Minecraft plugin paketi oluşturmada yardım lazım!

givecraft12

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba forumdaşlarım!
Eskiden sunucu işleriyle pek bir uğraşır ve iyi de dönüt alırdım; Eklenti paketleri, harita paketleri, birçok açtığım sunucu. (pek çoğu tuttu vs.)
Şimdi yine girişmek istiyorum bu sunucu işlerine. Hem pandemi varken meşguliyet çıkar bize de, şöyle açıklayayım;
Ben Eklenti, Harita paketi vb. bir şey istemiyorum kendim yapacağım her şeyini fakat şu an yeni nesil Eklentiler ve 4 yıldır bu işlere ara vermenin unutkanlığı ve cahilliğiyle hangi eklentiler gerekir, olmazsa olmazlar nelerdir vb. bunları unuttum ve size sualim şudur;

- Bir Faction sunucu için gerekli olan eklentiler, olmazsa olmazlar, öneriler, eklenti paketinin bel kemikleri? (AuthMe,ChestCommands vb. gibi)
- şu an hangi tür daha çok tutuyor? (Faction,Survival,Skyblock,ConconCraft,minigame vb.)
- Şu zamanlarda veya hala sunucu açmak mantıklımı, emek verilmiş kaliteli sunucular rağbet görüyor mu eskisi gibi?
- Düzgün bir sunucu için olmazsa olmazlar neler olmalıdır, bir kişi her şeyin altından kalkamaz mı, bir ekip şart mı?
- Tamamıyla gönül işiyle çalışan bir ekip kurmak mümkün mü, illaki bir para mevzusu dönmeli mi?
- Ekip kuracaksam nasıl, nereden kurmalı kriterlerim neler olmalı sizce?
- Konu tasarımı nasıl olmalı, nasıl yapsam daha güzel olur?
- Hangi hosting, sunucu şirketlerine baş vurmalıyım?

Şu sorduklarım gibi birçok sorum var fakat daha fazla imtihana sokmak istemiyorum sizleri.
Bunların dışında da illaki önemli ama sormadığım şeyler var aklınızda her hangi bir şey var ise söylemeye çekinmeyin.
Yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ediyorum.

Hayırlı forumlar!

Son düzenleme: