Oyun Projem

Sxyen

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba Beyler , Bu Gün Sizlere Üstünde Çalışmaya Başlayacağım Bir Projeyi Anlatıcam Önerileriniz Yada Sorularınız Olursa Aşşağıda Belirtirseniz Sevinirim.
Yapmayı Düşündüğüm Oyun CryEngine 2 Motoruyla Yapılıcak ,
Oyunun İçeriği Ve Konusu :
Ağaç Keserek Değilde Ormanlarda Gezerek Loot Yerlerini Toplayarak İtem Toplanıcak Mesela Tahta Bi Noktada 100-200 Adet Şeklinde Bulunucak
Bunlarla Craft ( Ev , Silah , Vb ) Yapılıcak . Oyunda Normalde PvP Açık Durumda Olmucak Fakat Kanlı Ay Vakitlerinde Oyunun Loot Bölgelerinde Ve Ulaşım Alanlarında Npc Ordu Birlikleri Dolaşıcak Ve O Gece PvPve Olucak Hem Birbirinizle Hemde Npclerle Savaşmak Zorunda Kalıcaksınız , Başta Oyunu SinglePlayer Yapmayı Düşünüyorum İlerki Zamanlarda MultiPlayeri Getiricem.

RedFail

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
İyi tamam hoş da, bunu yapacak kod bilgisine, 3D dizayn bilgisine vs. sahip misin?

Sxyen

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
İyi tamam hoş da, bunu yapacak kod bilgisine, 3D dizayn bilgisine vs. sahip misin?
Tanıdığım Bir Kaç Profesyonel Coder Var ( Ciddi Anlamda Bu İşin Okulunu Okumuş Adamlar ) Bunlardan Yardım Alıcam Genelde Map Düzenini Kendim Kurmayı Düşünüyorum Üstüne Üstlük CryEngine Sayesinde o kadar şahane bir kod bilgisine gerek kalmıyor

Ve Ben Bunu Üniversite İçin Düşünüyorum Hemen Kodlayıp Satışa Sunmucam 2-3 Yıl Bu Projeyi Geliştiricem

RedFail

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tanıdığım Bir Kaç Profesyonel Coder Var ( Ciddi Anlamda Bu İşin Okulunu Okumuş Adamlar ) Bunlardan Yardım Alıcam Genelde Map Düzenini Kendim Kurmayı Düşünüyorum Üstüne Üstlük CryEngine Sayesinde o kadar şahane bir kod bilgisine gerek kalmıyor

Ve Ben Bunu Üniversite İçin Düşünüyorum Hemen Kodlayıp Satışa Sunmucam 2-3 Yıl Bu Projeyi Geliştiricem
2-3 Yıla bilgisayar mı kalır :(
(Mecaz anlamda, yani 2-3 yıl sonra senin yaptığın oyunu kim oynayacak? Mükemmel oyunlar geliştirilmiş olacak o yıla...)

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Benimde eskiden hep söylediğim laf olarak "Pende kodlayacam, pende!" idi. Fakat üşendim onun yerine direk java öğren hem programlamada işine yarar hem oyunda basit çözüm :/

RedFail

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ne yapam vazmı geçem D:
Yani bu bir heves eninde sonunda geçecek her şeyin hazır oyunu yapmaya başladın diyelim ortalarında yavaşlarsın sıkılırsın en son daha yarısını bitirmeden bırakırsın. Tabi hevesi kırmak çok iyi oluyor kırdığında muhteşem hissediyorsun ama geçici yani :/

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence devam et bırakma. Güzel proje :). Aklında var ise üşenme yap derim. Ama bildğim kadarıyla CryEngine ayu gibi bi oyun motoru

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence devam et. Ama oyun yapımını gerçekten iş olarak düşünüyorsan CryEngine yerine Unity veya Unreal Engine kullanmanı tavsiye ederim.
Diğer bir önerim oyun yapımının tüm alanlarına hakim olman ya da en azından deneyim kazanman. Mesela 3ds Max veya Maya indirip karakter modelle, iskelet sistemi ekle, animasyonunu yapmaya çalış. Yapamasan bile yanına o işi yapacak birini aldığında bilgin olur. Level tasarımı, ses, müzik, kodlama, menü tasarımı, grafik optimizasyonu vesaire hepsinde deneyim kazanmadan ciddi bir projeye girişmeni tavsiye etmem. Yarım kalmış boş bi proje olur. Multiplayer konusuna gelince, multiplayer oyun yapmak da kolay değil.

şifrenisöyle

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
açıkça söyliyim YAPAMAZSIN nedeni mi? basit
türk milleti yeri gelir boğa olur yeri gelir yerinden kalmaya üşenir yani sen bunu tek başınada olsan 80 milyonda yardım etse yapamazsın çünkü bu bi fikir ve türkiyede fikirler sadece fikir olarak kalıyor :)

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
açıkça söyliyim YAPAMAZSIN nedeni mi? basit
türk milleti yeri gelir boğa olur yeri gelir yerinden kalmaya üşenir yani sen bunu tek başınada olsan 80 milyonda yardım etse yapamazsın çünkü bu bi fikir ve türkiyede fikirler sadece fikir olarak kalıyor :)
Mount and Blade gökten indirildi değil mi?
Bence boşuna uğraşma derim muhtelemen hobi olarak yapacaksın bunu boş zamanında falan geliştirmeye devam edeceksin. Gerçek bir iş olarak uğraşmayacaksan fazla üzerine gitme. Daha basit şeyler ile yapmaya başla. Öylece hem kendini denersin. Ama bir anda böyle hayatta kalma tarzında oyun yapmaya çalışırsan bitse de gitsek moduna girersin sıkılırsın.

şifrenisöyle

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mount and Blade gökten indirildi değil mi?
Bence boşuna uğraşma derim muhtelemen hobi olarak yapacaksın bunu boş zamanında falan geliştirmeye devam edeceksin. Gerçek bir iş olarak uğraşmayacaksan fazla üzerine gitme. Daha basit şeyler ile yapmaya başla. Öylece hem kendini denersin. Ama bir anda böyle hayatta kalma tarzında oyun yapmaya çalışırsan bitse de gitsek moduna girersin sıkılırsın.
yani türkiyede adı geçen bi mb mi var allah aşkına yabancıların yaptıklarının yanında evrenin boyutu yanında dünyanın boyutu gibi kalıyor kandırmayalım birbirimizi

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0