Neden Forum?

Darkkandadr

Everybody knows the good guys lost...
Genel Moderatör
Ruh Hali
Steam
Minecraft
cooltext308100583494939.png

İnsanların neden başka sosyal platformlarda vakit geçirmek yerine, forumlarda zaman harcamalarının nedenlerini; forumların insana neler katabileceğini, kattığını konuşabileceğimiz bir konu başlığı buyurun arkadaşlar.

@AtomyTR @AdexTR @BurnerTroll @byElysion @GodofMilker @Cullen

Black Desert Online

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
Danışman
Ruh Hali
Steam
Her şeyden önce sormam gereken bir şey var, yetkililer kişilerin özel mesajlarını görebiliyor mu? (Raporlanma hariç)

Arkadaşlık kuruyorsunuz, tanınıyorsunuz. Bunlar forumların kattığı şeyler. (Konuyla alakalı olsun diye yazılmış mesaj örneği.)

MusaBrt

aka Kofli
Koordinatör
Ruh Hali
Steam
Minecraft
Her şeyden önce sormam gereken bir şey var, yetkililer kişilerin özel mesajlarını görebiliyor mu? (Raporlanma hariç)

Arkadaşlık kuruyorsunuz, tanınıyorsunuz. Bunlar forumların kattığı şeyler. (Konuyla alakalı olsun diye yazılmış mesaj örneği.)
Göremiyor diye biliyorum. Sadece en üst düzey yöneticiler görebilir diye duymuştum bazı yerlerde.

Ben forumda ortam için bulunuyorum. Normalde vakit harcadığım şeyler arkadaşlarla takılmak veya birşeyler yapmak olur.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Site Yöneticisi
Kredi
Ruh Hali
Steam
Minecraft
Xbox
Mysterion
PSN
Mysterion

Crowley07

Bedrock Kaşifi
Site Yöneticisi
Ruh Hali
Steam
Minecraft

Okumuyoruz ancak belirli durumlarda veritabanına erişimi olanlar (adli makamlar tarafından yapılan soruşturma ve kovuşturmalar için) özel mesajları okuyabilir. Bu tip durumlarda kullanıcı bilgilendirilir, çok istisnai bir durum olmadıkça habersiz bir işlem yapılmaz.

GodofMilker

Bedrock Kaşifi
Okumuyoruz ancak belirli durumlarda veritabanına erişimi olanlar (adli makamlar tarafından yapılan soruşturma ve kovuşturmalar için) özel mesajları okuyabilir. Bu tip durumlarda kullanıcı bilgilendirilir, çok istisnai bir durum olmadıkça habersiz bir işlem yapılmaz.
When yönetim says ülkeye eroini sokmak için forumdan mesajlaşmayın

KimkiO

Kömür Madencisi
Ruh Hali
Minecraft
Açıkçası forumları bana olabildiğince fazla kişiyle mesajların kaybolma korkusu olmadan bir konu hakkında tartışma fırsatı verdiği için seviyorum. Duygularınızı isterseniz sayfalarca ifade edebilirsiniz, bunu yaparken forum kurallarına dikkat etmek gerekiyor elbette.

Sosyal medya platformları kurallar konusunda daha ayrıcalıklı olsa da ne yazık ki süregelen bir tartışmayı bir arada tutmayı başaramıyorlar. Ya mesajlar bir süre sonra geride kalıyor ve ulaşılması zor hal geliyor, ya da tamamen siliniyor.

Pudilo

Puding Bey diyeceksiniz.
Genel Moderatör
Minecraft
ben özel mesajdan uyarı yemiştim bilmiyorum artık :D
Genelde şikayetçi olan taraftan konuşmaya eklenmeyi talep edip ona göre inceleme yapıyoruz.

Konuya gelecek olursak, insanların forum kullanmalarındaki asıl nedenin ulaşabilecekleri içeriğin çeşitliliği olduğunu düşünüyorum.
Boş vaktinde eğlenmek isteyen birisi de forumda aradığını bulabilir, okuyup öğrenmek isteyen birisi de bu yüzden rakiplerinden bir adım önde oluyor forum konsepti.
Tabi bu durumda içeriğin hitap ettiği kitle de önemli, kitle içeriğin değerini bilmedikten sonra içerik olmuş neye yarar.