1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Minas Tirith

Konusu 'Middle-Earth' forumundadır ve byBluera tarafından 14 Kasım 2017 başlatılmıştır.

 1. byBluera A steady stream of a madness Genel Moderatör

  Katılım:
  9 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  607
  Minecraft:
  LowBattery_TR
  Reklam
  Minas_Tirith.jpg
  Minas Trith
  Minas Trith, 3. çağda ve 4. çağda Gondor'un başkentiydi. Geçmişte iken ismi "Minas Anor" du.
  Düşmanlar zamanında yeniden şekillenmeye başladığında Minas Anor ismi, Minas Trith "Muhafız Kulesi" olarak yeniden adlandırıldı. Şehir kalesinin önündeki avluda Beyaz Ağaç bulunduğu için ismi Beyaz Şehriydi. Pelennor Çayırları Savaşı, savaş sonrası Aragorn tarafından Theoden'in iyileştirilmesi ve II. Aragorn Elessar'ın taç giymesi gibi kentin önünde, orta çağın önemli olayları gerçekleşmiştir.

  Tarihi
  Minas Tirith (Minas Anor olarak) SA 3320'de inşa edilmiştir. King Ostoher kenti TA 420'de yeniden inşa etmiştir ve kademeli olarak, daha sonraki yıllarda yıkılmış olan orijinal başkent Osgiliath'ten daha önem ve ün kazanmıştır.
  Kral Tarondor nihayet Kral Evini TA 1640'da şehre götürdü ve böylece onu Gondor'un krallığının resmi başkenti haline getirdi. TA 2002 yılında, Beyaz Şehir'in Mordor sınırındaki Minas Ithil "Tower of the Moon" Ringwraiths tarafından ele geçirildi ve ismi Minas Morgul "Büyücülük Kulesi" olarak değiştirildi.
  Minas Anor adlı isim daha sonra "Minas Tirith" olarak değiştirdi ve Minas Ithil'in düşüşünden bu yana Gondor'u ve diğer tüm toprakları, Mordor'un karanlığına karşı savunan tek şey oldu.

  Pelennor Çayırları Savaşı
  Minas Tirith, Sauron'un güçlendirdiği Büyük Karanlık döneminde, Mordor'un orduları tarafından kuşatıldı. Pelennor Çayırları Savaşı, 15 Mart 3019'da şehri çevreleyen alanlarda gerçekleştirildi. Çok büyük bir savaştı. Rohan Kralı Theoden, Angmar Kralı büyücü tarafından bu savaş sırasında yaralandı. Ayrıca Gandalf, Minas Tirith'e tam orduların ihtiyacı olan zamanda geldi ve şehri kurtardı. Savaştan sonra Minas Tirith'in havasında ölüm kokusu vardı aynı zamanda Pelennor Çayırları ceset içinde kalmıştı.


  çayırlar.jpg
  Pelennor Çayırları'nda olan yüz binlerce asker topluluğu.

  4. Çağ
  1 Mayıs 3019'da Kral Elessar'ın Taçlandırması, Minas Tirit'in dışındaki ovada gerçekleşmiştir. Taç giyme töreninden sonra şehre artık Gondor Kralı olarak girmiştir. Kral Elessar, taç giyme töreniyle Gondor Kralları listesini yeniledi ve aynı zamanda Arnor Krallığı kralı olarak Minas Tirith'i Birleşmiş Krallık'ın başkenti eyledi.
  Minas Tirith, yeni kralı tarafından ve kentin yeni kapısını inşa eden Gimli adlı Gümrük Mağaraları Cücesi tarafından onarıldı. Şehrin düzenini tamamen düzeltildi. Minas Tirith'in kurulduğu zamankinden daha güzel yapıldığı söyleniyordu. Kentin, bu iki tadilat yüzünden Dördüncü Çağ'a sağlam ve güçlü girdiği biliniyor.


  Planı
  Minas Tirith, şehri ve Pelennor Fields'u çevreleyen büyük bir halka duvar olan Rammas Echor ile çevriliydi. Bu duvar, Minas İthil'in düşmesi ve Minas Morgul olarak yeniden adlandırılmasının ardından inşa edilmiştir. Yüzük Savaşı döneminde Ecthelion II tarafından tamir edilmiştir. Ancak kenti Karanlık Karanlık Lord Sauron'dan korunmak için neredeyse hiç gücü yoktu.
  Şehrin kendisi, şehrin kalesinin üzerinde yükselen Mindolluin Dağının altındaki bir tepede yaklaşık 610 metre uzunluğuna kadar uzanmaktadır. Aynı zamanda Mindolluin Dağı, Aragorn'un Beyaz Ağaca ait fidanları bulduğu yerdi.

  1BxG8KX.jpg
  Minas Trith ve Beyaz Gandalf.
   
  Son düzenleme: 14 Kasım 2017
  Fratmania, Bjorn ve _Spiderus_ bunu beğendi.
 2. Bjorn YiGeceler

  Katılım:
  29 Ağustos 2017
  Mesajlar:
  233
  Steam:
  kcmzz
  Dostum Minas Tirith adında bir konu açtığın için daha uzun ve detaylı bir konu olabilirdi bunun dışında güzel konu olmuş eline sağlık.
   
  byBluera bunu beğendi.
 3. byBluera A steady stream of a madness Genel Moderatör

  Katılım:
  9 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  607
  Minecraft:
  LowBattery_TR
  Haklısınız. Forum halkına doğru bir kaynak bulabilmek için araştırıyordum doğrusu. Merak etmeyin yavaş yavaş unuttuğum bilgilendirmeleri ekleyeceğim.
   
  Bjorn bunu beğendi.
 4. delete_clem Demir Madencisi

  Katılım:
  10 Ocak 2015
  Mesajlar:
  252
  Minecraft:
  PercabethFanTr
  Tam olarak hangi film/kitap da olduğunu bilmesemde konuyu sevdim. :)
   
  byBluera bunu beğendi.
 5. Balzamik35 Altın Madencisi Emekli

  Katılım:
  24 Ekim 2011
  Mesajlar:
  378
  Steam:
  EsTn97-2
  Minecraft:
  Astrawar3
  Üzdün be...

  Dizisi çıksa da izlesek
   
  byBluera bunu beğendi.
 6. Cranky Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Kategori Moderatörü

  Katılım:
  4 Eylül 2016
  Mesajlar:
  210
  Güzel bir konu olmuş fakat biraz daha fazla içerik versen daha güzel olabilirdi ama yinede güzel konu olmuş, başarılar dilerim. :)
   
  byBluera bunu beğendi.
 7. Bjorn YiGeceler

  Katılım:
  29 Ağustos 2017
  Mesajlar:
  233
  Steam:
  kcmzz
  Pusuda bekliyorum çıkmasını :)
   
  Balzamik35 ve byBluera bunu beğendi.
 8. Fratmania Hmhm.. Özel Üye

  Katılım:
  26 Ekim 2016
  Mesajlar:
  190
  PSN:
  Fratmania
  Xbox:
  Fratmania
  Minecraft:
  DarklingFairy
  Güzel konu, eline sağlık.
   
  byBluera bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş