• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • youtube abone hilesiSon Gösterim: 11 Ağustos 1825 temmuz 2018

Ne renk görüyorsunuz?

Baldr

Human Resources
İK Yöneticisi
Herkese merhabalar.
Elbise idi, terlik idi, çilek idi derken son günlerde sosyal medyayı kasıp kavuran yeni bir renk karmaşası sarmış durumda.​
"Bu ayakkabı ne renk?"

Olay yeni ayakkabı alan birinin görseli sosyal medya hesabında paylaşması ile başlıyor. Ayakkabıyı kimi yeşil-beyaz görürken kimisi gri-beyaz diyor, kimi pembe-beyaz derken kimi mavi-beyaz diyor.

Buyurun o gizemli ayakkabı

Olayın patladığı sosyal medya postu

Yorumdaki ağabeyimiz Photoshop'ta görselin renklerini düzeltmiş ve ayakkabının pembe olduğunu, fotoğrafı çeken fotoğraf makinesinde kalibrasyon sorunları olduğunu söylemiş.
Ben ayakkabıyı pembe-beyaz olarak görüyorum. Sağa çevirdim, sola çevirdim fakat değişen bir şey olmadı; hala pembe-beyaz. Sizler ne renk olarak görüyorsunuz?

İyi forumlar.

Reinhard

Life is not short, you just gotta do more.
Site Yöneticisi
Lavanta pembenin biraz açığı bence. Umarım renk körü değilimdir.

Bjorn

YiGeceler
Steam
kcmzz
Turkuaz'ın biraz açığı ve gri olarak görüyorum.
Yorum olarak atılanı ise Gül Pembesi ve Beyaz şeklinde görüyorum.

inş renk körü çıkmam

Gutenberg

Butarlayabirşinikkekeremekereekmişler.
Minecraft
Gutenberg

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
Steam
VictoryAndGlory
Minecraft
VictoryAndGlory
Aslen pembe. Ancak mavi ve diğer renk görenler renk körü değil. Bilgisayar ortamında ve telefonlarda ekranın arkasındaki beyaz filmin yansımasını görüyorsunuz. Kısacası beyniniz aldığı ışığı yanlış seçiyor ve göz yanılması oluyor.

Herkesin beyin yapısı farklı. Genetikle bile alakası yok bu durumun. Kısacası babanıza sorduğunuzda pembe, anneniz mavi, siz sarı görebilirsiniz. Ancak canlı gözle gördüğünüz zaman orjinal renginde pembe olarak görürsünüz.

Steam
megacrafter12
Minecraft
_MegaCrafter
Renk körü olup olmadığınızı test etmek için daha iyi yollar var. Mesela gök kuşağına bakarak renklerini sırasıyla bir kağıda hiç tereddüt etmeden çizebiliyorsanız renk körü değilsinizdir. Veya en basitinden gök kuşağındaki renklerin her birini farklı görüyorsanız yine renk körü değilsinizdir.

Ben de açık mavi ve gri olarak görüyorum. Pembeyi görmeye çalıştım ama nereden baksam göremedim.

AloneFellow

Kömür Madencisi
PSN
AloneFellow
Xbox
Kaliteli
Steam
Survival
Minecraft
Sunucusu
Ben siyah üstünde mor çizgili ve altın rengi desenli ip uçlarıyla güzelce bağlanmış bir terlik görüyorum.

ACABA RENK KÖRÜ MÜYÜM

ShortPallMall

SonCraftTr Fragmanımdı Play.LimoPvP.Com
Sponsor
Steam
ShortPallMall
Minecraft
ShortPallMall
anam hocam lütfen onu benden uzak tut hocam çok kötü şeyler görüyorum orda, kan görüyorum hocam vahşet görüyorum hocam şakak kemiğinden girmiş levye görüyorum hocam.