Okulda Öğretilen İngilizce

Crafter_337

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba, okulda öğretilen İngilizce hakkında ne düşündüğünüzü merak ediyorum. Sizce yeterli mi? Daha faydalı olması için yapılabilecek şeyler var mı? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

BatuBskn0

PayidarNetwork.Batihost.Net
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
valla ben okulda İngilizce dersinden hicbirşey öğrenmedim ben hic dinlemiyordum fakat şu minecraft vb. oyunlar sağolsun onlar sayesinde azda olsa bilgim var :D ben kendi kendime öğrendim :D

KilllerDragons

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Okulda öğretilen ingilizce ile bir ingiliz ile konuşmayı denemek delilik olurdu çünkü onlar bizim bilmediğimiz birçok şey bilyorlar şuanda öğrendiğimiz basit şeyler ben farklı bir kursta ileri seviyeye kadar gördüm öğretmene o kursta gördüğüm konuyu anlatmısnız diye sorduğumda müfredat dışı diyor

BatuBskn0

PayidarNetwork.Batihost.Net
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Okulda öğretilen ingilizce ile bir ingiliz ile konuşmayı denemek delilik olurdu çünkü onlar bizim bilmediğimiz birçok şey bilyorlar şuanda öğrendiğimiz basit şeyler ben farklı bir kursta ileri seviyeye kadar gördüm öğretmene o kursta gördüğüm konuyu anlatmısnız diye sorduğumda müfredat dışı diyor
işte ne beklersinki :D

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Artık her yerde bulabileceğin kursların birkaç ayda anlattığı ingilizceyi, sözde planlı ve öğrencilere tamamen uygun dersler yapan milli eğitimin 16 yılda anlatamaması. (inci sözlük gibi oldu :D)

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben oyunlardan öğrendim ingilizceyi okullarda öğretilenden daha iyi okulda ingilizce dersinde zevk almıyorum tabi bu hoacaya bağlı bir şey.
Orta okulda sevmezdim lisede sevmeye başladım hocaya bağlı.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Aslında öğretiliyor. Ancak öğrenciye uyumlu anlatılmıyor. Temel ingilizce gibi anlatılıyor. Derste gerçekten ingiliz gibi konuşmak için aksan dersleri ve duyduğunu anlama dersleri de verilmeli. Ben yaptığım işlerden dolayı okulda anlatılan ingilizceyi tamamen biliyorum. Sınavlardan hep yüksek not aldım. Öğretmeyi sadece kağıt üstünde "Simple Present" veya "Future"da bırakmamak gerekiyor.

ByAlpha

Güzel şeyler büyük acılarla gelir aldanma.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
4
Dersin başında ingilizce selam verip sonra Türkçe devam edilmesi sizcede garip değil mi? :Düşün:

iamwaldo

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bence okulda İngilizce'nin okula kötü öğretilmesinin sebebi öğrencilere bir dil değil de bir ders gibi anlatılmasıdır. Öğrenciler ezberden öteye gidemiyorlar. Önce bunun düzeltilmesi gerekir.
Edit: İmla

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Okulda hicbiseyi anlatamiyolar ozellikle ingilizce
en iyisi oyun film cizgidizi ve yabanci dizilerden ingilizce kasmak :D

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Türkiye'de devlet okullarında öğretilen ingilizce "Hello, my name is Namık Kemal."

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Eğer özel okula gitmemiş olsaydım muhtemelen şu an how are you bile diyemezdim. Okullarda öğretemiyorlar ama şu an gayet anlayabiliyorum.

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Eğer özel okula gitmemiş olsaydım muhtemelen şu an how are you bile diyemezdim. Okullarda öğretemiyorlar ama şu an gayet anlayabiliyorum.
Abarttın biraz sanki ? (Kısmen doğru aslında dersi nerenle dinlediğine bağlı. Ve evet devlet okullarındaki çoğu öğretmenler öğrenciden bile kötü. Artı olarak eski öğretmenler kalmadı şimdiki ilk okul, orta okul ve lise öğretmenlerine bakıyorum çocuk gibiler öğrencilere çok laubalilik yapıyorlar öğretmen dediğin ağır başlı olur biraz şuankiler ise çok cıvık.
Bu arada artık zorba, dersleri dinlemeyen, öylesine takılmak için okula gelen sözde öğrenciler okullarda barındırılmamalı okul sadece iyi not alıp büyüklerinin gözüne girmek için değildir. Mektep beyindedir.

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Abarttın biraz sanki ? (Kısmen doğru aslında dersi nerenle dinlediğine bağlı. Ve evet devlet okullarındaki çoğu öğretmenler öğrenciden bile kötü. Artı olarak eski öğretmenler kalmadı şimdiki ilk okul, orta okul ve lise öğretmenlerine bakıyorum çocuk gibiler öğrencilere çok laubalilik yapıyorlar öğretmen dediğin ağır başlı olur biraz şuankiler ise çok cıvık.
Bu arada artık zorba, dersleri dinlemeyen, öylesine takılmak için okula gelen sözde öğrenciler okullarda barındırılmamalı okul sadece iyi not alıp büyüklerinin gözüne girmek için değildir. Mektep beyindedir.
Hayır abartmadım kendimden biliyorum. Resmen hocanın hatasını bazen biz düzeltirdik. Açıkçası sorduğumuz sorulara verdiği yanıtlar geçiştirici olurdu. Öğretmenin gerçekten ingilizce bilip bilmediğinden şüphe etmeye başlamıştık. Özel okula geçtiğimde okul dil okuluydu 14 saat ingilizce vardı ve hayatımda gördüğüm en iyi öğretmen oradaydı. Kadının yurtdışı tecrübesi de vardı. Ben ingilizceyi resmen o sene öğrendim. Ne kadar iyi dinlersen dinle hocaya bağlı.

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Şu an lise 3'teyim ve dil bölümünde okuyorum. Haftalık 12 (+1 rehberlik dersi) saat ingilizce dersimiz var. Hoca(ları)mız ingilizceye sıfırdan başladılar ve öğrenmemiz için çok çabalıyorlar. Bu seneye kadar çoğu şey temel ingilizce gibiydi ancak artık yavaş yavaş ilerleme kaydediyoruz (diye düşünüyorum).

Düzenleme: Yanlış anlaşılabilecek bir cümle düzeltildi.

Son düzenleme: