Minecraft Türkiye Topluluğu Üzerindeki Saçma Olaylara Değiniyoruz.

Glyphl

play.aleriaclub.com | Team.Aleria
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@DotNet senden tek ricamız var şu sunucular bölümünde "Forum Onaylı Sunucular" gibi bir bolum ekleyin.Adam gibi sunuculari ayiklayin.saatlerce sunucu gezmeyelim emek serverleri adminler oraya tasisin bence fazlasiyla mantikli (Forum icinde imza toplama kampanyasi bile yaparim bunun icin)

Toroslarda halay çekerken yollandı.

DarkGame

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
@DotNet senden tek ricamız var şu sunucular bölümünde "Forum Onaylı Sunucular" gibi bir bolum ekleyin.Adam gibi sunuculari ayiklayin.saatlerce sunucu gezmeyelim emek serverleri adminler oraya tasisin bence fazlasiyla mantikli (Forum icinde imza toplama kampanyasi bile yaparim bunun icin)

Haklısın.Bahsettiğin gibi : Düzgün sunuculara ihtiyaç var.Lapis'in hammadde değil "Sadece ormanda" olduğu bir sunucu istiyoruz :D

fthgrlr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0

Birde seçilen sunucuların üstte kalmasını sağlayın bir ara altın sunucu elmas sunucu gibi ödüllendirmeler vardı, şu an kayıplar ._.

Glyphl

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
O ödülleri zor veriyorlar.Oynanabilir her sunucuyu ayri yerde tutmalarini istiyorum ben :)

Glyphl

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Eski batihost resmi sunucusunun konusunu bul.Çok sevildi fakat kapatmak zorunda kaldimm.Belediye baskani secimleri vb. Cok ozel fikirlerim vardi SAGOLSUN TURKIYEM IZIN VERMIYOR

/-/ Minecraft artık zevk vermiyor sağol türkiyem(!) /-/

Glyphl

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yatakta fosur fosur yatıyorum mobilim :D

/-/ Minecraft artık zevk vermiyor sağol türkiyem(!) /-/

DerMachine

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bu tip sunucuların konularını onaylamazsınız en azından biraz yardımınız olur normal sunuculara.

ByTheEfsane

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
yaşim 18 haziran 22 sinde 19 giriyorum Yari Survival server acdim o kadar reklam yaptim 0 hata 0 lag 12 gb ramli vds aldim kurdum 50 kişiyi görmedim ama lapisli acdim 3 günde 100/100 oldu yani anliyacaginiz aslında lapis saçma ama dedigim gibi minecraft oyuncularinin %80 ı 15 yaşının altında malesef :([DOUBLEPOST=1399833916,1399833553][/DOUBLEPOST]ben gider en kral yerden 16 gb ramli makina alirim %100 survival server kurarim kim gelir o kadar emek yaparim 0 laglı olur 0 hatalı pluginli olur kim gelir gelmez

gider premiumlu server acarim :) bunu demek bile isdemiyorum bazi Özür Dilerim Ama (Haysiyetsiz) Kişiler Gider Sahte Kredi Kartindan Para Ceker (cc) premium alir gelir serverimde oynar bu seferde ben böyle bir şey yapmam

yani şöyle düşünün

Ben Türkiyede 06.02.2013 Tarihinde MyCraft Acdim Nerdeyse ilk lapisli server gibiydi serverime tam tamina 259 kişi girdi 16 gb ramli bir sunucuya 259 kişi girdi vede 3 ay acık kaldı cünkü saldırı cogu serverde adam kalmadi dürüst bir server acdim kalmadi saldırı saldırı dayanamadim kappatim

yani abi türkiyede lapissiz %100 survival Ve premiumlu server acmak icin 5 senesi var user toplanmasi icin

Dipnot : Bu Arada Türkiyede Paypal kullanan Minecraft Oyuncu Sayisi %05 (Ciddiyim) Ben MyCraft Diye Serverimde 4.000 tl lik satiş yaptim 1 tane bile paypal ile alan olmadi ( Paypal ile %50 daha ücüz iken) Ben Bilmem arkadaş türkiye crackli ve lapisli server icin ideal şuanlik yoksa başka şekilde adam toplanmiyor
100 tane Amerikan Faction gördüm ama hiçbirinde lapis mapis yok.Server kurarsam Premiumlar için kurarım.Hem oyunu alan pro'dur.(Amerika nerdeyse hiç noob yok)

Colere

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bu yazıyı kesinlikle kötüleme veyahut kötü hissettirme amacı amacı güderek yazmıyorum. Tamamen kafalarda farklı görüşlerin yer bulabilmesi ve şekillenebilmesi bunlardan da önemlisi idealist bir kitlenin oluşabilmesi için yazıyorum. Yazı boyunca konuda benim ideallerime oturmayan yanlışlardan konuşacağım.
Yazının genel amacı benim gördüğüm kadarı ile Türkiyedeki minecraft oyuncuları topluluğunun genel hatalarından bahsetmek ve çözüm yolları önerilerinde bulunmak. Lakin çoğu yazıya göre nitelikli sayılabilecek olsa bile bence yeterli niteliği taşımıyor.

Yazı ortaya alınarak yazılmış. Peki bunun ne zararı var estetik durmuyor mu? Bence kesinlikle simetri yazı boyu simetrik duruyor lakin paragraf ayırmalarını tamamen yok ediyor. Paragraf ayırmaları okurun okuduğu metin hakkında durup birazda olsun düşünmesi ve yeni bir konuya geçileceğinden haberdar olması için varlığını sürdüren bir imla kuralıdır. Eğer okuyuculara sunulan metin genel nitelikler bakımından zayıfsa istenilen bilgilendirmeye ulaşılamaz hatta yazıdaki fikirden soğutup amacına ters hizmet edebilir. Tabi bu benim için "çok büyük" bir sorun oluşturmadı lakin hitap edilen "sevgili küçükler" için oluşturacağına eminim.

Değinmek istediğim bir diğer konu ise "sevgili küçükler" siz eğer yaşı küçük olanlar için bir yazı yazıyorsanız bu yazı hızlı okunabilir ve mümkün olduğunca sadece bir şekilde yazılmalı ki küçükler yazıyı okurken sıkılmasın ve sonuna kadar okusun. Ama buna her hangi bir şekilde dikkat edilmemiş olduğunu görmekteyim. Eğer siz bir kitleye hitap ediyorsanız o kitlenin anlayacağı şekilde hitap etmeniz gerekmektedir.

İdiot veya moron gibi kelimelerin kullanımı çokça samimi bulduğum bir yazı olduğu için kaba değil bence lakin eğer siz bunların yanına ne demek biliyor musunuz yazarsanız bu kaba ve garip durur. Bunun yerine "VİP" ne demek biliyor musunuz yazıp anlamından bir argüman oluşturmak kesinlikle okuyucuları çok daha fazla etkileyecektir.

Şimdi birazda yazının içeriği hakkında konuşmak istiyorum. Kesinlikle çok samimi bir yazı, bir çıkar amacı yok, dikkat çekme amacı bulundurmuyor. Tamamen görülen eksiklerin dile getirilmesinden oluşuyor. Yazıda görüldüğü üzere lapis serverınlarının insanlara hiçbir şey katmadığı, kullanışsız olduğu, saçmalık olduğundan bahsediliyor. Lakin ben size aslında minecraft oynamanın hayatınıza hiçbir şey katmadığından bahsedebilirim, kesinlikle ve kesinlikle hiçbir şey, tam anlamı ile "sıfır" sakın ola bana yaratıcılık, farklı bir boyutta sosyallik, farklı bir bakış açısı demeyin. O zaman ben size günde iki saat aynı iş ile uğraşmanın nasıl bir istikrar olduğundan, istikrarın hayattaki yerinden bahsetmeye başlarım.

Birde sunuculardaki para karşılığı ayrıcalık sağlanan insanlardan, "VİP" (Very İmportant Person, Çok önemli kişi) rütbesinden bahsedilmiş. Ayıptır söylemesi lakin tahmin ettiğim üzere değil, bildiğim üzere forumun internet sağlayıcısının aylık kirası lapis dediğiniz serverların kirasının yarısından az ve hala 3 reklam mı var forumun her sayfasında? Sanırsam üye sayısının lapis serverlara giren sayısını bine katlamasına rağmen bağışçıların "pek" katkısı olduğu söyleyemiyorum. Yok ama diyorsanız "Yoo, zaten biz bağışçılarla yürüyoruz", madem bağışçılarla yürütüyorsunuz bana açıklayabilir misiniz her sayfadaki 3 reklamı?

Ne yazık ki para karşılığı ile bildirim gönderilen bir forumdayız, çünkü üzücü şekilde bu iş bağışçılar ile yürümüyor. Belki diyeceksiniz ki tutan yok gidebilirsin, pek ala farkındayım tutanın olmadığının zaten argümanım da bundan şikayeti olduğumu söylemiyorum, aksine tamamen bu durumu anladığımdan bahsediyorum.

Ama zaten gördüğüm kadarı ile tamamen kaldırılmasından bahsedilmiyor. Sadece belki kısıtlanması gerektiğinden bahsediliyor. Gerçekten kısıtlandığı zaman bu rütbelerin alımları devam etseydi. Serverların sahipleri kısıtlamaz mıydı? Bu adamlarda sadist değil ki oyunculara böyle bir işkence çektirsinler...

Geriye kalan bütün konularda yazıya bire birine katıldığımı söyleyebilirim, kesinlike bu forumda gördüğüm en kaliteli konulardan bir tanesi, içinde bir fikir ve gerekçeleri var. Bu sebepten ötürü bu kadar ayrıntılı ve içine içine bir incelemede bulundum, bu kadar dikkatli okunmayı hakkettiği için. Sizde aynı dikkat, samimiyet, içtenlik ve idealistlik ile okuduysanız ne mutlu bana.

Son düzenleme:

Praetorian

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Lapis sistemine öfke kustum,kusuyorum,kusacağım bu sistemi oraya çıkaran kişi hakkındaki düşüncelerim de pek iç açıcı değil pek hoş kelimeler içermiyor..
Tıpkı konu sahibinin de söylediği gibi insanlar nasıl oluyor da o anlamsız yerde 2 saat boyunca aynı madeni kazarak kazandığı para ve tecrübe puanları ile bastığı zırhlar,silahlar vb. aletler ile savaşa gidip "bizim faction daha iyi en güçlü biziz" gibi saçma sapan bir yarışa girebiliyorlar.. küçük yaştaki çocukların hayal güçlerinin bundan çok daha öteye gidebilmesi gerek.. nasıl oluyor da böyle ufak bir noktada takılı kalıyorlar anlamış değilim..

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Öncelikle hepinize konuyu üşenmeden tamamiyle okuduğu için teşekkür ediyorum. Buraya bir kaç dakika ayırıp fikir belirten insan benim için çok değerlidir. Yorumların bazıları gerçekten hoşuma gitti en önemliside @Colere 'nin yorumu oldu.
Kendisi bazı eksikleri bildirmiş yazı düzeni vs. ve içerikle ilgilide güzel yorumlarda bulunmuş. Şahsi olarak sana teşekkür ediyorum.
@Glyphl Öncelikle Sunucu Ödüllerinin geçiçi bir süre için ara verildiğini söylemeliyim. Çünkü Craftoloji adlı sunucunun hazırlıkları vs. hayatıda yaşamak derken bir yerlerden kısmam lazımdı. Öneri güzel bunu üst yöneticilere danışacağım.
Son olarak sunucu açmakla ilgili bir problemi olanlar vs. için yakın zamanda bu işleri güzelce anlatan eğitim görselleri, videoları vs. hazırlayacağım. Benimle Feed-The-Beast oynamak isteyen arkadaşları dw.endercraft.org (Premium) adresinde bekliyorum. Kullanıcı ismim Penteract ulaşamazsanız oyunda değilimdir. Paket Direwolf20.

ByTheEfsane

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle hepinize konuyu üşenmeden tamamiyle okuduğu için teşekkür ediyorum. Buraya bir kaç dakika ayırıp fikir belirten insan benim için çok değerlidir. Yorumların bazıları gerçekten hoşuma gitti en önemliside @Colere 'nin yorumu oldu.
Kendisi bazı eksikleri bildirmiş yazı düzeni vs. ve içerikle ilgilide güzel yorumlarda bulunmuş. Şahsi olarak sana teşekkür ediyorum.
@Glyphl Öncelikle Sunucu Ödüllerinin geçiçi bir süre için ara verildiğini söylemeliyim. Çünkü Craftoloji adlı sunucunun hazırlıkları vs. hayatıda yaşamak derken bir yerlerden kısmam lazımdı. Öneri güzel bunu üst yöneticilere danışacağım.
Son olarak sunucu açmakla ilgili bir problemi olanlar vs. için yakın zamanda bu işleri güzelce anlatan eğitim görselleri, videoları vs. hazırlayacağım. Benimle Feed-The-Beast oynamak isteyen arkadaşları dw.endercraft.org (Premium) adresinde bekliyorum. Kullanıcı ismim Penteract ulaşamazsanız oyunda değilimdir. Paket Direwolf20.
FTB'i gelsem bana öğretir misin?