Minecraft 1.16 Hoglinler

ankaly

rise above it'
Emektar Üye
Mesajlar
196
En iyi cevaplar
24
Beğeniler
235
Puanları
550
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.16
154409


Minecraft 1.16 Hoglinler

Herkese selamlar! Bugün, Minecraft'ta yakın zamanda eklenen Hoglinler hakkında konuşacağız!

Yeni gelen güncellemeler ile sadeliğinden kurtulan Nether, yepyeni zenginlikleriyle kendini donatırken sadece eşya, yapı anlamında değil, yaşam formu olarakta kendini donatmış vaziyette.
Sizi yeni yaşam formlarından biri olan Hoglinler ile tanıştıralım. Hoglinler, bu arkadaşlar forum üyeleri ve ziyaretçileri. Sevgili forum üyeleri ve ziyaretçileri, tatlı Hoglinlere merhaba deyin.

Kendileri Nether'in sıcak atmosferin tadını çıkarmayı oldukça seviyorlar ve bu cehennem dünyasından ayrılmaya da pek meyilli değiller, öyle ki, dünya üzerine çıktıklarında 15 saniye içerisinde Zoglin denilen zombi - yaratık formuna dönüşüyorlar. Öhm, fikir özgürlüğü tabii, fikirlerine saygı duymak lazım. Ah bu arada dikkatli olmalısınız, çünkü kendileri pek düşmancıl davranıyorlar, onları kendi başlarına bırakmak en iyisi.

Hoglinler, çarpık mantarlardan, nether portallarından pek haz etmiyor olsa gerek, hep kaçınır. Burdan kaçındıkları blokları görebilirsiniz. "warped_fungus, potted_warped_fungus, nether_portal, respawn_anchor". Devam edelim.
Hoglinler eğer doğal olarak suya batarlarsa boğulurlar. Hoglinler Nether yaratık türlerinden biri olmalarına rağmen, ateşe karşı bağışıklı değiller, size doğru gelen bir Hoglini gördüğünüzde bu durumu avantaj olarak kullanabilirsiniz.

Hoglinler oyuncuya görünürde saldırır. Java Sürümü'nde, yetişkin bir Hoglin oyuncuya saldırdığında, oyuncuyu havaya fırlatır. Oyuncu, saldırıyı kalkanla engellese de yine havaya fırlatılır. Bebek Hoglinler de saldırır fakat daha az hasar verirler ve oyuncuyu havaya fırlatamaz. Hoglinler ayrıca kaçındıkları bloğun yakınında duran bir oyuncuya saldırmaz, bunun yerine bloktan kaçmaya öncelik verir. Hoglinler yüksek savrulma direncine sahiptir. Bebek Hoglinler zarar gördüğünde kaçar. Bebek piglinler, bebek hoglinler ile oyun oynayabiliyorlar, eğer bir bebek hoglinden daha fazla bebek piglin varsa, bebek hoglinine binen bebek piglinin üstüne biner. Bir hoglinin üstünde en fazla 3 bebek piglin üst üste durabiliyor. Oldukça komik ve bir o kadar da eğlenceli bir sahne olmalı :D

Hoglinler eğer önce saldırırlarsa domuzlara karşı düşmanca davranırlar. Bununla birlikte, 32 blok içerisindeki piglinlerden eğer sayıca azlarsa kaçınırlar. Diğer yaratıklara saldırmazlar.

Evet, konumuz buraya kadardı. Siz Hoglinler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Bir sonraki konumuzda görüşmek üzere, esen kalın!
 


Son düzenleme:

Üst