yok lapisliden

CleverMC

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şu tabelayla kilit pluginini koyma
Onun yerine lore locks koy
maymuncukla kilit açmak
daha güçlü kilit takarak maymuncukla açılmasını güçleştirmek
Anahtarsız açıldıgında Etkinleştirilebilen tuzaklar
Böyle güzel özellikler var pluginde

Bir De kesinlikle warp orman olmasın ormandan çıkıp yürüyerek bi yerlere varmayalım çünkü o kısım bir süre sonra
Yeni başlayanları katleden elmas setlilerle saçma sapan patlamış içlerinden su akan yapılarla dolacak
Onun yerine Bi komut yazdıgımızda belirli bi blok çapında rastgele ışınlayan plugini kullan[DOUBLEPOST=1437912692,1437912220][/DOUBLEPOST]
Hammadde eklediysen boşver lapis de koy aynı kapıya çıkıyor
Zaten beleş küfür koruması da küfür korumuyor saçma sapan şeyleri küfür görüyor
Bir de vip kiti koymuş
Ben de doğru düzgün bir sunucu beklemiştim bir gram farkı yok lapisliden
Dediğim gibi hiç lapissiz bir sunucuda oynamadım. Buyüzden böyle bir konu açtım. Öncelikle önerilerin için teşekkürler :) Hammadde neden olmasın ? Aşırı zorlaştırılmış bir hamamddeden bahsediyoruz. Vip kitini p4 p3 p2 elmas set filan sandınız herhalde ?
Küfür koruması değil x r a y k o r u m a s ı
Dediğiniz kilit sistemini düşüneceğim. Değerli yorumun için teşekkürler :)

wasdefg

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dediğim gibi hiç lapissiz bir sunucuda oynamadım. Buyüzden böyle bir konu açtım. Öncelikle önerilerin için teşekkürler :) Hammadde neden olmasın ? Aşırı zorlaştırılmış bir hamamddeden bahsediyoruz. Vip kitini p4 p3 p2 elmas set filan sandınız herhalde ?
Küfür koruması değil x r a y k o r u m a s ı
Dediğiniz kilit sistemini düşüneceğim. Değerli yorumun için teşekkürler :)
adam hiç survival oynamadan taş malzemeler yapıp öyle gidecek ormana bu yüzden hammadde koyma

CleverMC

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hammadde kaldırıldı.
Orman bir düzene sokuldu : Git ormana dışarı çık güçlenmiş kişiler seni kessin :/ Bu sorunu çözmek için Belirlediğimiz koordinatlar arasında kalan herhangi bir yere otomatik olarak ışınlayacak.
@wasdefg arkadaşımızın dediği kilit pluginini inceliyorum. Güzelse kullanacağım.
Mobarena çalışmaları başladı.
Crash koruması aşırı derecede güçlendirilmiştir.
Factions plugini en son sürüme güncellenmiştir.
Sizlere Kaliteli bir oyun sunmak için RAM yükseltilmiştir.

Sunucuyu yarın açmayı düşünüyorum. İyi günler :)

wasdefg

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hammadde kaldırıldı.
Orman bir düzene sokuldu : Git ormana dışarı çık güçlenmiş kişiler seni kessin :/ Bu sorunu çözmek için Belirlediğimiz koordinatlar arasında kalan herhangi bir yere otomatik olarak ışınlayacak.
@wasdefg arkadaşımızın dediği kilit pluginini inceliyorum. Güzelse kullanacağım.
Mobarena çalışmaları başladı.
Crash koruması aşırı derecede güçlendirilmiştir.
Factions plugini en son sürüme güncellenmiştir.
Sizlere Kaliteli bir oyun sunmak için RAM yükseltilmiştir.

Sunucuyu yarın açmayı düşünüyorum. İyi günler :)
İçinde tpa yı yasaklayıp girişi paralı yapabilirsin mobarenada, yoksa o da bi süre sonra insanların hammaddesine dönüşür

RookieJB

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Biraz Zor olur ama daha cok engeli ve sarar ac kardeşim gelirim

CleverMC

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mobarena bitti. Mobarenaya kayıt için 1000TL kasmanız gerekiyor.
/stats ekledim. Öldürme, ölme ve MobArenaya kayıtlı olma durumu gösteriliyor.
Reklam koruması ekledim. ( Kendi kodladığım aşırı güçlendirilmiş. Hala daha güçlendiriyorum :D )
Sunucuda konuştuğunuz her şey loglara kaydediliyor. Günün belirli bir saatinde loglara bakıp çok ağır küfür edenlere ( Anne, Sülale ) Sövenlere gerekli cezaları vereceğim. ( V.I.P ) ler de dahil. Ayrımcılık olmayacak.

Rank sistemi üzerinde çalışmalar başlandı.

vErdemSoykal

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sana önerim faction hiç açmaman herkes 2 ye ayrılmış durumda lapis sevenler ve sevmeyenler olarak lapis koyarsan diyerleri isyan edicek lapis koymazsan öbürleri girmeyecek ve Türkiye'nin büyük bir kısmı faction denilen olaydan sıkıldı artık farklı türler istiyor hiçbir serverde bulunmayan veya çok nadir bulunan oyunları koyarak insanlara farklı deneyim yaşatabilirsin ve eğer serverinle ilgilenirsen ve de tanınıtrsan büyük bir kitlen olacaktır.