• rabisu

    Reklam

Minecraft Parodileri

FlyerX

Daniela'm ❤️
Sponsor
Özel Üye
Satıcı
Mesajlar
131
Beğeniler
81
Puanları
650
Ruh Hali
#1

Minecraft Parodileri

Konuma hoş geldiniz. Konuya geçmeden; yanınızda sıcak bir kahvenin bulunup bulunmadığını kontrol edin. Eğer var ise, sizlere gün yüzüne çıkaracağımız mevzudan bahsedeyim. Minecraft Parodileri! Eğlenceli bir konu olacağını düşünüyorum, tabii sıcak bir kahveniz var ise...

Parodi Nedir?
İşte, parodinin tanımı! "Ciddi bir oyunun bir bölümünü ya da tümünü, aradaki koşutluğu koruyarak alaya alan, biçimini bozmadan ona bambaşka bir içerik vererek, içerikle biçim arasındaki bu karşıtlıktan gülünç ve eleştirel etki yaratan oyun biçimi." olarak tanımlanan parodi kelimesinin, Türk Dil Kurumu tarafından belirlenen eş anlamlısının, gülünçleme olarak görüyoruz.

Minecraft Parodi Medyası
2009 yılında çıkan, çok oynanan, çok sevilen ve rekorlar kıran bu oyunun da bir parodisi eksikti. Onu da yaptılar. Hiç düşünülmeyen, şahısların aklına bile gelmeyen Minecraft Parodileri fikri, birinin aklına esmiş ve yapmış. Şimdi oynayanların çoğu, yaptıkları eserleri veya önceden yapılmış eserleri kaynaklardan toplayıp, parodi haline çevirmeye çalışıyor. Kimisi kapıyı açıp, başarıya ulaşıyor. Kimisi kapıya kadar geliyor fakat kapıyı açamıyor. Kimisi de kapıya bile gelemiyor. Ama ortaya her şekilde bir parodi çıkıyor.

Parodi Nasıl Yapılır?
Daha önce "Minecraft Animasyon" konumda bahsettiğim bir program var. O programı, yani bir animasyon programı kullanarak ancak bir parodi yapabilirsiniz. Onun haricinde; biraz zor. Tek yapmanız gereken, Türk Dil Kurumunun dediğini aklınızdan çıkarmamak. Gülünçleme! Adı üstünde, insanları güldürün. Yani, ben daha hiçbir parodi de, gerek Minecraft Parodisi, gerek Müzik; duygusallık veya hüzün kavramları ile karşılaşmadın. %99'u komikliği ve mizahı konu başlığı olarak alıyor. Bu nedenle, eğer sizde bir gün parodi yapmaya kalkışırsanız, gülünç olmasına dikkat edin derim.

Evet, bugün ki konumuzun da sonuna gelmiş bulunmaktayız. İnşallah kahvenizi içecek zaman bırakmamışımdır ve sizlerin ilgisini çekebilmişimdir. Başka bir konuda görüşmek üzere, iyi forumlar diliyorum.