Merhaba, PlotSquared plugini yardım.

AnkaPvPOwner

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba,

Sunucum creative. Bu plugini kullanmaktayım.

Oyuncular arsamda bug oldu felan diyor tp atıyorum arsanın bi kısmı bomboş ve oraya girince siyah oluyor gökyüzü felan çok ağır düşüyor biraz bekleyince düzeliyor. Yavaş düşerken ./lag yazdığımda tps 20 gösteriyor.

Birde son sorum

Oyunculara tahtabalta yetkisi verdiğimde başka kişilerin arsalarını worldeditle silebiliyor ben sadece kendi arsasında işlesin istiyorum worldedit nasıl yapabilirim bilgi verirmisiniz?

Teşekkürler.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk sorun chunk yüklenmesi ile alakalı. Çok güçlü bir makinede bile yüklenmeyebilir. Çözümünü bilmiyorum.

Sadece bir alana kadar worldedit çekmesine yarayan bir komut vardı sanırsam.

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
PlotSquared'de bir sorun bulunmaktaydı.
Bir oyuncuyu arsanıza eklediniz ve eklenen oyuncu /p home yazdı, bu çalışmıyor.
Umarım düzeltilmiştir :/

AnkaPvPOwner

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu sorunu bilmiyordum sağolun.
Ustteki yazdığım soru(n)ların cevabını biliyormusunuz?

TurkiyeQQ

/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7
En iyi cevaplar
0
"server.properties" dosyasındaki "view distance" kısmı kaç şu an?

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

AnkaPvPOwner

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
2. sorun için: https://github.com/IntellectualSites/PlotSquared/wiki/WorldEdit-processing Burada söylediğine göre eğer oyuncuya bypass permini vermezseniz oyuncu kendi plot'ı dışında hiçbir plot'a dokunamaz. Permlerin listesi: https://github.com/IntellectualSites/PlotSquared/wiki/Commands-and-Permissions#base-permissions Ayrıca "settings.yml" dosyasından şu ayarı yaptığınıza emin olun:
Kod:
 # Allow WorldEdit to be restricted to plots
  worldedit-restrictions: true
Bypass permi vermedim sadece tahta balta baltayla secme ve set permlerini verdim deneme hesapta butun arsalari spawni felan secip set cekebiliyordu.

Telefondan yaziyorum hatali yazabilirim k.b

"server.properties" dosyasındaki "view distance" kısmı kaç şu an?
3.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Zaten WorldEdit güncel olmadığı zaman hata veriyor, randumanlı çalışmıyor diye biliyorum.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Zaten WorldEdit güncel olmadığı zaman hata veriyor, randumanlı çalışmıyor diye biliyorum.
Worledit bukkitteki sürüm olduğundada güncel sayılır fakat güncel değildir. Developer sürümlerinin linkini attım asıl güncel olanlar ordakilerdir ve çoğu kişi bunu bilmez :)

AnkaPvPOwner

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Worledit bukkitteki sürüm olduğundada güncel sayılır fakat güncel değildir. Developer sürümlerinin linkini attım asıl güncel olanlar ordakilerdir ve çoğu kişi bunu bilmez :)
Dediklerinizi yaptım hala olmadı. Birde chunk hatasınıda biliyorsanız söylermisiniz?

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Dediklerinizi yaptım hala olmadı. Birde chunk hatasınıda biliyorsanız söylermisiniz?
Chunk olayı için worldborder pluginini kullanıp worldborder belirledikten sonra fill komutunu kullanabilirsin. (10kx10k lik bir alan için eğer ssd sahibiysen 15 st civarı sürebiliyor bu işlem) Bu işlemin amacı chunkları yüklemektir bu işlemden sonra birdaha chunk yüklemeyle uğraşmazsınız. Plot sorununa gelince kusura bakma elimden gelenin en iyisi bu :( (Spigot 1.8.x son sürümünü kullanmıyorsan sebebi bu olabilir)