Yardım Message eventi uygulayan oyuncu dışında herkese gitsin

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Skript Plugininin Sürümü
Son Sürüm
Oyun Sürümü
1.16.3
Başlıkta da yazdığı gibi. Bir türlü yapamadım. Adam eventi uygulayınca chate message gidecek ama eventi uygulayan oyuncu göremeyecek. Sadece o kısmı atarsanız iyi olabilir.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Loop ile yapabilirsin loop şartı loop value is not player's ise mesaj send olacak bu sayede event playeri atlayabilirsin.
loop olayını az çok öğrenmeye başladım. loopa oyuncuyu nasıl ekleyebilirim? {p} çalışmadı %player% de çalışmıyor. komutu giren adamı {asd::*} ekliyor. bir de off komudu var onda da "remove %player% on {asd::*}" yaptım fakat o player kısmı çalışmadığı için daha deneyemedim.

edit 1: "%player%" olarak yapmış biri. deneyeyim çalışmazsa edit atarım.
edit 2: sanırım add oluyor ama removeyi çözemedim.
edit 3: {add::*} loopundaki adamlara göndermesi gerek broadcast olayını. yapamadım onu. bir de removeyi yapamadım. sanırım sorun bu kadar.

Son düzenleme:

Risepixel

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
6
Düzeltme: add yapmana gerek bile yok sadece looplanan oyuncunun, eventi gerçekleştiren oyuncunun ismi ile aynı olmaması durumunda calıstıracaksın else koşulunada gerekyok kullanacagın tek kontrol **kod syntaxı yanlıs olabilir; if name of loop player's is not event player: bu if koşulu ile altına send "msg" to loop player kullandğında yalnızca 3 satır ile halletmiş olacaksın.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Sorunu sonunda çözebildim. Teşekkür ederim.

bir sorum daha var.

Kod:
        if arg-1 is "off":
            remove "%player%" from {asd::*}
            send "&cBaşarıyla kapatıldı!"

kapalıysa da başarıyla kapatıldı diyor. else de çalışmıyor.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
remove çalışmadı. dün çalışıyordu bugün bir kaç kişi oyunda çalışmadı mesaj banada geldi.

Risepixel

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
6
Remove yada add yapmayacaksın ki zaten yukarıda yazdığım yöntemi denemelisin