1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
 2. Minecraft sunucularıyla, Minecraft eklentileriyle veya Minecraft modlarıyla ilgili konuların bu bölüme açılması yasaktır. Oyunda yaşadığınız crash, donma, kasma, dünya oluşturma, doku (texture) sorunları vb. sorunlar hakkında olan konularınızı buraya açabilirsiniz. Satın aldığınız Minecraft premium hesapları ile ilgili aklınıza takılan soruları burada sorabilirsiniz. Eğer nereye konu açacağınızı bilmiyorsanız Forum Destek Bölümü'nden konunuzun nerede olması gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz. Forum Destek Bölümü için tıklayın.

Minecraft Story Mode

Konusu 'Minecraft Genel' forumundadır ve byBluera tarafından 23 Şubat 2018 başlatılmıştır.

 1. byBluera A steady stream of a madness Genel Moderatör

  Katılım:
  9 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  640
  Minecraft:
  LowBattery_TR
  Reklam
  [​IMG]
  resim.jpg
  Minecraft: Story Mode
  Merhaba Gamer Türkiye ailesi, bu konumuzda hep beraber Minecraft Story Mode'ye bir bakış atacağız.
  Minecraft: Story Mode, Ekim 2015 yılında birden fazla platformda, 16 Aralık 2015 tarihinde ise Windows 10 ve Wii U sürümü yayınlanan, Minecraft esaslı grafik-macera ve hikaye oyunudur. Oyun, Telltale Games ve Mojang iş birliği içerisine yapılmıştır. Oyun için müzikler, Kaliforniya'da bulunan Anadel adlı bir müzik grubu tarafından bestelenmiştir. Diğer Telltale oyunlarında olduğu gibi, Minecraft: Story Mode, oyuncuların seçimlerine göre ilerliyor.

  Oynanış
  Minecraft: Story Mode, Telltale'nin önceki oyunları gibi, sinematik odaklı, tıklamaya odaklı bir macera oyunudur. Oyuncunun hikayeyi çözmesi için, oyun alanında bulunması gereken bir öge veya iletişim gibi hikaye geliştirici özellikler mevcuttur. Oyunda yapılan seçimler, gelecek bölümlerde de etkisi olmaktadır. Oyunda ani tepkiler tuşlar ile belirlenmektedir. Aynı zamanda oyunda, gerçek temanın eşyaları da bulunmaktadır. Minecraft deneyimini daha iyi yaşatabilmek için, karakterler ana temaya bürünmektedir.

  Hikaye Planı
  Dikkat: Bu bölüm spoiler içermektedir! Eğer bu hikaye planlarını okursanız, oyundan zevk almamanız kaçınılmazdır.
  Gamer Türkiye'nin yorumuyla birlikte, aşağıda oyun hikayesini bulabilirsiniz. Bazı bölümlerin eklenmesi uzun zaman alabilir. Aşağıda hikayede kullanılan bazı bilgiler verilmiştir;
  • "Nereye gidiyorsun Jesse?" - Diyalog, alıntı.
  • * = Oyuncu seçimini içeren plan, hikaye sürekliliği veya yapılan seçimlerin etki ettiği bölüm.

  Minecraft: Story Mode - Sezon 1
  Bölüm 1: The Order of The Stone ✅
  order.jpg
  Bölüm 1: The Order of The Stone - Gamer Türkiye
  Hikaye, taş devri hakkında konuşan bir anlatıcıyla başlar; "Savaşçı Gabriel, Redstone Mühendisi Ellegaard, Rouge Magnus ve Mimar Soren. The Order of The Stone adı verilen grup, ejderhayı yenmeyi başardı ve efsane bir ekip oldu..." daha sonrasında ana karakterimizin hikayesi başlar. Jesse, Olivia ve Axel ve Jesse'nin evcil hayvanı Reuben, Endercon Yapı Kapışmaları için hazırlanmaktadır. Daha sonrasında aralarında, *hangi canavarın yapılması gerektiğine karar verirler. Jesse ve arkadaşları, canavar yapımına karar verdikten sonra, malzeme toplarlar. Daha sonrasında yarışmaya katılmak için *bir takım adına karar verirler. Rakip bir ekip olan The Ocelots, Jesse'nin ekibini "The Order of The Losers (Kaybedenler Devri)" şeklinde bir lakap takar ve kazanacaklarını söyler. Bunun karşısında Jesse'nin ekibi, jürinin ve diğer ekiplerin dikkatini çekerek yarışmayı tamamlar. The Ocelots üyesi olan Aiden, kasıtlı olarak Reuben'in kostümüne zarar vererek onun ormana doğru kaçmasını sağlıyor. *Jesse daha sonrasında, arkadaşlarının yanında kalıp yapıyı korumaya veya Reuben'in peşinden gitmeye karar verir.

  Ormanda Jesse, Reuben'i otların arkasına saklanmış bir biçimde bulur. Daha sonrasında ise bir grup iskelet, zombi ve örümcek tarafından saldırıya uğrar. Jesse, başa çıkamayacağını anlayınca *Reuben'in yarışma yerine geri dönmesine veya dönmemesine karar verir. Jesse'nin yardım çağrılarını duyan Petra, Jesse'nin etrafını saran canavarları öldürmesinde yardımcı olur. Canavarları bir süre temizledikten sonra beraber, bir mağaraya çekilirler. Petra, mağarada Jesse'ye Wither kafa tasını gösterir ve Endercon'daki bir adama elmas karşılığında satacağını söyler. Jesse ilk başlarda bu durumu her ne kadar şüpheli bulsa da, ona yardım etmeyi kabul eder. Mağaradan, bir köprü üzerinden çıkarlar. Köprünün girişini ve diğer çıkışını canavarlar basar. Hiçbir çıkış yolu yoktur, *ya savaşırlar, ya da köprüden aşağı suya atlarlar. Daha sonrasında Endercon'a geri dönerler.

  *Jesse, Endercon'a geri döndüğü zaman, arkadaşlarını yarışmayı kazandıklarından dolayı tebrik eder - kaybettiklerinden dolayı tezahürat eder. Daha sonrasında Petra, satışı yapmak için "Karanlık Sokak" denilen bir yere gidilmesi gerektiğini söyler. Sokakta, wither kafasını almak isteyen Ivor ile buluşurlar. En sonunda Petra lapis lazuli ile dolandırılır ve Jesse ile Ivor'u durdurmaya çalışırlar. En son Ivor, bir salona doğru girer. Fakat girişte duran kişi, biletsiz giriş yapılamayacağını söyler. Ancak daha sonrasında Jesse, girişteki kişinin tavuktan korktuğunu öğrenir. Bir tavuk çiftliğini açıp, onun üzerine doğru atmak isterler. Yüksek olduğu için, bir slime bloğu yapıp, Jesse çiftliğin açılmasına sebep olur ve bundan dolayı kapıdaki kişi oradan ayrılır. Daha sonrasında Jesse'nin grubu salona doğru giriş yapar.

  Salona giriş yapan grup, açık bir kapı bulur ve bunun içinde Ivor'un gizli odasının olduğunu fark ederler. Jesse, bir kafasının eksik olduğu bir Wither silüeti bulur. Daha sonrasında duvarda bir desen yatılmasını sağlayan kolu çeker. Lukas, Ivor'un sözleşmeyi imha ettiğini ve bir Wither yapımında olduğunu söyler. Bunun karşısında grup, onu durdurulması gerektiğini söyler. Ivor, Jesse'nin grubunu yakaladıktan sonra demir bir golem üreterek, Jesse ve grubunun odadan dışarı çıkmasını sağladı. Gabriel salonda, konuşma yaparken Ivor sonrasında Wither'in ortaya çıkmasını sağlayan kolu kendine doğru çeker. Wither'in vücuduna bağlı olan komut bloğu kullanılır ve Wither Storm'u yaratır. Jesse'nin grubu Gabriel ve Ivor, Nether portalının bulunduğu Gabriel'in sığınağına çekilirler. Jesse portalı aktifleştirir. Bazı arkadaşları portaldan geçer fakat Jesse, Gabriel ve Petrus, Wither Storm'u durdurmak için geçmezler. Jesse onları kurtarmaya çalışırken, Lukas ile beraber Wither Storm'un bir vuruşu ile portala uçarlar.

  Nether'de Wither Storm, portalı yok eder ve Jesse'nin arkadaş grubu(Petra hariç) Ivor ile yüzleşir. Ivor, Jesse'ye bir raylı yolun tek çıkış olduğunu söyler. Bazı ateş toplarından ve tehlikelerden kaçan Jesse ve ekibi, dünyada uçuruma açılan bir portala doğru giderler. Gece olduğunu gördükten sonra hayatta kalmak için, *bir ağaç ev veya bir kulübe yapmaya karar verirler. Sabahki yolculuk için dinlenirler. Sabah Jesse'nin arkadaşları Gabriel'in bahsettiği tapınağı bulur. Burada Ivor'un aslında bu grubun bir üyesi olduğu ortaya çıkar. Ardından grubun geri kalanının nerede olduğunu anlamak için bir muska kullanırlar. *Jesse daha sonrasında Magnus'u Axel ile bulmayı veya Ellegaard'ı Olivia ile bulmayı seçer.

  Bölüm 2: Assembly Required ✅
  assembly.jpg
  Bölüm 2: Assembly Required - Gamer Türkiye
  *Eğer Jesse Magnus'u bulmaya karar verirse, Jesse, Axel ve Reuben, Nether'e geri dönüp tekrardan ray sistemini kullanırlar. Jesse, Axel'e Wither Storm felaketini durdurmak için The Order of The Stone grubunun toplanılması gerektiğini söylüyor. Magnus'a giden yolda bir Ghast'ın saldırısı ile karşı karşıya olurlar. Ghastı yendikten sonra grup Boom Kasabasına doğru götüren bir portala ulaşır.


  *Eğer Jesse Ellegard'ı bulmaya karar verirse, Jesse ve grubu Nether'e dönerek "Mühendislik Başkenti" olarak adlandırılan "Redstonia" adlı yere doğru yönlendiren bir portala ulaşırlar. Jesse bir repeater craft ederse veya *Disco Mickey'in mekanizmasından bir tane çalarsa, Ellegaard'ın "Konsantrasyon Kubbesi" denilen yere yönlendiren merdiven kontrollerini tekrardan etkinleştirir. İçinde "6451" kere bir komut bloğu yaratmaya çalışan Ellegaard ile tanışırlar. Jesse ve Olivia'yı görünce şaşırıyor çünkü onları Calvin'in gönderdiğini sanıyor. Jesse daha sonrasında müdahale ederek ve emri hatırlayarak Gabriel'in buraya gönderdiğini söyler. Jesse ve arkadaşları bir komut bloğu oluşturmayı kabul ederler. Ancak Wither Storm, Redstonia'ya varıyor ve daha sonrasında yok ediyor. Jesse'nin grubunu ve Ellegaard'ı Nether üzerinden geri çekmeye zorluyor.

  Tapınağa geri dönünce *Gabriel veya Petra onları selamlıyor. Aynı zamanda Jesse'nin arkadaşları Soren'i bulmaya çalışıyor. Ivor'u haritada, herkesi şok edecek bir yerdedir. Soren'in saklandığı yere gelmeden onu durdurmayı kabul ederler. *Jesse gece veya sabah Ivor'u bulup bulmamaya karar verir. Daha sonrasında Soren'in tapınağına gitmeye başlarlar. Tapınakta, Ellegaard ve Magnus, Wither Storm'u kimin durdurmasını konuşurken bir karmaşıklık yaşanıyor ve herkes kendi yoluna gidiyor. *Jesse daha sonrasında kim ile gideceğine karar verir. Gabriel ya da Petra'nın Wither Storm'dan "Wither Sickness" adı verilen hastalığı aldığı ortaya çıkıyor. Arkalarında bir patlama yaşandı ve Jesse'nin Ivor'u bulduğu kütüphaneye bir yol açıldı. Gabriel ya da petra, Jesse'ye yardım etmek için ortaya çıktı fakat Ivor bir patlayıcı yavaşlık iksiri ile herkesi yavaşlattı. Böylece Ivor, Ellegaard ve Magnus'u öldürebilir ve Minecraft dünyasını yıkabilir.

  Bölüm 3: The Last Place You Look ❌
  tlplace.jpg
  Bölüm 3: The Last Place You Look - Gamer Türkiye
  YAKINDA!

  Bölüm 4: A Block and a Hard Place ❌
  abaahp.jpg
  Bölüm 4: A Block and a Hard Place - Gamer Türkiye
  YAKINDA!

  Bölüm 5: Order Up! ❌
  order.jpg
  Bölüm 5: Order Up! - Gamer Türkiye
  YAKINDA!

  Bölüm 6: A Portal to Mystery ❌
  myster.jpg
  Bölüm 6: A Portal to Mystery - Gamer Türkiye
  YAKINDA!

  Bölüm 7: Access Denied ❌
  acess.jpg
  Bölüm 7: Access Denied - Gamer Türkiye
  YAKINDA!

  Bölüm 8: A Journey's End? ❌
  end.jpg
  Bölüm 8: A Journey's End? - Gamer Türkiye
  YAKINDA!

  Karakterler
  Dikkat: Bu bölüm spoiler içermektedir! Eğer bu karakter planlarını okursanız, oyundan zevk almamanız kaçınılmazdır.
  • Yeşil - hikaye boyunca yaşayan karakterler için kullanılır.
  • Kırmızı - ölen karakterler için kullanılır.
  • Mavi - daha önce yaşayan ama şimdi yaşadığı belli olmayan karakterler için kullanılır.
  • Pembe - kaderini oyuncunun belirlediği karakterler için kullanılır.
  Minecraft: Story Mode - Karakter Listesi - Gamer Türkiye
  char.jpg
  Jesse'nin Grubu

  Jesse
  Olivia
  Axel

  Reuben
  Petra
  Lukas
  Ivor
  Radar

  The Order of The Stone

  Soren
  Gabriel
  Ellegaard
  Magnus

  Bosslar
  Wither Storm
  Ender Dragon
  Giant Ghast
  Icy Golem
  Giant Magma Golem

  The Blaze Rods
  Aiden
  Gill
  Maya

  Endercon

  Otis
  Ivy
  Reuben(İnsan)
  Sigge
  Announcer
  DJ
  Lydia
  Owen
  Fanboy
  Henchman

  Redstonia
  Calvin
  Mabel
  Old Farmer Man
  Disco Mickey
  Schoolboy
  Sandy
  Farmer Gloria

  Boom Town
  Nohr
  TNT Dustin
  Death Bowl Announcer

  BeaconTown

  Harper
  Stampy Cat
  Stacy Plays
  Nell

  Fangirl
  Bob

  Wink
  Lawerence

  Gökyüzü Şehri (Sky City)
  Isa
  Benedict
  Milo
  Phillipe

  Reginald
  The Mansion
  TheDiamondMinecart
  LD ShadowLady

  Captin Sparklez
  TorqueDawg

  Cassie Rose
  Winslow
  Crown Mesa

  PAMA
  Harry
  The Old Builders
  Hadrian
  Mevia
  Otto

  The Games
  Slab
  Facemeat
  Clutch
  Capital T
  Emily
  Herzog
  Sebastian

  Şampiyon Şehir (Champion City)

  Lluna
  Stella
  Rodrigo

  Jack'in Grubu
  Jack
  Nurm

  Vos
  Sammy

  Adminler (The Admins)
  Romeo
  Xara

  Fred
  The Sunshine Institule

  The Warden
  Large Henry
  Anthony
  Brick
  Geoff
  Oxblood
  Rob
  Big Hank
  Terry
  Carmine

  The Underdeath

  Giant Enderman
  Binta
  PorkChop
  Kent
  Wafless
  Willy

  Soup
  Val

  Blocco

  Hilda
  Cam
  Wanda

  Kaynakça
  minecraft.gamepedia.com/Minecraft_Wiki
  minecraftstorymode.wikia.com

  Teşekkürler
  Konumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz. Konunun her hafta güncellenebileceğini ve yeni hikayeler eklenebileceğini unutmayın. Lütfen konuyu takibe alınız! Başka bir Minecraft Türkiye konusunda daha görüşmek üzere, hoşça kalın!
   
  Son düzenleme: 24 Şubat 2018

Sayfayı Paylaş