Duyuru Minecraft Türkiye Teması İçin Önerilerinizi Bekliyoruz

Koply

Codexia
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
logo.png

Selamlar güzel insanlar! Forumda uzun zamandır forumun eski günlerinin özlemini gündeme taşımak için üyelerimiz tarafından eski günleri yad etme paylaşımları yapılıyordu. Bizlerde bu paylaşımlara sessiz kalmak istemiyoruz. Bu yüzden de en çok talep gören isteklerden biri olan eski "Minecraft Türkiye" temasının geri gelmesini gerçekleştirmek istedik. Eskiden kullandığımız temayı Xenforo sürümlerinin uyuşmazlığı yüzünden yükleyemediğimiz için baştan yapmamız gerekiyor. Lakin yine bir sorunumuz var. Xenforo sürümlerinin farklı olmasından dolayı nesneler farklı yerlerde. Bu yüzden de eski Minecraft Türkiye temasının aynısını yapamıyoruz. Bizde farklı olacak yerleri bizim değil sizlerin, Minecraft Türkiye üyelerinin yapmasını istiyoruz.

129270

Eski temayı güncelleyeceğimizi söylemiştik. Şimdi gelelim bunun detaylarına. Nostalji temanın güncellenmesi ile foruma çoklu tema kullanımı da tekrar aktif hale getirilecek. Yani her üye aktif olan temalardan kullanmak istediğini seçebilecek. Nostalji temanın bir kısmı güncellendi. Güncellenmemiş olan kesitleri ise sizlerin fikirleri ile inşa edeceğiz.

Nostalji temanın güncel görünüşüne bakmak için Hytale Türkiye sitemize girip sayfanın sol alt kısmında bulunan "Tema Seçici" butonundan "Minecraft Türkiye v1.5" temasını seçebilirsiniz. Bu tema bittiği zaman yuvasına geri dönecek ve üyelerimizin kullanımına açılacak.

Hytale Türkiye sitemizdeki Minecraft Türkiye teması kullanıma kapatılmıştır.

129272

Güncelleme
Tema bitmiştir. Temayı kullanabilmek için forumun en altında olan footer alanının sol kısmında bulunan "Minecraft Türkiye" yazısına tıklayıp gelen pencereden "Minecraft Türkiye 2.1" isimli temayı seçebilirsiniz. Veya tam buraya tıklayarak gelen tercihler sayfasının en üst kısmında olan seçenekten yine temanızı "Minecraft Türkiye 2.1" olarak değiştirebilirsiniz.

Bizi bu yolda desteklediğiniz için teşekkürler.

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Eğer Xeonforo 2.0 için uygun ve performansa etkisi yoksa eklenebilir.
Ama bence gerek yok. Bu arayüze insanları alıştırmak gerekiyor.
Ayrıca şu konuda belirttim. Karanlık tema kesinlikle eklenmesi gerekiyor.
https://forum.gamer.com.tr/konu/İstek-Öneri-ve-Şikayetler.428475/#post-2387524
Önerdiğim karanlık tema'nın renk paleti değiştirebiliyor. Yani göz yorucu çok siyah yerine hafif griyi andıran siyah yapılabiliyor.

Son düzenleme:

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Göz yormayan, sade ve harika bir tema bence foruma yakışır. Eskiden bu temayı çok kullanırdık.

Ancak şu konu başlıkları siyah, beyaz olursa daha iyi olabilir.
129361

Son düzenleme:

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Çok iyi olmuş emeğinize sağlık. Gözüme batan 2 kısım var birincisi konu başlıklarının rengi yanlış olmuş, arkaplanın da karanlık olması ile okunması zor oluyor. Basit bir hata kolaylıkla düzeltilir. İkincisi
129360

Kırmızı ile işaretlediğim kenarlar fazla gibi, kesilebilirse ya da o kadar küçük bırakılmak yerine biraz daha büyütülüp ortada ki alan ile eşit boyuta getirilebilirse süper olur. İşin teknik kısımlarını bilmiyorum belki o kısımları kesip atmak veya boyutunu değiştirmek mümkün olmayabilir bu yüzden illa olsun demiyorum. Kolay gelsin, çalışmalarının devamını diliyorum.

Koply

Codexia
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çok iyi olmuş emeğinize sağlık. Gözüme batan 2 kısım var birincisi konu başlıklarının rengi yanlış olmuş, arkaplanın da karanlık olması ile okunması zor oluyor. Basit bir hata kolaylıkla düzeltilir. İkincisi
Ekli dosyayı görüntüle 129360

Kırmızı ile işaretlediğim kenarlar fazla gibi, kesilebilirse ya da o kadar küçük bırakılmak yerine biraz daha büyütülüp ortada ki alan ile eşit boyuta getirilebilirse süper olur. İşin teknik kısımlarını bilmiyorum belki o kısımları kesip atmak veya boyutunu değiştirmek mümkün olmayabilir bu yüzden illa olsun demiyorum. Kolay gelsin, çalışmalarının devamını diliyorum.
Her şey mümkün. Sen istediğin şekli paint çizimi bile olsa gösterirsen bize yardımcı olmuş olursun.

Göz yormayan, sade ve harika bir tema bence foruma yakışır. Eskiden bu temayı çok kullanırdık.

Ancak şu konu başlıkları siyah, beyaz olursa daha iyi olabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 129361
Başlıkların arkasına Minecraft tabelası koymayı da düşündük. En çok istenen şekli yapacağız. Bu yüzden bu konu var. Her fikir temaya yeni bir şekil kazandırıyor.

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Temayı nasıl değiştirebiliriz peki?

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
temada bir problem görmüyorum gayet hoş göründü bana. kolay gelsin.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Efsane GERİ Dönüyor.

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Her şey mümkün. Sen istediğin şekli paint çizimi bile olsa gösterirsen bize yardımcı olmuş olursun.

Başlıkların arkasına Minecraft tabelası koymayı da düşündük. En çok istenen şekli yapacağız. Bu yüzden bu konu var. Her fikir temaya yeni bir şekil kazandırıyor.
129422

Kenarlarda ki gösterdiğim yerleri temizleyerek kafamda ki şekli göstermeye çalıştım. Arka plan ile fontun içi içe kaçmaması için görseldeki gibi renkli yazıları tercih edebilirsiniz. Direk olarak yaptığım yazıyı önermiyorum tabii ki örnek olarak paylaştım bunun gibi renkli bir yazı olabilirse göz hemen algılar ve kullanıcı nereye odaklanmasını gerektiğini anlar.

Koply

Codexia
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Selamlar, temanın birçok yerinde daha değişiklikler yapıldı. Kararsız kaldığım kesimleri buradan soracağım. Aşağıda forum ve konuların başlıklarının yazacağı bölüm bulunuyor. birçok stili üzerinde denedim ve kararsız kaldım. En çok istenen olan başlık stilini uygulayacağım.

#MS1
129605

#MS2
129609

#MB1
129610

#MB2
129611

#NB1
129612

#NB2
129613

Her fotoğrafın üzerine bir kod bıraktım. Yorumlarınızda tercihinizi veya eleştirilerinizi o kodu kullanarak yapabilirsiniz.

ToprakM

KEK
Emektar Üye
En iyi cevaplar
49
Ruh hali
Bence kesinlikle #MB1

AdrianDav

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Nedensizce block headerlardaki yazıların gözümü yorduğunu farkettim. Sanırım sebebi puntonun küçük olması veya renklerden olabilir. Ufak rötuşlar yapılabilir.

Ekli dosyalar

• MINECRAFTTURK.png
    MINECRAFTTURK.png
    59.5 KB · Görüntüleme: 134