Anket Minecraft'ın Yeni Sürümü 1.10 Hakkında Tahminler

Sizce 1.10 sürümünün asıl amacı hangi alanı geliştirmek olacaktır?

• Mimari

• Yaratıklar

• Teknolojik aletler

• Yeni alanlar ( nether, end gibi )

• Realms

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
mctr.png

maxresdefault.jpg

Merhaba arkadaşlar!
Yaklaşık 1 ay önce 1.9 sürümüne tam olarak kavuştuk ancak 1.10 sürümü hakkında henüz net olarak bir bilgi yok.
Yeni gelen snapshotlarda çok büyük değişikliklere yer verilmemiş henüz.
1.9 güncellemesinin genel adı Saldırı Güncellemesi olmuştu ve çift el eşya kullanımı, kalkanlar, kanatlar ile uçuş gibi yenilikleri ile bu ismin hakkı verilmişti.

Sizce 1.10 sürümünün asıl amacı hangi alanı geliştirmek olur?
Fikirlerinizi konu içinde yazarak ve anketimizi oylayarak belirtebilirsiniz!

Gavatos

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Dekorasyon eşyaları üzerine olabilir.

Pyme

-__-
En iyi cevaplar
0
Gereksiz bir tartışma olacaktır 1.10 konusu, şu anda mesele 1.9 un üstüne gelecek güncellemeler, gördüğüm kadarıyla kalkan 6 hasara kadar %100 olarak bloklayacakmış . Oyun mekaniklerine keşke 1-2 şey daha ekleyebilselerdi 1.9 için. Şu attack speed ve kalkan olayı pvp yi acaip renklendirmiş bana göre, macro ve aura devri bitti kanımca.

Tahminlerim:
Entitylere 3d texture pack gelir %90 ihtimal, oyun epey renklenir , ama nerden baksak 1 yıl var 1.10'a , Türk sunucuları hala 1.7 :D 1.9 da entitylere 3d texture olayı konusunda ümitliydim, ama başka bahara kaldı.
Yeni moblar görürüz, endi değiştirdiler, sırada büyük ihtimal nether var, nethera özel ağaçlar ve yeni moblar bekliyorum.
Yeni biomlar olabilir, ama çokta şart değil . Oyunun kendisi sıkıcı , üstüne server sahipleri birşeyler katabilsin diye daha ucu açık yapmaya çalışabilir mojang, mesela 1.9 da gelen durabilitylere göre texture olayı bence bir devrim. Şimdilik 1.9 'a geçmeye odaklanmalıyız Türk sunucuları olarak. Tabi boşuna dil döküyorum.. Yaş ortalaması ve lapisi sevgisi malumunuz :D

TANKPRO

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
PvP bitecek ben kahinim .-.

HestiaKnife

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
En mantıklı seçim ''Yaratıklar'' olsa gerek. Çünkü Saldırı Güncellemesi yapıldı fakat yaratıklar aynı yani biraz değiştirildi fakat yine iskelet ve zombi, yine enderman ve creeper. Biraz daha çeşitlilik olma ihtimali yüksek.

Başka bir yandan bakarsak, teknolojik aletlerin gelme ihtimali düşük. Çünkü onu sağlayan modlar var. Fakat Yeni alanlarda gelebilir. Oyuncu sırf bu alanları gezmek incelemek bulmak için zindanlara girebilmek için evinden dışarı adım atabilir!

Son saldırı güncellemesinde bir çoğunuzun da gördüğü üzere oyun biraz daha RPG ögeleri kazandı. Undead,Turtle,Fly,BossSlime gibi moblar ekleme ihtimallerini yükselten bir nedende bu.

iAbod_

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Eskiden derdik "Kare kare kare ne işimize yariyacak" ama başladığımzda aşık olmuştuk gece gündüz oynamıştık kendi adıma konuşuyorum.Bu updatede gerçekçiliğe dair şeyler gelmesini isterim fakar bu güncelleme minecraftın birçok kişinin bırakması anlamına gelebilir. Mojang'ın bu riski alacağını düşünüyorum.

AlturraTR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Gereksiz bir tartışma olacaktır 1.10 konusu, şu anda mesele 1.9 un üstüne gelecek güncellemeler, gördüğüm kadarıyla kalkan 6 hasara kadar %100 olarak bloklayacakmış . Oyun mekaniklerine keşke 1-2 şey daha ekleyebilselerdi 1.9 için. Şu attack speed ve kalkan olayı pvp yi acaip renklendirmiş bana göre, macro ve aura devri bitti kanımca.

Tahminlerim:
Entitylere 3d texture pack gelir %90 ihtimal, oyun epey renklenir , ama nerden baksak 1 yıl var 1.10'a , Türk sunucuları hala 1.7 :D 1.9 da entitylere 3d texture olayı konusunda ümitliydim, ama başka bahara kaldı.
Yeni moblar görürüz, endi değiştirdiler, sırada büyük ihtimal nether var, nethera özel ağaçlar ve yeni moblar bekliyorum.
Yeni biomlar olabilir, ama çokta şart değil . Oyunun kendisi sıkıcı , üstüne server sahipleri birşeyler katabilsin diye daha ucu açık yapmaya çalışabilir mojang, mesela 1.9 da gelen durabilitylere göre texture olayı bence bir devrim. Şimdilik 1.9 'a geçmeye odaklanmalıyız Türk sunucuları olarak. Tabi boşuna dil döküyorum.. Yaş ortalaması ve lapisi sevgisi malumunuz :D
kesinlikle katılıyorum yaş ortalamasına yapacak bişeyimiz yok malesef ama en azından bu lapisin yolu kesilmeli