Yardım Minecraft zerotier connection timed out hatası

oguzhns

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Zerotier aracılığıyla bir Server açtım. Arkadaşım ilk seferde girdi ama Bi daha girmek istediğinde giremedi yardımcı olur musunuz? (güvenlik duvarından zerotiere ve java ile alakalı bütün her şeye izin verdik bunları aradan çıkartalım. Bunlarla alakalı lütfen boş yorum yazmayın.)

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Arkadaşının aldığı hata nedir? Timeout falan mı? Timeout ise, sana "cmd" aracılığı ile ping atmaya çalışsın.

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Başta yazdığım gibi onlar hata alıyor cmd ile ping nasıl atılıyor anlatır mısınız?
Hatanın adı yok mu? Ne hatası alıyorlar?
"Komut İstemi">"ping 8.8.8.8" > Normalde olması gereken değerler çıkar. Sonrasında "ping <senin IP>". Aynı şekilde normaldeki gibi değerler çıkıyorsa başarılıdır.

oguzhns

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hatanın adı yok mu? Ne hatası alıyorlar?
"Komut İstemi">"ping 8.8.8.8" > Normalde olması gereken değerler çıkar. Sonrasında "ping <senin IP>". Aynı şekilde normaldeki gibi değerler çıkıyorsa başarılıdır.
Connection timed out hatası alıyorlar. Normalde olması gereken değerlerden farklı bir değer çıkarsa ne yapmalıyım?

Son düzenleme:

oguzhns

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ayrıca ip adresi hangisi? Zerotierin mi yoksa direkt benim ip adresim mi?

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Ayrıca ip adresi hangisi? Zerotierin mi yoksa direkt benim ip adresim mi?
Zerotier. Timeout alıyorlarsa ve ping atınca "Request Timed out." cevabı dönüyorsa, aklıma gelen 3 sıkıntı mevcut:
  1. Zerotier bozuk
  2. Firewall engelliyor
  3. Minecraft konfigurasyonu sıkıntılı
Firewall konusunda emin olduğun için ve önceden girdikleri için 2. ve 3. maddeler eleniyor. Sıkıntı Zerotier üzerindedir. Zerotier'i baştan configüre edebilir veya kurabilirsin. Zerotier bilgisayarına internet adaptörü/driverı kuruyor olması lazım, onun etkin olup olmadığını kontrol edebilirsin.

Son düzenleme:

oguzhns

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Zerotier. Timeout alıyorlarsa ve ping atınca "Request Timed out." cevabı dönüyorsa, aklıma gelen 3 sıkıntı mevcut:
  1. Zerotier bozuk
  2. Firewall engelliyor
  3. Minecraft konfigurasyonu sıkıntılı
Firewall konusunda emin olduğun için ve önceden girdikleri için 2. ve 3. maddeler eleniyor. Sıkıntı Zerotier üzerindedir. Zerotier'i baştan configüre edebilir veya kurabilirsin. Zerotier bilgisayarına internet adaptörü/driverı kuruyor olması lazım, onun etkin olup olmadığını kontrol edebilirsin.
Tamam bir deneyeyim olmazsa tekrar yazarım.

oguzhns

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Aklıma başka bir şey geldi başka bir sanal ağ programı denesem olur mu? Önerebileceğiniz sanal ağ kurma programı var mı? (Arkadaş müsait olmadığı için deneyemiyoruz eğer olmazsa başka sanal ağ programı kullanayım diyorum.)

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Aklıma başka bir şey geldi başka bir sanal ağ programı denesem olur mu? Önerebileceğiniz sanal ağ kurma programı var mı? (Arkadaş müsait olmadığı için deneyemiyoruz eğer olmazsa başka sanal ağ programı kullanayım diyorum.)
Player.me-Evolve