MMORPG

virtuaL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İyi forumlar arkadaşlar. Son zamanlarda fazla vakit ayıramasamda mmorpg server yazmaktayım..

Şu ana kadar birbirindes eşşiz, daha görülmemiş sistemlerim var; Bunları sizlere söyleyerek kafa şişirmeyeceğim

sadece sizlerin istediği MMORPG serverda bu özelliklerde bulunsun dediğiniz neler var onları merak ediyorum...

( Neler Hoşunuza gider ? Fazla Eşya Karışıklık yaratırmı ? Büyük bir haritamı tercih etmeliyim ? Yoksa daha küçük bi haritamı ? Fazla seviye oyundan soğuturmu ? )

Böyle soruların cevaplarını merak ediyorum...

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Kılıç olayinda sistem güncellemesi veya kombolamalarin üstünlüğü. bknz: SAO [Sword Art Online animesi]

virtuaL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bak kimsenin sözünü dinleme benim sözümü dinle.
Zindev biraderin sana birkaç ipucu versin.
-Güzel bir sistem oturt yani sınıflar dengeli olsun ileride çok sıkıntı yaşıyorsun ben 6 ay sınıf dengesini düzenledim en az 200 kere eşya düzenlemişliğim var.Yani dengeyi mutlaka sağla.

-Sınıfların farklarını belli et.Yani ninjaysa oyuncuya ninja gibi canavarsa oyuncuya canavar gibi hissettir.Yani herkesin elinde kılıç olursa ve herkes birbirine aynı şekilde saldırırsa sınıf dediğimiz olay sadece nick'in başındaki isimden ibaret olur.

-Tek bir gelişme imkanı sağlama.Yani hem ekipman,hem statü ,hem exp vb şekillerde gelişme imkanları sağla.Yani exp'si yüksek olan bir oyuncu ekipman olarak düşük olduğu birini kesebilsin.Farklı gelişme kanalları ekle ki ilgi çekici olsun.

-MMORPG sunucu diyince atmosfer tasarımı çok önemli.Kötü de olsa bir hikaye bul ve bu hikayeyi haritaya yaymaya çalış.
çok güzel konulara değindin üstad , bende günlerdir sınıf dengesini halletmeye çalışıyorum. 3 sınıf acacağım 3 ününde ayrı 2 yeteneği olacak
( Shift + sağ + sol tıklama 1.yetenek Sol + sol tıklama ikinci yetenek gibi )

Belirli bi hikayem yok , su anlık bir köylüsün , köyünde hayat cok güzel giderken iskeletlerin saldırısına uğrarsın ve büyük dünyaya adımını atarsın orda yeni npc lerle tanışırsın sana yol gösterirler falan falan

şu anlık ilerlememeliri görevlerle yapıyorum. 15 level değilde 40 level düşünüyorum.

30 a kadar sadece görevler eşliğinde yapabiliceksin 30 den sonra ise birlik ( klan ) kurabileceksin 40 a kadar biraz zorlayacak ( ara görevler olacak ) ama birliklerin sayesinde zevkli anlar yaşıyacaksın..

Düşüncelerim arasında kurdugun birlikle PVP bölgesinde bi kale feth edebilir o kaleyi güçlendirip geliştirme* planıda var ( Başka bir klan sana savaş acıp kaleyi elinden alabilir ) (geliştirme konusu: kalene sur ekleme (1 tnt ile ppatlayan tahta sur , 2 tnt ile patlayan tugla sur 3 tnt ile patlayan duvar sur gibi --- ek oda ekleyebilceksin her odada 3 yatak olacak ve eklediğin her oda icin 3 tane kalene koruma NPC alabilceksin )

Harita konusunda biraz sıkıntılıyım :'( Buildimi pek begenmiyorum.. ama oturup 1-2 ayımı builde vereceğim... karısık büyük köyler yerine icerisinde 2 süs ev bi sur ve kapısı ve item satan npc lerin bulungudu evler yapmayı düşünüyorum

virtuaL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
isketeliti tamamladın her oyuncunun dayanıklılığı , cevikliği , saldırı gücü , büyü gücü
Hmm oyuncular için kaleler yapacaksan bir veritabanı skripti yazman gerek.
Yani 25 kale varsa sana da nasip olursa 35.000 üzeri oyuncun olduğunda çok sıkıntı çıkarır.
Bir kale ele geçirildiğinde rastgele bir lokasyona yeni boş bir kale çıkmalı.
Üstadım düşündügüm sistem ;

oyunda belirli yerlerde kaleler olması mesela PVP haritasında 20 kale var

sadece o kadar kale olarak kalacak , senin birliğinin kalesi yok ve baska kaleye savas acacak gücde değilsin gecici sığınak yapabilceksin.. orası senin bölgen olcak birisi senin bölgene yakınlaşınca uyarı alacaksın ama sadece kendi üyelerin o sıgınagı kullanacak ve ilerledin güclendin.. bosslar kesip itemler cıkartıp ekstra gücler bastın 1.5k canın oldu ve birliğindeki hersek öyle, iste o zaman "A" klanına savas acıp 1 gün beklemek suretiyle 1 gün sonra kalesine gidip feth edebilceksin o kale ise senin olacak.. İskeleti tamamladım . kalenin duvarını kırmayı tamamladım tnt sayesinde kırıyorsun oraya tnt konuyorsun patlama efektiyle duvar kırılıyor.. daha sonra salteri inince duvar geri gelmiyor. kale baskanından tamir ettirmen gerekiyor..

bu arada kendimden bahsedeyim yaklayık 5-6 aydır skriple uğrasıyorum ve yaklasık 1 aydır artık kendim yazabiliyorum ama üniverste sınavım oldugundan fazla zaman ayıramıyorum[DOUBLEPOST=1416414516,1416414413][/DOUBLEPOST]eger bi kale gecirdikce baska lokasyonda kale cıkar ise klanlan arası savas olmayacaktır..

benim düsüncem oyunun son seviyesine yaklastığında oyundan bıkmamak için klan savaşları bi nevi knight deki andream(?) gibi bi yer düşünün

Human Karus kaleleri var ama el değiştirebilirler

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Yapabilirsen skill ekle -skill dediysem şöyle mesela metin 2'de ki gibi belli bir sınıf seçicez mesela işte güç sınıfında vurma gücümzü artıracak iksirler sağlık sınıfında sağlımızı artıracak iksirler ancak bunlar sonsuz olacak falan filan işte- klan savaşı alanı ekleyebilirsin ve klan olayı ekleyebilirsin level kasma olayını şöyle yapabilirsin mesela belli bir oyuncu topluluğu veya tek bir kişi isteğince görev seçiyor mesela 20 zombi öldür o map'e ışınlanıyor görev bitince ödülünü alıyor ve xp kazanıyor.

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
isketeliti tamamladın her oyuncunun dayanıklılığı , cevikliği , saldırı gücü , büyü gücü

Üstadım düşündügüm sistem ;

oyunda belirli yerlerde kaleler olması mesela PVP haritasında 20 kale var

sadece o kadar kale olarak kalacak , senin birliğinin kalesi yok ve baska kaleye savas acacak gücde değilsin gecici sığınak yapabilceksin.. orası senin bölgen olcak birisi senin bölgene yakınlaşınca uyarı alacaksın ama sadece kendi üyelerin o sıgınagı kullanacak ve ilerledin güclendin.. bosslar kesip itemler cıkartıp ekstra gücler bastın 1.5k canın oldu ve birliğindeki hersek öyle, iste o zaman "A" klanına savas acıp 1 gün beklemek suretiyle 1 gün sonra kalesine gidip feth edebilceksin o kale ise senin olacak.. İskeleti tamamladım . kalenin duvarını kırmayı tamamladım tnt sayesinde kırıyorsun oraya tnt konuyorsun patlama efektiyle duvar kırılıyor.. daha sonra salteri inince duvar geri gelmiyor. kale baskanından tamir ettirmen gerekiyor..

bu arada kendimden bahsedeyim yaklayık 5-6 aydır skriple uğrasıyorum ve yaklasık 1 aydır artık kendim yazabiliyorum ama üniverste sınavım oldugundan fazla zaman ayıramıyorum[DOUBLEPOST=1416414516,1416414413][/DOUBLEPOST]eger bi kale gecirdikce baska lokasyonda kale cıkar ise klanlan arası savas olmayacaktır..

benim düsüncem oyunun son seviyesine yaklastığında oyundan bıkmamak için klan savaşları bi nevi knight deki andream(?) gibi bi yer düşünün

Human Karus kaleleri var ama el değiştirebilirler
Büyü gücü deme sakin aklima fairy tail geliyor sorarim sonra fairy tail'e benzicek mi diye. :p

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Bol bol eşya yaparsan oyun daha keyifli olur ve droplar daha hoş olur, bol eşya derken bol silah değil böyle özel şeylere yarayan eşyalar. Misal şans kutusu gibi.

virtuaL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yapabilirsen skill ekle -skill dediysem şöyle mesela metin 2'de ki gibi belli bir sınıf seçicez mesela işte güç sınıfında vurma gücümzü artıracak iksirler sağlık sınıfında sağlımızı artıracak iksirler ancak bunlar sonsuz olacak falan filan işte- klan savaşı alanı ekleyebilirsin ve klan olayı ekleyebilirsin level kasma olayını şöyle yapabilirsin mesela belli bir oyuncu topluluğu veya tek bir kişi isteğince görev seçiyor mesela 20 zombi öldür o map'e ışınlanıyor görev bitince ödülünü alıyor ve xp kazanıyor.
aynen öyle yapıyorum

Savaşcının yere vurma skili var: etrafdaki herkes zarar alır (5blok) skilin seviyesi kadar zarar verir (Saldırı günü puanı (stat) : 10 , silahda +5 sp varsa ve skil 3 seviyeyse +20 da skilden etraftaki herseke 35 vuracaktır..

Büyücü icin istedigi bölgeyi yakma ve etrafındakilere zarar varma vs.vs.vs gibi skillerim vardır[DOUBLEPOST=1416414864,1416414804][/DOUBLEPOST]
Bol bol eşya yaparsan oyun daha keyifli olur ve droplar daha hoş olur, bol eşya derken bol silah değil böyle özel şeylere yarayan eşyalar. Misal şans kutusu gibi.
sans kutusu olacak

envanterde duran atılmayan
masale her seyiyede tıkladıkca sana item verecek :) ama bilerli itemler olcak onlar isine yarıyacak 30 seviyeye kadar

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
aynen öyle yapıyorum

Savaşcının yere vurma skili var: etrafdaki herkes zarar alır (5blok) skilin seviyesi kadar zarar verir (Saldırı günü puanı (stat) : 10 , silahda +5 sp varsa ve skil 3 seviyeyse +20 da skilden etraftaki herseke 35 vuracaktır..

Büyücü icin istedigi bölgeyi yakma ve etrafındakilere zarar varma vs.vs.vs gibi skillerim vardır[DOUBLEPOST=1416414864,1416414804][/DOUBLEPOST]
sans kutusu olacak

masale her seyiyede tıkladıkca sana item verecek :) ama bilerli itemler olcak onlar isine yarıyacak 30 seviyeye kadar
Bide hatırlarsın benim yaptığım trade sistemini Metin2 tipinde bir şeydi. O olursa oyun bir keyifli olur inanamazsın.

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
aynen öyle yapıyorum

sans kutusu olacak

Sen bunları yap server'ına gelmezsem eşşeğim :D

virtuaL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
2015 Yılında çılacak galiba bakin lao altaki etiketlere 2015 yaziyir. :(