Minecraft 1.14 İndir, Anlık Sürüm 18W43B

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
minecraft-türk-1.14.png

Minecraft 1.14 İndir

Tüm topluluk üyelerine selamlar! Bugün her zamankinden biraz daha farklı bir gün; peki, niçin sizce? Zira bugünden itibaren, Minecraft'ta yeni gelen -o tatlı mı tatlı- pandalarla vakit geçirebileceksiniz! Anlayacağınız o ki, bugün Minecraft 1.14 Köy & Yağma Güncellemesi'nin ilk anlık sürümü yayınlanacak!

Yeni ögeler, yeni bloklar, yeni canavarlar, yeni büyüler, yeni kızıltaş ögeleri (mekanikler) ve yeni komutlar bizleri bekliyor. Unutmadan araya ufak bir fikir yerleştirmek istiyorum; geçen cümlede "yeni bloklar" demiştik fakat bana sorarsanız " yeni bloklarLARLARLAR" dememiz gerekiyordu, zira okurken sizi bıktıracak kadar çok sayıda yeni blok eklendi! Bildiğiniz gibi, bazı ön sürümlerde gösterilen yeni bloklar, her zaman büyük heyecanlar yaratmayabiliyor fakat Minecraft 1.14 sürümünde o kadar çok yeni blok var ki, heyecanlanmamak elde değil.

Hepsinden iyisi, bu duyduklarınız sadece bir "ilk" olacak! İleriki zamanlarda karşımıza çıkacak olan anlık sürümlerle gelecek pek çok yeni özellik olacak, bunların çoğunu henüz bilmiyorsunuz fakat üzülmeyin, Mojang bu konuda "hızlı" gitmeyi, yani anlık sürümleri art arda yayınlamayı düşünüyor; kemerlerinizi takın ve yolculuğa hazır olun!

Tüm bunlara ek olarak, her daim olduğu gibi anlık sürümleri oynamanın riskli olduğunu hatırlatmakta fayda var. Minecraft'ın geliştirici ekibi, oyundaki performans sıkıntılarını çözmek amacıyla oyunun büyük parçalarını yeniden yazıyor. Bundan ötürü, bu yeni sürüm Minecraft dünyalarınızı bozabilir; dünyalarınızı açmadan önce yedeklemeyi unutmayın lütfen.

Bu arada, bayağı bir şeyler konuşmuşuz gibi görünüyor. Buraya kadar okuduysanız teşekkürler; okumadıysanız da teşekkürler. İşte karşınızda Minecraft 1.14 sürümünün ilkleri!

Minecraft 1.14 Yenilikleri
  • Oyuna bambu blokları eklendi
  • Minecraft dünyalarına yeni bir alt biyom geldi; orman biyomları artık bambu ormanlarını da içeriyor!
  • "Kitap ve kalem" adlı güzide eşya, yeniden düzenlendi
  • Oyuna Tatar Yayı (yeni bir silah) eklendi.
  • Çok sayıda yeni dekoratif blok eklendi!
  • Yeni boyalar ve çiçekler eklendi!
  • Topluluktan gelen önerilerle oyuna bazı özellikler eklendi.
  • Oyun jeneriği güncellendi.
  • Oyuncuların hataları daha kolay bildirmeleri veya geri bildirim vermeleri için, oyun içi düğmeler eklendi.
  • Zalim bir canavar eklendi (Illager Beast)
  • Dokuma tezgahı adlı bir üretim ögesi eklendi
  • Artık yeni ve daha hoş dokular (texture) kullanılıyor!
  • Pandalar eklendi!
  • Yağmacılar eklendi!
  • Yenmesi sakıncalı olabilecek bir yiyecek eklendi. - Ben ona "BGBT" diyorum. (Bu güveç bayat mı taze mi?)
Bambular
Bazıları onlar için "egzotik" diyorlar, yani çok uzak ve yabancı ülkelerden gelen şeyler olduğunu söylüyorlar. Artık egzotik değiller çünkü hemen yanımızda, yanı başımızdalar!

• Bambular, balta girmemiş ormanlarda (Jungle) ve iki yeni biyomda bulunabilecekler; bambu ormanları ve bambu orman tepeleri.
  • En uzunları 12 ve 16 blok arasındaki bir uzunluğa sahip olabilir!
  • Kemik tozu ile beslendiklerinde, duruma göre 1-2 blok kadar daha uzayabilecekler.
  • Bir kılıçla vurulduğunda, bambu anında yerle bir olacak ve tamamen kırılacak.
  • İki bambu tek bir çubuk haline getirilebilecek.
  • Yakıt olarak kullanılabilecek. Tek bir ögeyi yakmak veya eritmek için 4 adet bambu yeterli olacak.
  • Bambu, çiçek saksılarına yerleştirilebilecek!
  • Gemi enkazlarında ve orman tapınaklarında bulunabilecek.
Topluluk Önerileri
Bu önerilere her daim kulak verilmeli; Minecraft ekibine bir kez daha teşekkürler.

• Çok düşük bir ihtimalle de olsa, artık yapraklardan dal parçaları (çubuk) düşebilecek.
  • Nakarat meyvesinin çiçekleri okla vurulduğunda kırılabilecek.
  • Kurumuş çalılıklar artık fırınlarda yakıt olarak kullanılamayacak.
  • Tavşan Güveci ve Pancar Çorbası için tarifler çöpe gitti!
  • Başıboşlar tarafından yok edilen Creeperlardan müzik diskleri düşebilecek.
  • İçlerindeki Makaslı Dispenserler şimdi önlerinde yün olan koyunları kesecek.
Tatar Yayı - Arbalet
Bu yaylar eğlenceli olduğu kadar, bizleri tedirgin edebilecek nitelikteler aslında.

• Normal yaylardan daha uzağa ok atabilecekler.
  • Arbaletler için üç eşsiz büyü mevcut olacak.
  • Eğlenceli ve zorlu kazanımlarda temel taşı olabilecek.
  • Yeni bir yay germe mekaniğine sahip olacak.
  • Tabii ki bu yay germe olayı biraz da havalı olacak. B)
Arbaletiniz için aşağıdaki üç büyüden birini seçmek isteseniz hangisini seçerdiniz?
  • Çoklu vuruş
    • Bir kerede birden fazla ok fırlatmak ister misiniz? O zaman çoklu vuruş tam da size göre; bu büyü arbaletinizden çıkan oku 3'e bölebilir! Delme büyüsüyle kullanılamayan bu büyü, en fazla 1. seviyeye kadar çıkartılabilir.
  • Delme
    • Attığınız ok, herhangi bir düşmana isabet ederken, saplanmadan onu delebilir mi? Hatta ve hatta onun arkasındaki başka bir düşmanı da etkileyebilir mi? Bu büyü ile artık mümkün. Bu büyüyü 1, 2, 3 hatta 4. seviyeye kadar yükseltebilir; 4. seviyedeki arbaletinizle 5 düşmanı yerle bir edebilirsiniz. Güçlü mü geldi? Her ne kadar güçlü de olsa, bu büyü çoklu vuruş büyüsü ile birlikte kullanılamıyor (en azından şimdilik).
  • Hızlı kullanım
    • Çeyrek saniye size ne kazandırabilir? Yabana atmayın! Yay zaten hızlı, önemli olan daha hızlı ok yerleştirebilmek... Bu büyüyü 3. seviyeye kadar çıkarabileceksiniz.
Germe İşlemi ve Arbalet Kullanımı
  • Arbaleti germek için "kullan" düğmesine basılı tutun.
  • Teli geriye doğru çekildikten sonra bırakın.
  • Yayınız artık "kullan" düğmesinin emrini bekliyor olacak, fırlatılmaya hazır!
Dekoratif Bloklar
"Duymadan inanmam!" mı diyorsunuz? Bir sürü yeni blok bizlerle beraber!

• Prüzsüz taşlardan, prüzsüz taş basamaklar yapılabilecek.
  • Oyundaki "taş basamak" artık yeni bir adla anılacak; "prüzsüz taş basamağı". Adı değişse bile formunda veya görüntüsünde bir değişiklik olmayacak.
  • Oyundaki "tabela" adlı eşya, "meşe tabelası" olarak anılacak; görüntüsü aynı kalacak.
  • Ladin, huş ağacı, orman, akasya ve koyu meşe tabelaları
  • Taş merdivenler ve basamaklar
  • Granitten yapılan merdivenler, basamaklar ve duvarlar
  • Cilalı granit merdiven ve cilalı granit merdiven basamak
  • Diyoritten yapılan merdivenler, basamaklar ve duvarlar
  • Cilalı diyorit ile yapılan merdivenler ve basamaklar
  • Andezit merdivenleri, basamakları ve duvarları
  • Parlatılmış andezitten yapılan merdivenler ve basamaklar
  • Kumtaşı duvarları
  • Pürüzsüz kırmızı kumtaşı merdiveni ve basamağı
  • Pürüzsüz kuvars merdiven ve basamağı
  • Tuğla duvarlar
  • Taş tuğla duvarlar
  • Yosunlu taş tuğla merdivenler, basamaklar ve duvarlar
  • Nether tuğla duvarları
  • End taşı tuğla merdiveni, basamağı ve duvarı
  • Prismarine duvarları
  • Kırmızı kumtaşı duvarları
  • Kırmızı nether tuğla merdivenler, basamaklar ve duvarlar
  • Pürüzsüz kumtaşı merdiveni ve basamağı
  • Yosunlu kırıktaş merdiveni ve basamağı
eklendi.

• Taş eritme ile elde edilen pürüzsüz taş
  • Kumtaşını eriterek elde edilen pürüzsüz kum taşı
  • Kırmızı kumtaşı eriterek elde edilebilecek olan pürüzsüz kırmızı kumtaşı
  • Kuvars bloğunu eriterek elde edilebilecek olan pürüzsüz kuvars
eklendi.

• Nether tuğla çit yapımı daha farklı olacak, bu eşya için ilgili yapılış tarifi değiştirildi.
  • Herhangi bir ağaç türü değil, aynı ağaç türü ile üretilebilen tabelalar için tarif eklendi.
Boyalar
Her şeyi doya doya boya!

• Mevcut boyların alt tonları eklendi!
  • Ana renklerin boya adları kaldırıldı.
  • Renkli cam ve boyanmış halılar için ilgili tarifler eklendi.
Çiçekler
Bana sorarsanız, bunlardan en hoş görüneni "Wither Gülü" olabilir.

• Yeni boyların kaynakları olarak, yeni çiçekler eklendi!
Yeni Canavar
  • Adına ne derseniz deyin, bu yeni canavarın korkunç bir düşman olduğu kesin. Kılıcınızı ve kalkanınızı kuşanın; ardından kaybetmeye hazır olun!
Dokuma Tezgahı
Biz alıcıyız birader, bize son ne olur?

• Desenleri pankartlara (flamalara) uygulayabilmenin yeni ve daha kolay bir yolu; bir flamaya en fazla 6 desen ekleyebiliyorsunuz.
  • Belli başlı desenler için artık tek bir renk yeterli.
  • Özel flama modelleri (Creeper kafası, wither iskelet kafatası, altın elma ve bunlar gibi) artık üretilebilir. Ayrıca hoş özel modeller, dokuma tezgahınızı eskitmiyor.
  • Flamalar için mevcut olan eski tarifler kaldırıldı.
Yeni Dokular
  • Olağanüstü! Minecraft Doku Güncellemesi minecraft.net sitesinde oldukça uzun bir süredir mevcut durumda ve artık oyunda varsayılan bir özellik olarak ekleniyor.
  • Minecraft'ın eski dokuları yeniliyor ve yeni bir başlangıç için cilalanıyor.
  • Mojang, bu yeni dokular ile ilgili geri bildirimler ile ilgileniyor ve bu dönütleri önemsiyor.
  • Bedrock sürümünü mü kullanıyorsunuz? Endişelenmeyin! Denemeniz için bu dokular yakın bir gelecekte Marketplace'e eklenecek.
Pandalar
  • Pandalar farklı çeşitlerde ve kişiliklerde! Kahverengi pandalar hakkında bazı söylentiler varmış diyorlar ama biz yine de dedikodu yapmak istemiyoruz!
  • Pandalar bambu yemeyi sever, belki pasta yemeyi de seviyorlardır, bilemiyoruz.
  • Pandalar yetiştirilebilir; ayrıca kuşakları arasında genetik özellikleri de aktarılabilir.
  • Pandalar yeni bambu ormanı biyomunda doğal olarak spawnlanırlar.
  • Yok edilen pandalardan bambu düşer.
  • En önemlisine geldik! Pandalar çok sevimliler ve saçma davranabilirler!
  • Bebek pandalar, genelde ebeveynlerinden daha saflardır.
Yağmacılar
  • Şimdilik, sadece yumurta veya komutlarla spawnlanabilirler, ancak daha sonraki Minecraft 1.14 anlık sürümlerinde daha fazla ön planda olabilecekler.
  • Yağmacılar yeni bir silah taşıyor; arbalet!
Kitap ve Kalem (Kitap ve Tüy)
Kalem kılıçtan keskindir!

• Daha kolay bir şekilde metinlerin düzenlenebilmesi için imleç desteği eklendi.
  • İmleç ile yazıyı seçebileceksiniz.
  • Kopyala ve yapıştır yapabileceksiniz.
  • 100 sayfaya kadar yazabileceksiniz.
Gizemli Mutfak Ürünü: Bu Güveç Bayat mı Taze mi?
  • Gömülü gemilerdeki hazine sandıklarında bulunabilir.
  • Üretilebilir (craftlanabilir).
  • Bu güveci kim yerse, birkaç saniye boyunca bilinmeyen bir etki ile karşılaşacak.
  • Güveci üreten kişi, onun ne gibi bir etki verebileceğine karar verebilir.
Performans Konusunda İyileştirmeler
  • Kızıltaş kablosunun performansı geliştirildi.
  • Balıklar için bazı düzeltmeler yapıldı.
  • Canavarların oyuncularla alakasız yerlerde kendiliğinden spawnlanmaları mümkün olmayacak.
Minecraft 1.14 İndir, Anlık Sürüm 18W43B
Minecraft launcher indirme linki: https://launcher.mojang.com/download/MinecraftInstaller.msi

Anlık sürümü indirmek için Minecraft Launcher'ı açın ve "Başlatma Seçenekleri" sekmesinden anlık sürümleri etkinleştirin. Çapraz platform desteği ile 1.14 server kurma yazılımı için indirme linki: https://launcher.mojang.com/v1/objects/ed443be5ff6a304164612c545f0942fd99d53e13/server.jar

İngilizce ve yorumlanmamış içerik: Minecraft Snapshot 18w43b

Teknik güncellemeler için ayrı bir konu açılacaktır. Herkese iyi forumlar!

ÇEKİLİŞ
Minecraft 1.14 hakkında fikirlerinizi bize bu konu üzerinden aktarın; çekilişe katılmak için sadece güncelleme ile ilgili yorumunuzu yazmanız yeterli. Çekiliş sonunda,
  • 2 kişiye Steam oyun kodu
  • 3 kişiye 1'er haftalık Süper Üyelik
  • 4 kişiye Sürpriz Kutu
hediye edilecektir.
Ayrıca, 1 Kasım 2018 tarihine kadar yorum yapan her üyeye
crossbow.png
Arbalet Ustası etkin etiketi verilecektir.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Beni içlerinden en çok Arbalet etkiledi. Özellikle büyüleri bayağı iyiymiş. Konuyu çok güzel hazırlamışsın, ellerinize sağlık. :şapka:

LeaS

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kitap ve Kalem (Kitap ve Tüy)
Kalem kılıçtan keskindir!

• Daha kolay bir şekilde metinlerin düzenlenebilmesi için imleç desteği eklendi.
  • İmleç ile yazıyı seçebileceksiniz.
  • Kopyala ve yapıştır yapabileceksiniz.
  • 100 sayfaya kadar yazabileceksiniz.
Sonunda gelmiş. Kitapta yazdığım bir şeyi seçmeye çalışıp olmayınca üzülmüştüm. :D

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Snapshot çıkar çıkmaz arkadaşlar ile snapshot sunucumuzda yeniliklere baktık ve gerçekten çok güzel olduğunu fark ettim. Açıkçası bu kadar yenilik beklemiyordum ve bakalım daha neler eklenecek. En çok değiştiren şey ise yeni dokuların bu güncelleme ile birlikte oyuna dahil olması.

En sevdiğim yenilik ise sanırsam yeni silah'ın eklenmesi oldu, özellikle mekanikleri ve animasyonları süper olmuş.

Bizim aklımız hâlâ 1.8 PvP'sinde kaldığı için farklı bir oyunun güncelleme notlarını okuyormuş gibi hissediyorum şu an. :/
Merak etme, 1.14'den sonra tekrardan PvP update gelecekmiş. :)

gunwiggle

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Köklü bir değişim ya da büyük bir güncelleme olacağa benziyor. Açıkçası bu kadar detaylı ve geniş bir sürüme imza atacaklarını sanmıyordum. Ama ben daha çok yeni şeyler eklemekten ziyade eski şeylere güzel bir güncelleme yapmalarını bekliyordum. Umarım düşündüğüm güncellemeleri de en yakın zamanda görürüz.

successed

PLAY.İZMİRMC.COM 1.13 #BİR BLOK DÜNYASI!
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Performans Konusunda İyileştirmeler
  • Kızıltaş kablosunun performansı geliştirildi.
  • Balıklar için bazı düzeltmeler yapıldı.
  • Canavarların oyuncularla alakasız yerlerde kendiliğinden spawnlanmaları mümkün olmayacak.
  • Biz server sahipleri olarak bu tür performans iyileştirmelerini uzun zamandır bekliyoruz, 1.12.2 ile giderilen birçok açık, bug ve iyileştirmeler yetersiz kaldı, 1.4 te en azından canavarların kafasına göre alaksız yerde doğmaları fixlenmiş.

korkugunu

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun çok hızlı gelişmeye başladı ve gelen özellikler gayet iyi. Hele ki "Village & Pillage" güncellemesi çok hoş olacak gibi gözüküyor. Ne kadar oyuna sadece plugin kodlarken giriyor olsam da, o kadar zamandan sonra bana survival oynatacak gibi geldi. Heyecanla bekliyor olacağım. Konu için teşekkürler.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Köklü bir değişim ya da büyük bir güncelleme olacağa benziyor. Açıkçası bu kadar detaylı ve geniş bir sürüme imza atacaklarını sanmıyordum. Ama ben daha çok yeni şeyler eklemekten ziyade eski şeylere güzel bir güncelleme yapmalarını bekliyordum. Umarım düşündüğüm güncellemeleri de en yakın zamanda görürüz.
Zaten senin istediğini yapıyorlar. Adı üstünde "Köy&Yağma Güncellemesi" ve köyler eskidende vardı şimdi ise güncelliyorlar.

Majoras

Arcenia Network
Grafiker
En iyi cevaplar
0
Gelen güncellemelerin hızı beni yeniliklerinden daha çok şaşırtmaya başladı sanki. Bu yenilikler ile hem gerçekçiliği hem gerçekçi olmayan yenilikleri destekleyen oyunculara eşit davrandıklarını düşünüyorum. En çok mimari alanla ilgilendiğim için işime yarayan dekoratif bloklar beni etkiledi.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Çekilişe katılmam okur geçerim dedim ancak güncellemenin aşırı zengin olduğunu görünce yazasım geldi, yeni silah, yeni canlılar, yeni biyomlar, bu kadar zengin bir update hatırlamıyorum şahsen. Oynaması ilginç olacağa benziyor, belki yeniden başlarım. Bilemiyorum :ıslık:

turkler

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence güzel, uzun bir süredir böyle bir güncelleme gelmemişti. O 1.7.10un ilk çıktığında verdiği ''Everything's new my dude'' hissini veriyor.

KadirSpecial

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu tür güncellemeler beni korkutuyor, hep soru işaretleri kalıyor aklımda, mesela 1.14'de bizim bilgisayarlarımız yeterli olacak mı? .:(