Minecraft Parodileri

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali

Minecraft Parodileri

Konuma hoş geldiniz. Konuya geçmeden; yanınızda sıcak bir kahvenin bulunup bulunmadığını kontrol edin. Eğer var ise, sizlere gün yüzüne çıkaracağımız mevzudan bahsedeyim. Minecraft Parodileri! Eğlenceli bir konu olacağını düşünüyorum, tabii sıcak bir kahveniz var ise...

Parodi Nedir?
İşte, parodinin tanımı! "Ciddi bir oyunun bir bölümünü ya da tümünü, aradaki koşutluğu koruyarak alaya alan, biçimini bozmadan ona bambaşka bir içerik vererek, içerikle biçim arasındaki bu karşıtlıktan gülünç ve eleştirel etki yaratan oyun biçimi." olarak tanımlanan parodi kelimesinin, Türk Dil Kurumu tarafından belirlenen eş anlamlısının, gülünçleme olarak görüyoruz.

Minecraft Parodi Medyası
2009 yılında çıkan, çok oynanan, çok sevilen ve rekorlar kıran bu oyunun da bir parodisi eksikti. Onu da yaptılar. Hiç düşünülmeyen, şahısların aklına bile gelmeyen Minecraft Parodileri fikri, birinin aklına esmiş ve yapmış. Şimdi oynayanların çoğu, yaptıkları eserleri veya önceden yapılmış eserleri kaynaklardan toplayıp, parodi haline çevirmeye çalışıyor. Kimisi kapıyı açıp, başarıya ulaşıyor. Kimisi kapıya kadar geliyor fakat kapıyı açamıyor. Kimisi de kapıya bile gelemiyor. Ama ortaya her şekilde bir parodi çıkıyor.

Parodi Nasıl Yapılır?
Daha önce "Minecraft Animasyon" konumda bahsettiğim bir program var. O programı, yani bir animasyon programı kullanarak ancak bir parodi yapabilirsiniz. Onun haricinde; biraz zor. Tek yapmanız gereken, Türk Dil Kurumunun dediğini aklınızdan çıkarmamak. Gülünçleme! Adı üstünde, insanları güldürün. Yani, ben daha hiçbir parodi de, gerek Minecraft Parodisi, gerek Müzik; duygusallık veya hüzün kavramları ile karşılaşmadın. %99'u komikliği ve mizahı konu başlığı olarak alıyor. Bu nedenle, eğer sizde bir gün parodi yapmaya kalkışırsanız, gülünç olmasına dikkat edin derim.

Evet, bugün ki konumuzun da sonuna gelmiş bulunmaktayız. İnşallah kahvenizi içecek zaman bırakmamışımdır ve sizlerin ilgisini çekebilmişimdir. Başka bir konuda görüşmek üzere, iyi forumlar diliyorum.

Erkutay_

DragonBlock
En iyi cevaplar
11
Parodi minecraftta gereksiz youtuberlerin kurbanı olmuştur, bu youtuberler seslerini saçma sapan şekillere sokup ben bilmemne bebek falan diyerek küçük çocukların akıllarını çelmiştir, ailelerinde çocuklarıyla pek ilgilenemdikleri için bunlarda bu işi baba mesleği gibi devam ettirmektedirler. En son kurbanlarından tanıdığımda ismetrg dir.

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Parodi minecraftta gereksiz youtuberlerin kurbanı olmuştur, bu youtuberler seslerini saçma sapan şekillere sokup ben bilmemne bebek falan diyerek küçük çocukların akıllarını çelmiştir, ailelerinde çocuklarıyla pek ilgilenemdikleri için bunlarda bu işi baba mesleği gibi devam ettirmektedirler. En son kurbanlarından tanıdığımda ismetrg dir.
İsmetRg baya değişti ya. Neymiş bebek keleş almış, fakir zengini soymuş (1231293812938123. bölümdür böyle).