Minecraft Kaybolan Dostlar

Minecraft ilk Dostluklar

• Halen beraberiz

Kullanılan: 9 36.0%
  • Kaybettim nalet olsun

Kullanılan: 8 32.0%
  • Kavga ettik

Kullanılan: 4 16.0%
  • Beni o bıraktı

Kullanılan: 1 4.0%
  • Ben terkettim

Kullanılan: 3 12.0%

• Kullanılan toplam oy
    25

Mockingjayy

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk arkadaşım bana sunucuyu öğretiyordu , bana 19 yaşındayım demişti *büyük benden*
Skypede çağrılarına katıldım ne göreyim :( çocuğun sesi maksimum 12 yaşa ait :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

rayandu06

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bundan yıllar önce, survival oynayacak bir arkadaş arardım minecraftı yeni öğrenmiştim o zamanlar. Sonra @umut_ adlı arkadaşımın konusunu gördüm ve uzun süredir oyun arkadaşıyız. Ve inşallah kalmaya devam ederiz.

FrozenBrainTR

☆☆☆ Azrail ☆☆☆
En iyi cevaplar
0
En başından başlayayım:
2013 ün temmuz ayıydı. O zamanlar minecraftı bulmuştum internet hakkında pek cahildim. oynadım oynadım oynadım....
Sonra 1.7.2 çıktı. Sonra bir Minecraft forumunda isteyen hamachi ağımıza gelebilir gibi bir şey diyordu. Hamachi indirdim 1 günde Hamachi yi kavradım.
Onlar profesyonel ile normal arası bir gruptu ben ise zavallı masum bir internet cahiliydim.
Onlarla eğlendim eğlendim sonra birgün kavga ettik. Ondan sonra ben hamachi ağını terkettim
2014 ün kışı:
Ben o zamanlar İnternet hakkında pek çok şey öğrenmiştim. Minecraft hakkında da.
tekrar karşılaştık. Barıştık Minecraft oynamaya devam ettik. ilkbahar gibi grup dağıtıldı. Çünkü Liderimiz günlerdir aktif değildi. En kavgacı heriften öğrendim interneti kesilmiş...
2014 Yazı
Diğerleri arada sırada benlen konuşsa da liderimiz yoktu. Birgün liderimiz geri geldi sonra değişik oyunlar bulduk falanca filan
Sonra ben gruptan bilerek ayrıldım. Çünkü liderimizin bir sapık olduğunu neredeyse 1 yıl sonra anlamıştım.

OrllandO

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Abi, çok manyak bi durum ya. Belki hatırlayanlarınız vardır Videoyunun ilk sunucusu vardı baya güzel bi ortam vardı bu sunucuda o sırada milletten yardım isteyip duruyordum chatte MrErsin isimli biri yardım etmişti bana sonra baya yakın arkadaş olmuştuk. Ama skype falan kullanmıyordu o yüzden hiç ekleyemedim bir yerden. 1 yıl falan oynadık ondan sonra ben bazı sebepler dolayısı ile oyunu bıraktım ve gittim fakat hala o oynamaya devam etti. Ardından bu sunucu kapandı açıldı kapandı açıldı en son bi açılmışlığı vardı yılbaşı zamanında o zaman bir daha girmiştim bi bakayım kimler kimler var diye. Şans eseri 1 - 2 yıl sonra tekrar MrErsin ile görüşmüştüm yine beraber oynamıştık sunucu kapanana kadar fakat ne kadar arasam bulamadım ben o arkadaşı.

Edit: Şimdi düzgün bi arkadaşlık aklıma geldi ben ne arkadaşlık kazandıysam videoyun forumundan kazandım. Bi çocuk hamachi sunucu açıp gelin oynayalım demişti genel bir şekilde bende sunucuya girip oynamaya başlamıştım kendi çapımda hiç alakam yok o sıralar kimseyle skype bile kullanmıyorum öyle söyleyeyim. Oynadıktan 1-2 saat sonra Furkan isimli arkadaş geldi kendisinin forumda hesabı yok. Onunla sürekli kavga etmeye başladık yok o evime gelip bir şey alıyor izinsiz ben ona gidip alıyorum öldürüyoruz birbirimizi falan en son sunucuyu açan çocuk yeter durun falan dedi ts çağırdı bizi beraber konuşup oynamak için. Ondan sonra o çocukla birlikte 3 kişi bi arkadaş ortamı oluşturmuştuk. Ondan sonra sunucuyu kuran çocuk kendini bize Ayberk olarak tanıtmıştı ama gerçek ismi o değildi bi arkadaşı sayesinde öğrenmiştik bunu da. Bizi bırakıp gitti bizde Furkan ile tek başımıza kaldık. Yaklaşık 2011'den beri arkadaşız ve hala konuşuyoruz ara sıra bir araya gelip bir yerlere gittiğimiz bile oluyor.

Son düzenleme:

Erenkorowakurwa

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bundan 4 Sene Önce Ali Tartan Diye Bir Arkadaşım vardi beraber serverlim acalım dedi skypeden ozaman ben minecrafta başlıyalı 1 hafta olmuşdu tabi ben o zaman serveri olan kişilere özeniyordum tamam dedik beraber server acmaya calışmaya başladık
benim hiç bilgim yok bu arkadsım 1-2 gün bana plugin ne demek config nedemek diye hepsini tek tek ögretti o zaman hub sunucu aciyorduk ama allah kahretsin ben buna izin vermedim o gün keşke geri gelsede bıraksaydı o cocuk belkide o zamanın en iyi builderi ve en iyi plugineri idi benim gözümde
sadece internetlerde turtiol izliyerek survivalgames + Quake + faction kuruyorduk o zaman yaşım ufaktı minecraft'a para yatıramıyrdum butün parayi arkadaşım veriyordu o zaman axitr yeni şirket olmuşdu 14gb ramli bir sunucu almışdık ve serverizi acmiştik baya bir reklam yaptık beraber server ilk günden 150 kişi 4. gün tam tamına 256 kişi oluyordu ama sunucu hatalardan ve ramsizlikten habire cöküyor ama biz bilmiyorduk
ondan sonra ben cökmei quake ve survivalgames'den kaynaklaniyor zannetim arkadaşa dedimki bunları kapatalım cok ısrar etmişdim oda sinir olmuşdu bunları silip cıkmıştı ve 3-4 ay hiç görüşmedik o gittikten 2 hafta sonra server kapandı zaten :) ondan sonra plugin editlemeyi düzenlemeyi iyi bir şekilde ögrendim ve youcraft adlı serverimi acmişdim bu youcraft'da gercekten günde 400 500tl kazandıgım oluyordu 4 saat boyunca bu arkadaşımı aradım bu yanliş yaptıgım aarkadaşımı league of legends başlamişti 3-4 level bir şey bilmiyordu bende ozaman lole başlıyalı 8-9 ay olmuştu 30 level idim bu arkadaşı kendim kasdım 30 levele kadar 0 level olun bin tl den fazla rp cekmişdim şimdi diyeceksinizki hadi len ordan kim kime bin tl verir ama yaptıgım şey gercekten utanıyordumki arkadaşıma bugün halen Her Server Acdıgımda rp cekerim vede hiç istemez ben zorlarım haberi bile olmadan direk gönderirirm hediye kutularını.

Keşke o arkadaşıma o gün öyle yapmasaydımda hiçde o serveri acmasaydık bu arkadaşımla halen görüşüyorum her gün beraber league of legends oynuyoruz deli gibi sabahlara kadar belki her gün özür diliyorum yaptıgım şey icin vede sanal ortamda ciddi ciddi özür diledigim tek kişi bu arkadaşımdır böyle 3 arkadaşım olsun 100 tane awel arkadaşıma bedel
Nasıl üşenmedin ?

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
En azından hala hayatta;
Ben o adamı tanıyorum.Adı da metal ile başlıyor.Bir serverde rehberdi(tabi ben admindim skypemi istemişti)
Bundan bir kaç yıl önce .....
Ben hep şaşırırdım nasıl oluyor,bu serverleri nasıl yapıyorlar (bildiğiniz cahildim) hep merak ederdim.Bir gün oturdum araştırdım nasıl oluyor diye.İlk karşılaştığım basiit komutlar(kick.ban.mute vb) vay dedim demek bunları bilmem gerekiyor.Sonra biraz daha araştırdım karşılaştığım world edit,world guard vay be dedim bunları da bilmem gerekiyor.Sonra kendimi hazır hissettim bir server alım yapıyordu gittim.Adam bana sordu invincible allow nedir.Ben ise donakaldım nasıl bilemezdim.Yine araştırdım,hep araştırdım.Sonra biraz daha geliştim.Bir servere gittim(yünden ev yapmışlar spawna,hatırladıkça gülüyorum) dedilerki aa biri geldi dedim Selamun Aleyküm dediler Aleykume Selam.Girdiğim gibi yetki verdiler.(O zamanlar biraz daha ustalaşmıştım,world edit'in biraz daha derinliklerine inmiştim örneğin onlara hpos nedir diye sordum kimse bilemedi vay be harikasın dediler,halen gülerek yazıyorum)Sonra ilerledi bu devam etti pluginlerle karşılaştım pluginleri öğrendim.Devam etti serverlerde yetki almaya ala ala ustalaştım ve toplam 45 server oldu.Ustalaşmam 45 serveri aldı.Tanıştığım iyi insanlarla ekip kurdum (şuanda halen bir ekibim var) Ve bugün br şey oldu benim cahil halimi servere almayan birisi bizim ekibe yalvarıyor lütfen gelin diye.Şuanda gülüyorum.Sinirlerim bozuldu.Sorarsanız gitmeyeceğim asla.İşte o Metal adlı kişiyide tanımamın sebebi Admin olduğum bir serverde karşılaşmam.Benim hikayem budur.Hepinize iyi günler.

Bay ZZ

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben o adamı tanıyorum.Adı da metal ile başlıyor.Bir serverde rehberdi(tabi ben admindim skypemi istemişti)
Bundan bir kaç yıl önce .....
Ben hep şaşırırdım nasıl oluyor,bu serverleri nasıl yapıyorlar (bildiğiniz cahildim) hep merak ederdim.Bir gün oturdum araştırdım nasıl oluyor diye.İlk karşılaştığım basiit komutlar(kick.ban.mute vb) vay dedim demek bunları bilmem gerekiyor.Sonra biraz daha araştırdım karşılaştığım world edit,world guard vay be dedim bunları da bilmem gerekiyor.Sonra kendimi hazır hissettim bir server alım yapıyordu gittim.Adam bana sordu invincible allow nedir.Ben ise donakaldım nasıl bilemezdim.Yine araştırdım,hep araştırdım.Sonra biraz daha geliştim.Bir servere gittim(yünden ev yapmışlar spawna,hatırladıkça gülüyorum) dedilerki aa biri geldi dedim Selamun Aleyküm dediler Aleykume Selam.Girdiğim gibi yetki verdiler.(O zamanlar biraz daha ustalaşmıştım,world edit'in biraz daha derinliklerine inmiştim örneğin onlara hpos nedir diye sordum kimse bilemedi vay be harikasın dediler,halen gülerek yazıyorum)Sonra ilerledi bu devam etti pluginlerle karşılaştım pluginleri öğrendim.Devam etti serverlerde yetki almaya ala ala ustalaştım ve toplam 45 server oldu.Ustalaşmam 45 serveri aldı.Tanıştığım iyi insanlarla ekip kurdum (şuanda halen bir ekibim var) Ve bugün br şey oldu benim cahil halimi servere almayan birisi bizim ekibe yalvarıyor lütfen gelin diye.Şuanda gülüyorum.Sinirlerim bozuldu.Sorarsanız gitmeyeceğim asla.İşte o Metal adlı kişiyide tanımamın sebebi Admin olduğum bir serverde karşılaşmam.Benim hikayem budur.Hepinize iyi günler.
Yardım isteme kısmı reel. Bizzat şahit oldum :D

Adragos

Kızıltaş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
şuanda ağlıyorum şarkıyı açın okuyun beyler(!) :( Duygulandım be, minecrafttaki ilk arkadaşım destina diye bi kızdı egeyle minecraft'ta tanışmıştık ve birlikte birçok harita yapmıştık. pc durup dururken bozulmuştu hamachi vb. her şey gitmişti o dönem o forumun kapanma dönemiydi.. Yeni pc alıp ona yeni mesaj atmak için sabırsızlanıyordum. Bum.. forum kapanmış. O günden sonra daha göremedim onu...Ilk minecraft dostum.

Son düzenleme:

fahretdin

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yıl olmuş 2019 hala okuyan var mı merak ettim. Ne günlerdi ...